Dynastie Nováků (1982) (seriál)

Ivo Novák si svoji seriálovou rodinku pojmenoval jako režisér nejspíš po sobě, pravdou ale je že i přes hvězdné obsazení plejády našich nejlepších herců a hereček tohle zůstane nezajímavé nic a skoro i ztráta času.

Dobrá Voda (1982) (seriál)

Velmi nezajímavý seriál, který nad pomyslnou vodou drží jen vynikající Petr Haničinec, je jen dalši s totalitních výtvorů Československé kinematografie.

Všichni musí být v pyžamu (1984)

"Já jsem dozor, nad dodržováním léčebného klidu práce neschopných" :o) Tak tuhle komedii rozhodně můžu, se vším všudy! František Husák je dokonalý, stejně jako sběratel porno obrázků Karel Heřmánek, jediná pocttivě marod Eliška Balzerová a další :o) Řehoř vás prostě nemůž zklamat.

Pták Žal (1985) (TV film)

Tak z této pohàdky jsem měl jako malý spíš strach :o) Pan Kemr a jeho Žal vypadal opravdu děsivě :o)

Burácení (2015)

Adolf Zika to možná myslel dobře, když se pustil do realizace tohoto filmu, navíc založeného na skutečném příběhu. Myslel to dobře i s obsazením neokoukaného neherce do hlavní role, to je ale bohužel vše jen o tom, to celé myslet dobře. Realita je od těch všech záměrů a přání na míle vzdálená! Jednoduše řečeno to cítím tak, že neproběhnout překvapivých 5 závěrečných minut, které filmu zachránili čest a vykřesali mu jednu velice slabou hvězdičku, tak jsem ho nemilosrdně poslal odpadní stokou do co největších hlubin nicoty a zapomění! Tahle snaha o koukatelný filmový výtvor, snad nemohla těšit ani samotné motorkáře, jako cílovou diváckou skupinu. A co mi vadilo? Všudypřítomná rocková hudba, už byla v polovině filmu celkem otravná! Jednoduchý děj který by se vměstnal zhruba do deseti minut a né 90. Taky snaha Tomáše Hájíčka předvést výkon, na který ale ještě dlouho nebude mít a to jestli kdy vůbec!? Jeho vystoupení působilo totiž prkeňě až křečovitě a výkon který podal byl spíše k pláči, než aby směřoval ke slovům uznání. Dále je asi zbytečné pranýřovat přihlouplou zápletku, tak jako třeba zbytečnou účast Richarda Müllera, kdy se opravdu snažím přijít na to, proč se dobrovolně propůjčil k účasti v něčem takovém. Osobně bych střihači klidně držel zbraň u hlavy, než by můj obličej nevystřihnul z poslední moji scény, tak hrozné to opravdu bylo. Děkuji tvůrcům za soudnost při stopáži, protože trvat to o 10 minut déle, tak opravdu z kina odejdu a to jsem udělal za svůj život pouze jednou.

Torque: Ohnivá kola (2004)

Možná by to ještě do dvou třetin filmu, mohlo zůstat ve škatulce průměrné béčko, ale jak začali motorky létat v oblacích a jezdit nadzvukovou rychlostí, tak se film okamžitě poroučel na opačný konec abecedy!

Profesionál (1981)

Kdo slyšel Morriconeho hudbu k tomuto filmu, tak i kdyby ten stál vyloženě za nic, musí hodnotit vysoko. Omlouvám se, že zde vynáším hudbu ale ta je prostě jedinečná. Film už jen svou dokonalostí doplňuje celek a dělá z něj vyjímečnou podívanou...

Mé jméno je Nikdo (1973)

Dokonalá podívaná v komediálně-westernovém stylu. Modrooký Terence Hill se touhle rolí prosadil i v tomto žánru a i když jeho seriálový Lucky Luke byl celkem podprůměrný, tak zde to je přesný opak! Morriconeho hudba bude navždy klasikou!

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Tenhle film je vrchol tvorby v žánru western, vrchol kariéry Sergia Leoneho, Morriconeho hudební veledílo a Eastwoodův westernový prim i když třeba Nesmiřitelní získali Oskara! Tohle je vrcholná ukázka žánrového maxima!

Pro pár dolarů navíc (1965)

Pokračování dokonalosti z dílny trojice Leone, Morricone, Eastwood! K tomuhle se nedá ani psát komentář... dokážete najít zásadní chybu? Režie, hudba, obsazení vše je dokonale sladěno!