Penny Dreadful (2014) (seriál)

Seriál, ktorý ťaží najmä z výborného obsadenia a depresívnej atmosféry viktoriánskej éry. Niečo je hororové, niečo akčné, avšak niektoré postavy sú tak nudné, že pokiaľ nevymetajú diabla z Evy Green, nemá čo seriál ponúknuť. Napriek slabšiemu finále prvej série, dám tomu šancu ďalej a snáď to bude celé komplikovanejšie.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Za film fajn, je to SW, ale mám pocit, že Johnson sedmičku asi nevidel. Ináč si neviem predstaviť toľko dier v deji a náväznosti. Postavy pobehujú sem a tam, aby nato zistili, že to bolo aj tak zbytočné, lebo iné postavy to už premysleli za nich a takto dookola. Má to zbytočné dejové linky, ktoré odvádzajú pozornosť od toho podstatného a keď už sa k tomu schyľuje, vysvetlí sa to v jednej vete a opäť sa točí okolo toho nezaujímavého. Sedmička možno bola kopírka, ale malo to svoju osudovosť, svoju nostalgiu, v osmičke prichádza na povrch to, že sága nemá zaujímavé postavy, ktoré by mali diváci radi. A nabudúce prosím bez toho humoru, ktorý ma neuveriteľne zlé načasovanie a znižuje vážnosť situácie. Osobne toto radím až za Rogue One, ktorý nemal síce Jediov, ale lepšie postavy a hlavne finále. [SPOILER! - Admirálka Laury Dern ako martýrka odboja, namiesto nejakého bezvýznamného droida je na strašný facepalm...]

Godless (2017) (seriál)

Krásne remeslo tradičného westernu pre moderného diváka. Šesť častí si režisér nechal na predstavovanie hlavných postáv, ich pohnútok, aby v poslednej časti sa ich nechal postrieľať ako poplašené kurence. Tá je nakoniec postavená bez prípravy, či gradácie a preto stráca na očakávaní. Ja som si najprv myslel, že som musel preskočiť nejakú scénu. Okrem krásnych scenérií a atmosféry sú tu najmä herecké výkony. Všetci sú výborní, aj s ich osudmi postáv. Mňa najviac bavil poloslepý šerif. Škoda, že sa režisér nepohral trochu s Danielsovou bandou, spoznáme iba dvoch bratov-mäsiarov. Westernov je málo, takže ľahko nadhodnotím a budem dúfať, že nabudúce to bude ešte lepšie.

matka! (2017)

Symbolika je fajn vec. Divákom dá pocit, že vedia niečo viac a že sú k režisérovi bližšie, než "mainstreamácke" publikum. Lenže keď tú symboliku natiahnete na dve hodiny a tak ako hlavná postava netušíte, čo sa vlastne na plátne deje, je to zle. Až tak zle, že to stráca zmysel a tešíte sa na koniec filmu. Je to niečo, čo musel robiť Aronofsky na tripe, lebo nemať dve súvisiace scény za sebou je počin, aký by neurobil ani Steven Tyler na vrchole drogovej slávy.

Vikingové - Otčina (2017) (epizoda)

Výborná časť. Som rád, že po slabej štvrtej sérii tu je opäť potenciál. Bitka bola parádna, karty sú rozdané. Na jednej strane hrôzubudiaci Ivar s bratmi, na druhej kráľ Aethelwulf s krvilačným biskupom presvedčeným o vlastnej nezraniteľnosti. Zatiaľ ma však nebaví Flokiho mystická cesta, neskôr snáď tomu dajú nejaký ten zmysel.

Trestanec (2017)

Výborný depresívny film o tom, že za chyby sa platí. Z obyčajného makléra až na najvyšší post organizovaného zločinu. Ale tak trochu proti svojej vôli, náš antihrdina proste vie, čo musí urobiť, aby prežil. Divák sa s ním bez problémov stotožní, keďže má svedomie, to však musí ísť stranou hneď v prvý deň nástupu do väzenia iba kvôli tomu, že nechcel byť otĺkanec. Skvelý Waldau a silné emócie z filmu, z ktorého ma ťažilo tým viac, čím bližšie bol ku koncu.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Keby sa vystrihli pesničky, ktoré sú tam každých 30 sekúnd, možno by som dal o hviezdičku viac. Čarovné dobrodružstvo, občas mi to v predstavovaní prírody pripomínalo Levieho kráľa. Moana je vydarený film, aj keď sa to celé podobá na Croodovcov a Mulan.

Jeepers Creepers 3 (2017) odpad!

Vážne skvelý nápad zobrať zo skladu masku Creepera a ísť sa s kamarátmi vyblbnúť na dvor. Horor, ktorý sa odohráva cez deň, digitálna krv - no proste ideálna kombinácia na kokotinu roka! Keby to bolo aspoň priznané ako študentský film s minimálnym rozpočtom, ale seriózne sa tváriace pokračovanie? Zato by už nikoho zo štábu nemali už nikdy pustiť pred, ani za kameru.

Někdo to rád horké (1959)

Vtipy aj zápletka sú možno nadčasové aj dnes, avšak vizuálne film vyzerá o desať rokov starší než je. Zato Marilyn je naozaj sladká a Tony veľký frajer, nečudujem sa teda, že vtedy to malo taký úspech.

Amityville: Probuzení (2017)

Celkom pozerateľný horor, ktorého pochová totálne debilný koniec. Ale čo by ste neodpustili filmu, v ktorom sa polovicu stopáže sexy Bella producíruje v spodnom prádle.