Nepřátelé (2017)

Ten najlepší a najzmyselnejší film, čo som tohto roku videl. Nádherné prostredie, skvelé herecké výkony a zaujímavý dej, ktorý dáva ranu všetkým romantickým predstavám o nebojácnych kovbojoch bez bázne a hany, spokojných so svojimi životmi v prériách.

Simpsonovi - Otázky Homera Simpsona (2012) (epizoda)

Časť, v ktorej si tvorcovia Simpsonovcov cez Homera vylievajú srdce na všetko, čo ich trápi na súčasnej Amerike. Pre ostatných nekonečná nuda, bez nejakého vtipného momentu.

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Jason si zbúchal céčkové pokračovanie vskutku drsnej 70-tkovej jednotky a do toho si pozval jednu z najkrajších a zároveň najlacnejších herečiek Hollywoodu. No a tým sa šetrenie nekončí, nezaplatil ani scenáristu, či režiséra, keďže film je po každej stránke nudný a nezaujímavý.

Deadpool 2 (2018)

A opäť solídna zábava uťahujúca si snáď zo všetkého, čo momentálne fičí. Má to pomalší rozbeh, ale je tam zase viac záberov na Morenu Baccarin, takže sa to dá prekusnúť a keď nastúpi tím X-Force je to proste kanonáda popkultúrnych narážiek a vtipov, na ktoré Reynoldsovi prihráva aj výborný Josh Brolin. Páči sa mi, že sa tam nerieši záchrana sveta, ale osobné problémy postáv, čo odlišuje film od ostatných súčasných superhrdinov a je to proste super. Akurát na to, že jednotka bola veľký kinohit, má to stále riadne šitné triky. Takže štyri a pol *.

Tiché místo (2018)

Zdĺhavý nehovorený film o tom, že vo svete, kde každý hlasný zvuk znamená istú smrť, nemusí byť najlepší nápad urobiť si dieťa. (Resp je to debilný nápad, riskovať životy svojej ženy a detí). O tom, ako sa čo stalo nedáva skoro žiadne informácie, iba že sú to opancierované monštrá.. A nemá zas takú skvelú atmosféru, väčšinu scén, v ktorých as niečo dialo vyplňali dosť lacné ľakačky. Zato všetci herci hrajú slušne, vrátane detí. Na jedenkrát sa to dalo, ale nemám pocit, že by došlo k opakovanému zhliadnutiu.

Poslední tango v Paříži (1972)

Netradičný romantický film o dvoch troskách, ktorým nie je nič dobré. Vynikajúci Brando, zdatne sekundujúca Maria Schneider a ich perverzné sexuálne fantázie, ktoré museli začiatkom 70-tych brať dych. Dnes už to nie je taká sila, avšak pachuť z jeho amorálnosti zostáva.

Black Panther (2018)

Poslabší fantasy film, ktorý má pekné prostredie, zaujímavé výdobytky techniky a dobrý soundtrack. Dejovo je to však na necelú polhodinu a niektoré herecké výkony sú doslova smiešne. Záporák nemá žiaden ultrachytrý plán, proste príde, pobije sa a potom odíde. A ten Black Panther síce má charizmu, ale neviem si predstaviť ďalšie pokračovanie z Wakandy, ktoré by mohlo zaujať aj širšie publikum.

Avengers: Infinity War (2018)

Výborný film, konečne marvelovka, ktorej nechýba epickosť, či napínavosť. Thanos je skvelá a živá postava, o každého hrdinu, s ktorým sa stretol som sa naozaj bál. Druhá vec je, že aj ma ich pár naštvalo svojim dementným chovaním. Škoda toho monotónneho záveru, kde sa už mlátil každý s každým a trvalo to už trochu dlho. Najlepšie scény boli všade, kde boli Strážcovia. Feige je frajer a klobúk dole pred jeho víziou MCU, jeho záver ma v šokoval, ale keď ja mám stále ten nepríjemný pocit, že práve táto časť bude medzi ostatnými dejovo úplne vymazaná. Snáď ma v dobrom opäť prekvapí.

Já, Tonya (2017)

Komédia podľa skutočnej udalosti. Margot som toho Oscara naozaj prial, avšak ešte viac nejaký spin off jej podarenému bodyguardovi, ktorého keby neukázali v skutočnosti, neveril by som, že skutočne existoval.

Jigsaw (2017)

Pravdepodobne napísané upišťanými 13tkami, ktorým stačí debilný dej, idiotské výkony a záver, na ktorý si už momentálne nespomeniem na to, aby urobili ďalší zbytočný hit. Horory majú síce svoje pravidlá, avšak tu si aj priemerný divák Babovresiek musí každú chvíľu ťukať na čelo. Kde sú tie zlaté časy Jamesa Wana a Dannyho Glovera?!