Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Tak nějak mě to neranilo, ačkoliv jsem si myslel, že raní. Ze začátku byl seriál strašně zajímavý, ale ke konci jsem už u některých dílů trošku zíval nudou a možná i stereotypem. Nicméně herecké výkony byly naprosto vynikající - to plyne už i z toho, jak dlouho ty herce vybírali. A příběh měl dobrou zápletku. 1. série 80% Kvůli traileru jsem si vytvořil nějakou teorii, jak špatně by seriál mohl dopadnout. Díky bohu, že tvůrci se rozhodli vybrat úplně jinou cestu, která byla dost zajímavá. Hodně mě mrzí, že prostor pro Hannu byl o dost menší, ale ono ani snad nic víc udělat nešlo. Justin v této sérii zahrál perfektní roli a to samé i Taylor. V seriálu se objevují i scény, které jsou doslova ikonické. Objevuje se tu i narážka na #MeToo, což je poměrně zajímavé rozhodnutí. Herecký výkon Kate Welsh mě opět naprosto pohltil, ona je fakt skvělá. Seriál od začátku vedl k určité situaci, která se na konci vyhrotila tak, jak jsem si myslel. Ale opravdu nevím, proč nechali otevřený konec... pro Hannu Baker už prostě není místo a bez ní to není 13 Reasons Why. 2. série 75%

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Ženám se v 21. století konečně daří získat rovnost a tenhle seriál ukazuje krutou fikci, jak rychle by se mohly ocitnout na kolenou. Nápad seriálu je úchvatný, ale ta myšlenka je vlastně velmi strašidelná a vlastně by to úplně snadno mohla být budoucnost společnosti. Jakmile lidem neklape něco, tak se uchýlí k největším zvěrstvům, co může být. Strašně mě mrzí, že Elisabeth Moss mi pořád nějak nesedla do hlavní role. Ale na druhou stranu, její herecký výkon je tak perfektní, že ona vlastně je nožem, co krají atmosféru ve svém domě. Někdy se díl žene s dějovou linkou kupředu. Jindy se otáčí k vybudování nedýchatelné atmosféry. Nicméně je to pokaždé fenomenální. A ještě je potřeba vyzdvihnout kompozici obrazů, která je pro lidské oko neuvěřitelnou slastí. Symetrie scén mě doslova vytrhla nejednou dech z úst (když jdou třeba služebnice středem ulice). A nevím, jak to autoři udělali, ale moje emoce řvali všemi směry - např. když si služebnice sdělovaly svá pravá jména - v současném světě je to absurdní, ale Příběh Služebnice to tak geniálně vykreslil, že já byl naprosto šťastný, když k tomu docházelo. Je taky zajímavé vidět Alexis Bledel v jiném světle než v Gilmorových Děvčatech. A já se do ní v tomto seriálu naprosto zamiloval. 1. - 2. série: 100%

Riverdale (2017) (seriál)

Ocitáme se v nádherném městečku, kde se začínají dít zajímavé věci. Partička hlavních postav ze střední školy je opravdu příjemná. Divák si je lehce zamiluje a rád s nimi tráví čas. Zápleta, kterou se tito mladí lidé zabývají není tvořena žádnou přímou cestou, ale je zde plno zvratů, kliček. Kamera je naprostá pastva pro oči. A jednotlivé scény jsou dodělány do perfektnosti. O to více si tento seriál plný záhad užívám. Teď už mi schází mít ve svém městě fastfood, co by byl otevřený 24/7 jako tady. 1. série 80% Trochu mě mrzí, že navázání na 2. sérii (teď mám na mysli Blackhood) přišlo až v posledním díle a ne dřív, protože takhle to vypadá trochu nuceně, aby měli co řešit.Nicméně Blackhood se mi zdál jako dost zajímavá zápletka a prostě jste tu celou zápletku nesnášeli nebo milovali. Hiram Lodge je další poměrně zajímavý záporák, který za krátkou chvíli zmanipuloval celé město a dostal si téměř všechny pod palec. Doufám, že Cherry dostane v budoucnosti více místa, protože její osobnost naprosto zbožňuji. Nicméně všechny ty milostné pletky (hlavně mezi Archiem a Veronicou) jsou dost otravné a kazí mi celkový dojem ze seriálu. A taky si myslím, že je docela škoda, že z toho udělali 22 dílný seriál, protože takhle budou muset spoustu dílu natahovat o zbytečné konverzace. 2. série 75%

