Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda)

Riadna vata... Tak nakoniec konečne vyrazili ani neviem kam za neviem kým (to je jedna novinka, asi to nie je Ten, ktorý sme si všetci mysleli). Tá hrdinská hospodyňa, či kto to je, je na zabitie... Raz má prihovor, ako sa tých pár sedliakov postaví mnohopocetnej armáde a potom plače, že sa to nedá... To jej fakt trvalo tak dlho si to uvedomiť? Prosím, dúfam, že nepobije pol ohyzdej armady, lebo sa na to môžem...  Už sme za polovicou seriálu a namiesto gradovania to ide dolu vodou.

Jimmy Carr: Jeho temná esence (2021) (pořad)

Na humor Jimmyho Carra treba mať žalúdok, ale keď sa naladite na jeho strunu, tak je to riadna zábava. Urazí snáď každého divaka v sále, žiadna téma mu nie je svätá a jeho pohotové reakcie na poznámky z publika sú neuveriteľné.

Cobra Kai - Série 5 (2022) (série)

Ďalšia výborná séria okorenená nejakou tou epickosťou. Séria vracia do stredobodu pozornosti Daniela a Johnnyho a to je len dobre, pretože nám ich deti nestihnú liezť na nervy. Nechýba ani humor, o ktorý sa stará samozrejme najmä Johnny. Tromfnúť Silvera v ďalších sériách bude však veľmi ťažké.

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Aj vy si všímate, že každý príbeh (možno až na Elronda) je vlastne iba variáciou toho istého konceptu, že "statočná a chrabrá žena, vymykajúca sa bežným konvenciám, snažiaca sa presvedčiť o očividnej pravde bandu arogantných, hlúpych a slepých mužov, ktorí sú bohužiaľ pri moci?" 😄 Inak stále ok, ale čakám viac.

Top Gun: Maverick (2022)

Tak toto je naozaj ten typ pokračovania, ktoré je vo všetkom lepšie, než pôvodný film. Hrá síce silne ma tú nostalgiu, avšak nespolieha sa iba na to a vytvára k tomu svoj vlastný štýl. Všetky postavy su super, nikto nie je navyše a neštve svojimi múdrami. Stretnutie s Icemanom dokonca celkom dojalo. Ten tréning ma síce na začiatku až tak nebral, avšak akcia naostro už bola iná káva, ale u Cruisea to už nikoho nemôže prekvapiť. Prajem mu každý cent, ktorý mu tento film zarobil.

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Nakoniec úvodná časť celkom fajn. Je brutálna, ma dosť bitiek a povinnú malú bojovnú princeznú, ktorú zlí protokolisti nechcú nechať bojovať, ale v ďalšej časti seriálu objaví svoj skrytý talent a holými rukami zmasakruje menšiu armádu.

Blázniví fandové (1996)

Nie veľmi vtipná komédia o toxicite fanúšikovania. No a tým som asi vyspoileroval komplet dej filmu. Pamätám si obal filmu v našej starej videopožičovni a to je asi jediný dôvod, prečo si to pozrieť. Nostalgia.

Když se všechno po*ere: Woodstock 99 (2022) (seriál)

Super dokument o poslednom festivale s neviazaným duchom rock'n'rollu a ich vzbure proti korporátom. Čo si budeme hovoriť, bola to divočina s obrovským množstvom násilných činov, hovnovej vody a polonahých tiel, ale ako povedala dievčina pre jednu TV, šla by tam zas. Každá časť má svoj vrchol v podobe KoRn, Limp Bizkit a Red hot chilli peppers a pri každom sa stala nejaká katastrofa, ale pozoruhodne nik nezomrel. Tvorcovia na začiatku ospravedlňujú dav tým, že proste bola taká doba s vplyvom filmov ako Prcičky a Klub bitkárov, pričom na konci skonštatujú, že našťastie tu dnes máme MeToo. Proste festival, aký svet už neuvidí.

Mořská příšera (2022)

Nehorázny rip-off Ako vycvičiť draka s naozaj krásnou animáciou.