Valerian a město tisíce planet (2017)

Najstrašnejší kasting, aký sa v súčasnosti dal zohnať zatieni aj perfektné triky a radosť, s akou to Besson očividne robil. Ešte Cara sa ako osudová žena dá domyslieť, ale ten kostnatý skrček ako vesmírny Han Solo je proste celú dobu na smiech. Na môj vkus je tam veľmi veľa postáv, v ktorých sa mi ani nechcelo orientovať a dej je prerušovaný toľkými preletmi cez galaxiu, že mi postupne bolo jedno kto, kde a s kým.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Nakoniec celkom pozerateľné pokračovanie. Z transformerských bitiek ma konečne nebolela hlava, aj dejovo to celkom dávalo zmysel tak, aby aj ľudské postavy neboli úplne zbytočné, ale skutočne zasahujúce do deja. Akurát to Bay mohol skrátiť, Turturro je tam zbytočný a takisto naťahovaný úvod. Na druhej strane u mňa bodovali Wahlberg, Hopkins, či nádherná Laura Haddock.

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Prisambohu to bolo utrpenie pozerať tento film. Že to má sympatických hercov ešte neznamená, že ich stačí hodiť s nefunkčným scenárom na scénu a čakať, že z toho vyjde niečo pozerateľné. A to je ďalšia vec - film snáď nemá jediný funkčný vtip!

Lawrence z Arábie (1962)

Ohromná výprava s výborným O'Tooleom. Ibaže je to na mňa veľmi dlhé... Lawrence bol ozajstná osobnosť, dobrodruh, ktorý toho mnoho dokázal a nanešťastie ho nakoniec zlomila politika. Škoda toho spoileru hneď na úvod, neznalý divák by bol možno viac v napätí pri tých nekonečných prestrelkách, ktoré absolvoval.

Thor: Ragnarok (2017)

Asi najlepšia marvelovka a možno jediná, ktorá sa dá pozerať opakovane. Je to farebné, vtipné, s výbornými hercami a skvelou hudbou. Akurát ma štve tá neuvyužitosť postáv, ktoré tu skončili a pochybujem, že ich niekedy oživia.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Parádne akčné scény, ponurý vizuál, avšak príbehovo taká klasická klasika, že to bez bitiek proste nudí. Bez Charlize by to upadlo do zabudnutia, avšak jej človek verí aj to, že by v bitke na jedného prebila aj Daniela Bernhardta.

Blade Runner 2049 (2017)

Najdlhší film, aký som kedy videl... a to myslím pocitovo. Kamera pomaly pláva po scéne, Gosling dumá, vyšetruje a obzerá sa, občas ho Robin Wright pokarhá a takto sa to vlečie a vlečie a vlečie.... až kým nepríde na plátno Ford a konečne sa to trochu rozbehne. Dejovo to nie je zlé, ale všetko okolo tých replikantov mi príde nedopovedané a celý film ako lepšia sci-fi verzia Only god forgives práve s Goslingom. Ten by si mal dávať už bacha na roly, lebo si ho diváci budú pamätať iba takto.

Rocco (2016)

Popravde, čakal som viac. Film nemá žiadnu schému a na začiatku vidíme Spieglera ako starého kamoša, avšak v druhej polovici sa s nim zoznamujú. Ďalej nám predstavuje Rocca ako ultraprasiaka, na druhej strane ako dobrého manžela a otca, zatiaľ čo manželku podvádzal aj mimo svojich filmov a synovia, pravdepodobne donútení vystupovať vo filme čítajú svoje výroky z vopred napísaných papierikov. Inak to má pár vtipných scén, Rocco je rodený šoumen a ľuďom, ktorí nikdy nevideli jeho "behind the scenes" možno dá nejaké zaujímavé informácie o pornobiznise.

Blok 99 (2017)

Tak trochu "superhrdinská" dráma z väzenského prostredia s minimalistickými výkonmi. Bez hudby, dej ide priamo, vôbec neodbočuje a prekvapuje iba pomaly stúpajúcou brutalitou. Hrdina nepremýšľa, proste koná a perfektne obsadenému Vaghnovi táto rola výborne sadla. Btw myslel som, že to malo 90 minút a to je pri takom jednoduchom filme malý zázrak.

Na doraz (2017)

Ja som filmom až taký nadšený nebol a zdal sa mi oveľa dlhší, než bol najmä kvôli tomu, že ten motív je tam dookola omieľaný, až to začne trochu nudiť a je tam niekoľko "wadafaka" momentov, cez ktoré som sa nepreniesol.