Prozkoumejte každý aspekt Yankovicova (Daniel Radcliffe) života, od jeho raketového vzestupu ke slávě s ranými hity jako „Eat It“ a „Like a Surgeon“ až po jeho vášnivé milostné aféry mezi celebritami a proslule zhýralý životní styl. (KGBelik)

Pat.Ko

Pred začiatkom nás skutočný Weird Al žiada, aby sme si užili jeho biografický film. Jeho skutočný príbeh. A keď sa film začne, začal som si začal hovoriť, že či niektoré udalosti sú skutočné, a či niektoré vymyslené. Ako film pokračoval ďalej, konečne som pochopil, o čo ide, a hoci to trvalo dosť dlho, no stálo to za to. Weird Al je čistý génius. Ak máte radi jeho hudbu a jeho ako umelca, tak tento film sa vám bude páčiť. Vtipy sú neuveriteľné, ale taká je aj jeho hudba. Dokonca som sa niekoľkokrát zasmial nahlas. A oceňujem, že niektoré vtipy boli trochu kontroverzné, ale stále technicky bezpečné s ohľadom na materiál a časový rámec, ktorý parodujú. Udržiavali ma v neistote, čo je humor a čo je skutočné, a niektoré vtipy boli podané tak vážne, že to tak vážne, že to povedali, akoby to bola pravda. Všetci traja hlavní herci - Daniel Radcliffe, Evan Rachel Wood a Rainn Wilson boli dokonalí. (Zvyšok obsadenia bol tiež skvelý, najmä paródované celebrity.) To bolo osviežujúce pre tento špecifický podžáner. Poviem len, že film je trochu príliš dlhý, pretože sa veľmi dlho buduje a zdá sa, že vrcholí na konci filmu, len aby pokračoval ďalších 30 minút. Bohužiaľ, stráca trochu energiu, ale stále je zaujímavý. 8/10. ()

Goldbeater

Weird: The Al Yankovic Story je milá parodie na hudební životopisné filmy o člověku, jenž strávil svou kariéru tvorbou hudebních parodií, nicméně asi bych se ji zdráhal doporučit komukoliv, kdo není aspoň částečně obeznámen s Alovou tvorbou. A pro ty obeznámené to možná nebude tak vtipné, jak by mnozí předem čekali, nicméně i přes pár hluchých míst to nabízí dobrou porci zábavy a pár velmi zdařilých cameo rolí. ()

mclenin

Sú tri typy filmov, v ktorých hrá Daniel Radcliffe, a to 1) filmy, kde je viac Daniela (civilnejšie, kultitovanejšie, dramatickejšie), 2) filmy, kde je viac Radcliffa (uletené, bláznivé, divné), tzv. "Radcliffoviny" a  3) niečo medzi tým. Toto je čistá Radcliffovina. Avšak spomedzi niektorých, ktoré mi prídu na um (Swiss Army Man, Guns Akimbo), táto je najslabšia. Bizár, ktorý je lepšie vidieť na vlastné oči. ()

HellFire

Ok chápu. Tohle není životopisné dílo, ale jeho parodie, stejně jako Yankovic parodoval různé písničky. Kéž by ale bylo vtipné. Nebýt Daniela Radcliffa, tak není vůbec o co stát. Ostatní postavy slouží pouze jako křoví bez přidané hodnoty. Zasmál jsem se všehovšudy jednou. Co považuji za největší fail celého filmu je fakt, že mi vůbec nevysvětlil, proč se Al jmenuje zrovna Weird. Co ho dělá tak divným? Poslední půl hodina je obrazným hřebíkem do rakve. ()

Arsenal83

To už Grammy môže získať asi aj opitý pesničkár pri táboráku. A tento wierdo ich má 5. Pritom umelecká hodnota nič, veď všetko len prespieval a trochu pretextoval. Niečo urobil aj ako producent, ale známy je proste ako parodik. To ako keby Oscara získal Kemka. No nič, ale keď už paródia, tak mala byť poriadna. No na tomto filme som nič vtipné nevidel. ()

• Skupina Devo je prítomná na bazénovej párty Dr. Dementa (Rainn Wilson). Hoci 'Weird Al' Yankovic nikdy priamo neparodoval jednu z ich skladieb, jeho pieseň 'Dare to be Stupid' je "štýlovou paródiou" zvuku Devo, a skladba Devo "Jocko Homo" je prvou skladbou v "Polkas on 45", prvej vydanej zbierke 'Weird Al' Yankovica. (Pat.Ko)
  • Na večierku Dr. Dementa (Rainn Wilson) je Salvador Dali zobrazený, ako hrá na husliach na tuniakovej rybe. Toto je vtipný odkaz na jeho slávne obrazy „Lov tuniakov“ z roku 1967 a sochu „Husle“ z roku 1966. (Pat.Ko)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)