Z jiného těsta (2023) odpad!

Rasistická poviedka o tom, že černochom sa proste musí nabiehať, aby ste nezranili ich city. Prakticky všetko zlé, čo je na súčasnej USA a dobrý zvyšovač tlaku. Nie je to ani vtipné, ani romantické, či dojímavé... Proste to nasere a potom skončí.

Král Tulsy (2022) (seriál)

Tak trochu mafiánske "Rýchlo a zbesilo", kde podobnosť tkvie najmä v nezraniteľnosti a neomylnosti hlavného hrdinu, ktorý si neustále dokazuje, že je najväčší alfasamec v okruhu tisíciek kilometrov. Do toho je samozrejme spravodlivý, citlivý a hneď na úvod dá najavo, že nie je rasista. Každé krimi je tak dobré, ako jeho antagonista a tu veru nie je čo pochváliť. Motorkarsky gang je partia hlupákov a tzv newyorská rodina má päť a pol člena, kde si capovia zásadne vybavujú veci osobne a nedotknuteľnosť "mademanov" u nich nepoznajú. Slyova postava totiž stoji ako nad zákonmi štátu, tak nad zákonmi Omerty. Viacmenej sa podarili akurát vedľajšie postavy, ktoré tvoria jeho tím, inak je to nenáročná zábava, kde nič hlbšie hľadať netreba.

The Exorcism of God (2021)

Taký mix Exorcistu a Evil dead... Ok, a možno trochu Scary Movie 2 😁. Dosť akčný horor s občasnými atmosférickými chvíľkami. Masky sú trochu umelé, ale nevadia a logika si občas dá pohov, avšak konečné rozuzlenie je celkom fajn.

Menu (2022)

Stratené dve hodiny môjho života. Asi by som mal tiež pozvať na takúto večeru Fiennesa a režiséra. Film, ktorý sa vysmieva gastro snobizmu a celý je pritom iba ako maličká porcia na obrovskom tanieri, s chuťou ako hnoj, človek sa z nej nenaje, účtuje si za to nehorázne prachy a je vhodná iba pre vyberanú spoločnosť.

Watcher (2022)

Tradičný paranoidný psycho thriller... Nemám nič proti, ale už by aj scenáristi týchto filmov mohli upgradovať na verziu 20.. Veď ten svet sa od čias Hitchcocka predsa len trochu zmenil a tu opäť žiaden internet, mobily, TV,... Ja viem, v Rumunsku sa asi namiesto toho pozerá susedom do okien, ale predsa. Slušná atmosféra, veľmi pekná Maika, depresívne počasie. Proste klasika.

Geomgaek (2020)

Príbeh ako z hry PS4. Skoro slepý majster sa musí prebojovať až k hlavnému bossovi, aby zachranil dcéru...  Taslimovi, ako najvýraznejšiemu ázijskému hercovi súčasnosti, by už aj v tej Ázii mohli dať aj nejakú hlavnú rolu sakra.... Inak pohodovka na jedno pozretie, ale bohužiaľ ani súboje ma veľmi nenadchli.

Weird: The Al Yankovic Story (2022)

Body k dobru za odvahu túto šialenú "biografiu" vobec sfilmovať. Je to ako Yankovicove piesne - sebaparodické, až absurdné bez nejakého hlbšieho zmyslu. A až po paródiu Morrisona som si myslel, že nejaký realny základ to môže mať, avšak po tom šialenstve, čo prišlo hneď nato, už mi bolo jasné, že tu sa proste nič neberie vážne.

Bledé modré oko (2022)

Trošku triviálny krimi príbeh zaobalený do krásne ponurého habitu s fantastickými hereckými výkonmi. Depresia na každom rohu, žiadne živé ženské postavy, či radosť, len blato, hmla, noc a jednoduchý, ale vcelku uspokojivý záverečný twist.

Avatar: The Way of Water (2022)

Tak trochu onania nad vlastnou dokonalosťou s trochu lepším príbehom, než mala jednotka. Nemusím dodávať, že kino je nutnosť, pretože potápanie sa s veľrybami v strede filmu na telke by som asi bez zívania nedal. Triky famózne, hudba výborná, emócie vydolované koľko to len Cameron dokáže. Záverečný súboj technicky pôsobivý, AVŠAK ľudia majú horšiu mušku než Stormtrooperi, čo ma neuveriteľne štvalo a teda boj je neustále veľmi jednostranný. Vedľajšie postavy sa tiež ukazovali a mizli len tak, aby to vyhovovalo ich momentálnej citovej vyťaženosti. Takých 30 minút vystrihnúť a moje hodnotenie mohlo byť absolútne.

Flashdance (1983)

Tradičné jednoduchý, až 80-tkovo debilný pribeh o 18 ročnej kočke, pracujucej v železiarni ako brúsička a zváračka (!? - to fakt sa nenašla fyzicky náročnejšia práca pre 45 kg čaju? 😂) a po nociach ako tanečnica v nočnom klube. Tam stretne aj svojho prvého stalkera - rozvedeného muža v strednom veku, ktorý je náhodou aj jej šéf a keď uvidí jeho Porshe, je vymaľované. No a týmto som práve "vyspoileroval" komplet dej filmu. Na druhej strane presne tá jeho jednoduchosť, 80-tkové hity, veľmi pohľadná a roztomilá Jennifer Beals robia z toho vcelku pozerateľnú vec.