Angličanka (2022) (seriál)

Prvá polovica výborná - máme tu honbu za pomstou, indiánskeho vojaka, ktorý to dobre vie s puškou, krásne prostredie, sakramensky slizkých zaporákov a každú časť nejakú prestrelku. Druhá polovica, keď uz dôjde na "dojemný ľudský príbeh" už akoby stratila tempo a rôzne prestrihy, ktorými si režisér skracoval minutáž urobili z toho poriadny chaos, kde človek už ani poriadne nevie, kde sa dej vlastne nachádza. Herci sa aspoň predviedli, sú fakt výborní, avšak na to odfláknuté finále sa proste zabudnúť nedá.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Hlúpa estráda, kde sa všetci tvária, že sa vidia prvý raz po rokoch a snažia sa hrať na city, prekračujúc všetky hranice gýča. Preplastikované tváre, ktoré nemajú nič spoločné s milovanými postavami zo seriálu. Lady Gaga je tam tak nasilu, že je to do očí bijúce a trápne. Courteney Cox si to určite objednala, aby konečne dostala nejakú Emmy. Jediná časť s hercami z nejakej talkshow je tisíckrát lepšia než toto.

Osvobození (2022)

Hneď na úvod nám Antoine Fuqua dáva najavo, že chce natočiť svojho "černošského Schindlera" a to nielen čiernobielym spracovaním, ale aj celkovým poňatím, len nacistov vystriedali južanskí kovboji. Lenže film má jeden problém - Fuqua nie je Spielberg a občas to vyzerá dosť lacno. Páčila sa mi časť s unikom z "koncentračného tabora", hoci súboj s digitálnym aligátorom už bol asi trochu cez. Smith často prehráva a jeho ultradrzý otrok by sa v reále asi nedožil dospelosti... Ale to mu určite poradil režisér, ktorý pozná dve polohy herca - drsný a drsnejší. Našťastie tu je Ben Foster, ktorý je v ulohe lovca otrokov naozaj dosť dobrý a ťahá prvé dve tretiny. Posledná časť vo vojne je poriadne zrýchlená a Peter/Gordon sa zo zberača bavlny cez noc stane supervojak. Pritom z filmu Glory si pamätáme koľko usilia stálo týchto mužov pripraviť na boj. Cez to všetko mi to príde stále ako dobrý film, nie hodný Oscara, ale stále nie na súčasných 52%. Bez Fuqua by to určite dopadlo lepšie.

Hrdinové od Alama (2015) (seriál)

Prehnane patetický seriál s trochu nešťastným českým prekladom, keďže z masakra v Alame sa skoro nik nevrátil. Má to však slušný dobový feeling a nečakane hviezdne obsadenie na čele s Paxtonom, Deanom Morganom a Liottou, dokonca aj vedľajšie roly hrajú dosť často bezmenní, ale vizuálne známi herci.

Wednesday (2022) (seriál)

A máme tu ďalší z nekonečných pokusov Netflixu o vlastného seriálového "Pottera". Tentokrát zameral pozornosť na populárnu filmovú postavu z Addamsovcov, akurát namiesto krásne divnej Wednesday Christiny Ricci tu máme jej hispánsku kung-fu hot verziu Jenny Ortegy. Seriál nemá veľa častí, takže sa tam vždy čosi deje, od vyšetrovania vrážd až po povinné pubertálne vzťahové problémy. Veľkým plusom je hudba priamo od Elfmana, zaznie tiež Rolling Stones a Metallica. Cieľovka sice nie som, ale priznávam, že ma to vcelku bavilo.

Andor (2022) (seriál)

Pokus o starwarsácky Blade runner vyšiel na výbornú. Lepšie časti sa síce striedajú s tými doslova nudnými, najmä začiatkom druhej polovice sezóny, avšak celkovo je to veľmi zaujímavý seriál a už teším sa na druhú sériu.

Hellraiser (2022)

Nejak takto si predstavujem kvalitný remake legendárneho hororu. S úctou, ale nebojácne ísť si aj svojou vlastnou cestou a najmä s kvalitnou ťaživou atmosférou 80-tych rokov. Žiadni krásni tínedžeri v slnkom zaliatej krajine, ale živé trosky v temnote. Možno to nie je najstrašidelnejší horor, ale o to tu nikdy nešlo, odkaz je jasný a komu dôjde, ten si film vychutná.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Šesť častí a v seriály nie je súvislá minúta (!), v ktorej by sa nesexovalo, alebo nebojovalo. Na diskusie nie je čas, s históriou to má spoločné málo, AVŠAK jedna vec je tu vykreslená naozaj skvelo - surovosť a zhýralosť staroveku. Žiadna romantika, len špina, krv a bordel.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Tak a utrpenie je konečne na konci. Možno keby to neodkazovalo na Pána Prsteňov, tak by to bolo ľahko nadpriemerné fantasy, ale s takými zakladmi, aké má Tolkienov svet je toto dosť hanba. Z postáv, ktoré sme vo filmoch milovali sú plochí hlupáci konajúci bez rozmyslu a scény z Númenoru, ktoré by mali byť ťažiskové, pretože toto kráľovstvo bolo na vrchole svojej slávy, zostali iba prázdne kecy a pár scén na malom nádvorí s digitálnymi komparzistami. V pamäti tak zostane iba krásna hudba, ktorá prekračuje latku bežnej seriálovej produkcie a nech to ostatné už dopadlo akokoľvek, v ďalšej sérii budú musieť scenáristi povstať z popola, aby napravili meno sebe a hercom, ktorým svojou neschopnosťou napísať rozumný dialóg spravili medzi fanúšikmi riadne peklo.

Blondýnka (2022)

Skoro trojhodinová nočná mora poskladaná výlučne zo zlých zážitkov Marilyn a o jej hľadaní mužského vzoru. Film je prehnane "artový", sexuálne explicitný a najmä nemá zapamätateľné vedľajšie postavy, ktoré prichádzajú a odchádzajú z ničoho a bez nejakého jasného zámeru. Asi jediné dôvody, prečo si tento film pamätať je krásna polonahá Ana a neustále synťákový sountrack. Obe samozrejme kvitujem.