Fotograf (2015)

Já to negativní hodnocení opravdu nechápu? Čím to je, že se tady sešla taková obrovská spousta záporného až odpadového hodnocení? Já na film šel z velikým sebezapřením a přiznám se že hlavně díky tomu, co jsem si o filmu tady přečetl. I když jsem celkem zdravotně indisponován a noha byla v ortéze, tak jsem se do kina vydal, nemám ho daleko takže jsem vyrazil. Už to že bylo vyprodáno mě celkem překvapilo a tak jsem plný očekávání skočil do děje rovnýma nohama a po pravdě jsem se nestačil divit! Nemohu říct že by byl film úžasný, dokonalý, ale je prostě velice dobrý! Roden se do role Saudka vžil natolik, že kdybych ho viděl v podobné scéně kdekoliv jinde a neměl spojitost právě ze Saudkem, tak by mi bylo okamžitě jasné koho vlastně Roden představuje! A kdo zná Saudkovo dílo a jeho život, jeho kontroverznost, tak nemůže říct že by byl film špatný. A co ještě hůř, že by byl nudný nebo pornografický! To je prostě Saudek a jeho život, nelze tam nic dokreslovat ani vylepšovat v žádném případě měnit! Tak prostě mistr žije a jak je vidno, samotný film je věrnou kopií jeho života, vzhledem k tomu že se na jeho výrobě podílel. Takže ano Irena Pavlásková dle mého názoru odvedla velice zdařilou práci!

Salvador (1986)

Režisérská válečná prvotina režiséra Olivera Stone, vyobrazuje až příliš drsným způsobem občanskou válku v Salvadoru do které se omylem připlete dvojice hlavních protagonistů. Už tady je patrná režisérská genialita, která bude Stonea provázet celý jeho kariérní život!

Olověná vesta (1987)

"Chci od svejch mariňáků, aby mě poslouchali jako slovo boží!" Hodně drsný pohled na vietnamskou válku. Kubrickovo vyobrazení hrůz a zároveň úsměvných okamžiků v této děsivé válce. Jednoznačný rukopis tohoto geniálního režiséra!

Dobré ráno, Vietname (1987)

Robin Williams hraje skutečnou postavu diskžokeje amerického armádního rozhlasu Adriana Cronauera, který vysílá ze základny v Saigonu své neuctivé a dráždivé prupovídky, kdy tím samozřejmě značně rozčiluje velení jednotek působících právě ve Vietnamu. Vyobrazení Vietnamců, jako obyčejných lidí, pouhých obětí, je v tomhle typu filmů opravdovou vyjímkou. Robin Williams si za svoji roli vysloužil nominaci na Oscara.

Pod vlivem úplňku (1987)

Nicolas Cage a Cher ve vynikajících výkonech v tomto milostném příběhu, kde Cher ztvárnila bývalou zpěvačku Lorettu a Cage jako Johnny, bratra nastávajícího manžela právé od Loretty. Další variace na moderní popelku a skvělou love story přineslo Cher dokonce zisk Oskara.

Rain Man (1988)

Minimálně dramatická zápletka se snahou soustředit se na vývoj postavy, byl jistě velmi dobrý tah režiséra Barryho Levinsona. Dustin Hoffman naprosto dokonale předvedl roli autistického Raymonda a stejně jako Cruiseho Charlie, jsou oba dokonale vykreslení v rolích dvou naprosto odlišných bratrů, kteří k sobě najdou v průběhu děje, tohoto úžasného filmu cestu a stanou se nerozlučnou dvojkou. Vše už jen podtrhuje perfektní hudba Hanse Zimmera a tak film působí jako celek úžasně a svoji pozici na výsluní sledovanosti si jistě zaslouží.

Zločiny a poklesky (1989)

Bachova a Schubertova hudba provází tento film Woodyho Allena, který se snaží diváka zaujmout dějem rozděleným do dvou souběžných částí, které se propojí až těsně před koncem filmu. Skvělá kamera Svena Nykvistema už jen doplňuje klasická Allenova snaha o podkreslení příběhu svou oblíbenou jazzovou hudbou, tentokrát okořeněnou o již zmíněné dva hudební velikány.

Miluj souseda svého (2014)

Bill Murray po dlouhé době opět předvedl, že dokáže v jedné roli spojit jak tu komickou tvář, tak i svoji druhou silnou stránku, kterou jsou vážně laděné postavy a role. Film si nehraje na žádný Oskarový hit, jde o naprosto čistý příběh ze života, kde nám právě Bill umocňuje ten velmi příjemný pocit, který při jeho sledování budeme mít! V některých chvilkách je příběh i dost emotivní, ale konečný mix všech fází děje, dělá film jako celek velmi poutavý, zábavný a doporučující ke shlédnutí.

Ucho (1970)

Hážu UCHO do AHA :-) dokonalá trezorová podívaná, dvojice Bohdalová ' Brzobohatý, ve svých životních rolích :-)

Rákosníček a jeho rybník (1983) (seriál)

No co bych vám o sobě mohl napsat? Sympaťák, přátelský mající rád všechno a všechny :-) Já a můj rybníček Brčálník vás vždy rádi uvidíme! :-)