Santa Clarita Diet (2017) (seriál)

Naprosto šílený manželský pár, který si kryje navzájem záda ještě při šílenějších situacích. K tomu ještě všichni ti praštění vtíraví sousedi, nesnášenlivý boss v práci a ještě více. Všechny postavy tam jsou fakt ujeté a o to větší sranda to je. Jediné, co mi vadilo, že kvůli dlouhým replikám mi někdy přišlo, že herci nevědí, co dělat, než jiný herec dořekne to, co má. A pak tam vznikají mrtvé body. Ale jinak konec druhé série je lépe nastartovaný na pokračování než z 1. série. 1. a 2. série: 70%

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

The End Of The F***ing World je sakra divný. Ale je to sakra dobře divný. Dvě strašně odlišné osoby, co si k sobě najdou zvláštní poutu ještě zvláštnější cestou. Přijde mi, že Alyssa je takový extrovert, který se s nikým nepáře a řekne na rovinu, co si myslí a proto není oblíbená, ale "adoptovala" si introverta Jamese, který je ještě ujetějí. Kombinace těchto 2 hrdinů pomůže vyřešit jejich problémy na cestě, ale chemie, která mezi nimi působí vydává takovou divnou vibraci. Fakt je to super divný a konec dává spoustu otázek, na který já ani nepotřebuji tolik znát odpověď. Na konec seriálu jsem slyšel spoustu kritik, ale já byl docela spokojený.

Dobré místo (2016) (seriál)

What the fork is that? Člověk se na začátku chytá za hlavu a diví se, na co že se to vlastně dívá. Může něco být opravdu perfektní? Utopie? Haha. Ne. A Eleanor jen dokazuje, že každé nebe má své mouchy a je jedno, jestli jednu, dvě a nebo čtyři. Nádherné městečko s tisícem druhů jogurtů postupně odkrývá všechny své tajemství. Nicméně ne všichni hlavní hrdinové mi naprosto sedli. Ale Eleanor, Jason a Janet nemají chybu. Jsem rád, že tvůrci seriál nijak nenatahovali, protože 20-minutové epizody dokáží pokrýt vše potřebné. Tempo je dobré a po 2 sériích jsem natěšený na další pasti pekla.

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál)

Po 10 letech se vracíme do kouzelného Stars Hallow a opět se setkáváme s úžasnou Lorelai a Rory. Člověk by řekl, že to bude příjemný návrat, ale na mě to zapůsobilo i dost sentimentálně. Prostě vrátit se po 10 letech a vidět ty změny ve všech postavách. Jak třeba Kirk a Patty zestárli, nebo představitel Richarda Gilmora dokonce zemřel. Na druhou stranu, někteří lidé se nezměnili vůbec (třeba Kim nebo Babette. Přijde mi, že Rori je skvělý odraz dnešní společnosti, kdy vlastně ona sama ještě pořád neví, co se svým životem a pořád tak nějak proplouvá a nemá žádnou úplnou jistotu. Ale věřím tomu, že jsme se z Gilmorovými děvčaty neviděli naposledy. Nebo teda alespoň v to doufám, protože konec, kdy zjistíme, že je Rory těhotná přímo nabádá k pokračování.

Legendy zítřka (2016) (seriál)

Tak se nám sešli různé postavy z Arrowa a z Flasha a vytvořili se Legends of Tomorrow. A hodně se mi líbí, jak si tvůrci vyhráli s kostýmy. Je hodně zajímavé sledovat změny postav podle toho, v jaké době jsou.

