Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Pre mňa silne podcenený film. Neviem, či všetci užívatelia chcejú len ultra-mega-super inteligentný humor kde sa ani nedá smiať, ale tento film bol vážne super narozdiel od jeho pokračovania. Rowan Atkinson je tu v plnej forme a jeden skvelý vtip strieda druhý. Páčilo sa mi aj uvedenie "neuveriteľnej" postavy Beana do "uveriteľného" sveta. Nemám výhrady keďže smial som sa od začiatku až do konca.

Rychlejší než smrt (1995)

Až na ten podrbaný koniec skvelý western so zaujímavými postavami. Každý má svoj priestor aj ked Sharon pre mňa až príliš. Radšej mohol byť ten hrdina DiCaprio. A Hackman dodal svojej postave neskutočnú charizmu, už len kôli nemu sa oplatí vidieť film.

Blade 2 (2002)

Lepšia než jednička. A to vo všetkých smeroch. Každá postava tu má svoj priestor a všimnete si ked skupina upírov spolčená okolo Bladea postupne redne. A záporák čo si to môže rozdať aj s Frostom. Všetkých však zatienil skvelý Ron Pearlman. (A samozrejme Marek Vašut ;-))

Wyatt Earp (1994)

Podľa mňa jeden z najlepších westernov čo mal možnosť vidieť. Nevadila mi ani dlžka, pre mňa bolo zaujímave sledovať bratov Earpovcov od začiatku ich kariéry. Veľmi podcenený film.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Za posledné série by si zaslúžili nejakú tú * dole, mieša sa tam priveľa politiky a veci ktoré sú neameričanom dosť vzdialené. 1-14 séria by však vytiahli hore aj oveľa horšie seriály. Takže: 1.SÉRIA - 90%; 2. SÉRIA - 95; 3. SÉRIA - 100%; 4 SÉRIA - 100%; 5,6,7,8 SÉRIA - Keby to matematika dovoľovala, aj 110% by som dal. Genialita! 9. SÉRIA - Iba za 100%; 10.SÉRIA - 95%; 11.SÉRIA - 85%; 12.SÉRIA - 90%; Ďalšie mám v pláne čoskoro. 17. SÉRIA - 15%; 18. SÉRIA - 10%; 19. SÉRIA - 20%; 25.SÉRIA - 0%; 26.SÉRIA - 0% Nepozerateľné! Nedokážem dopozerať ani jednu epizódu, lebo sa mi zdá, že každá musí mať aspoň 2 hodiny.

Casino (1995)

Spolu s Kmotrom pre mňa najlepšia gangsterka. Geniálny Joe Pesci a vlastne celé herecké osadenstvo, Scorsese tu podáva životný výkon. Aj napriek minutáži som schopný pozrieť si ľubovoľne krát tento skvost v kuse. Proste paráda!

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Životná rola guvernátora Arnieho. A aj životný film pre všetkých milovníkov sci-fi, možno nielen ich. Filmu, ktorý ovplyvnil akčný žáner tak ako tento, nedá sa dať pod 5*. Vždy keď je na scéne Robert Patrick a zaznie tá temná zvučka mi behá mráz po chrbte.

Forrest Gump (1994)

Krásny film o tom, že na to aby ste boli inteligentní nepotrebujete aj vysoké IQ. Svet plný Forrestov Gumpov by bol proste krajší.

Kmotr II (1974)

Možno lepšia ako jednička. Hlavne o tú "knižnú časť z donovho detstva a mladosti. Neviem, či to je len moje skromné tušenie, že tvorcovia trocha moralizujú, že "pozrite ako sa zločin nevypláca, o čom musíte rozhodovať a len sa strachujete o svoj život." Ináč nemám námietky, táto pochmúrna atmosféra filmu sa mi veľmi páčila. Herci ako vždy výborní, tento film by mal byť o pár priečok vyššie.

Zelená míle (1999)

Silný film, ktorý pripraví ťažkú skúšku citov každému drsnému chlapovi.