Strážce zákona (1971)

Slušný western o jednom tvrdohlavým šerifovi stojícím proti celému městu. Slušný western, ale žádný zázrak.

Strážci Galaxie (2014)

No už z traileru jsem nebyl dvakrát unešenej, ale říkal jsem si, že je to přeci Marvelácký vesmír, tak to nemůže být špatný. Omyl. Už to, že hlavní hrdina Pratt je naprosto strašný, mě zkazilo celkový dojem z filmu. Jinak natočený je to hezky, takový novodobý Star Wars. Dějově však o ničem.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Vánoční speciál v listopadu? Disneymu zřejmě teče do bot. Je to vtipné a Kevin Bacon jasně filmečku vévodí. Ale je to úplná zbytečnost.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Třetí Strážci jsou jednoznačně nejlepším dílem a po dlouhé době super Marvelovkou, která prostě nemá chybu. Je to dojemné,vtipné, akční, dvě a půl hodiny utečou jako voda. Ten film nemá hluchá místa. Gunn se tak s Marvelem rozloučil ve velkém stylu a je opravdu na co se dívat. Zvlášť když to vidíte v IMAX 3D.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Druzí Strážci se mi líbili mnohem víc než jednička. Bylo to vtipnější a celkově lepší. Je fakt, že Stalloneho cameo bylo trochu zbytečný, ale proč ne.

Strážci majáku (2018)

Thriller, který si hraje na psychologické drama. Butler je můj oblíbenec, ale tohle mu prostě nejde. Nyholm je normální uspávač hadů, divím se, že jsem neusnul.

Strážci - Watchmen (2009)

Tak tohle je prý nejpopulárnější a nejznámější comix v zámoří?? Nemohu soudit,ale filmové verze je téměř tragická. Strašně roztahané, nudné a kupodivu i špatně natočené. Snažil jsem se sblížit s některým z hrdinů,ale jediný zesnulý Komediant mi přišel fajn. Zbytek si ani nezaslouží pozornost. Dost dobře nechápu, jak se Snyderovi podařilo, po tak nadupané Třístovce, natočit takovou nudu. Škoda,pro mě je to na 100% zklamání roku.

Strážní andělé (1995)

Celkem slušná bláznivá komedie. Příběh je sice docela ptákovina, ale je to vtipný, i když místy už moc zamotaný. Depardieu i Clavier jsou standardně výborní.

Strážní loď Sand Pebbles (1966)

Nádhernej příklad misionářský tuposti a naivity,která přetrvává dodnes.Ale k filmu.Tři hodiny jsou v tomto případě opravdu moc.McQueen je sice výborný,ale bohužel to celé nemohl utáhnout sám.Attenborough není nijak výrazný,tedy kromě kníra a Crenna je příšerný.Wise si ukrojil větší krajíc než dokázal sníst,film má spoustu hluchých míst a ikdyž jde o exotickou krajinu,tak z ní nevidíte nic.Co je ale nejhorší,že se celý film vlastně nic neděje a není nijak zvláštní důvod s jakoukoli postavou soucítit nebo sympatizovat,snad kromě McQueena.