Lovci stínů: Nástroje smrti (2016) (seriál)

Ok, chápu, že jsme hození do nového světa stejně jako hlavní hrdinka, ale tohle je takový paskvil, že to není snad ani možný. Asi do 6. dílu je to absolutně nekoukatelný. Nejen, že většina herců jsou úplně nepoužitelní (hlavně hl. hrdinka), ale dialogy jsou úplně na mrtvicu. Člověk jen kroutí hlavou, jak někdo mohl napsat tak stupidní scénář. Postava je schopná zde za minutu říct, že potřebuje pomoct, miluje ho, udělá to sama a nemiluje ho. A to je prostě strašný. I vývoj hl. postavy je naprosto směšný. Její úplně první představení na konkurzu ve škole bylo introvertní a ona špitala jak myška. Za 3 minuty už se pasuje do role vedoucího Shadowhunterů. Je dobré, že seriál alespoň na konci předvedl pár dějových zvratů, ale kromě toho je to zatím dost nepoužitelné. Jediní herci, kteří mě svým hraním nějak přesvědčili jsou Alec, Luke a Raphael. Jinak některé postavy jsou tak nezajímavé, že ani po 1. sérii si nepamatuju jejich jména (třeba Isabel, která mě zaujala na začátku, ale pak jsem na ni úplně zapomněl). Nevěřím tomu, že je chyba jen na straně herců, ale velkou chybu připisuju i režii, která asi není schopná režirovat. A úplně bych zapomněl na tu příšernou úvodní znělku. 1. série: 50% Po druhé sérii pořád nejsem dostatečně přesvědčený, že to někdy změní směr na trochu vyšší cíle. Nejen, že dialogy zůstávají na dále kýčovité, ale už je to všechno i strašně předvídatelný. Opět tam jsou "nesmrtelné" postavy, které prostě můžou být v bezvýchodných situacích, ale pokaždé si "najdou" cestu ven (zázrakem, haha). Vztah Aleca a Magnuse mi přijde naprosto směšný. Vypadá to, jakoby seriál chtěl ukázat na to, jak jakou jsou otevření 21. století, ale jejich vztah je založen jen na hádkách a nedorozumění a na větě "I love you" a přijde mi prostě úplně zbytečný. Efekty by mohli být mnohem lepší a nechápu, kdo to pořád financuje, že už jedou 3. sérii. Viděl jsem mnohem lepší seriály, které končili se skvělým nástupem 2. série, ale nedostali šanci. 2. série 53%

Nesvá (2016) (seriál)

Celý příběh se točí kolem dvou kamarádek Issa a Molly a ve výsledku jsem vlastně jen přemýšlel nad tím, která z nich je více uřvaná. Issa! A ta si pro jistotu tenhle seriál i vytvořila a podílela se na psaní (protože jestli je to z její hlavy, tak by jí to asi ani neprošlo, kdyby se nepodílela na tvorbě tohoto exkreperimentu. Jako divák tohle nemůže brát vůbec vážně, jinak se bude chytat za hlavu, chodit po pokoji a šplhat po lustru, aby tomu unikl. Po pravdě Molly mi je mnohem příjemnější. Jinak k ději - 1. série docela ujde. Sice se nejedná o duchaplný a originální příběh, na který byste zůstali koukat s otevřenou pusou, ale sem tam se z něho dá pochytit. Bohužel 2. a 3 sérii postavili chytráci na vyplňování mrtvých míst sexem a TO BYLA OTRAVA. Nevěděl jsem kdo, kde, s kým, proč a prostě chlapi se tam v posteli střídali častěji než kalhotky a já už jsem byl fakt zmatený, jaká s kterým právě randí. Musím uznat, že občas mě klub ukecaných "nigga" kvočen i pobavil (jo, Coachella třeba neměla chybu), ale ze židle mě to nezvedlo.