Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Absurdný, nešetrný a nekompromisný Ferrelov humor v plnej sile! Všetci sa výborne doplňajú a aj camea sú vtipné. Kto má rád buranské komédie, jasná voľba.

Ouija (2014)

Bezatmosférická a bezdejová duchárska sranda pre MTV mládež. To oko na duchov je dobrý nápad, ale absolútne nevyužitý.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

No koho mohol napadnúť Bohuš ako abstinent? Jednotka je proste výsledok doby, ale prečo jeden z najväčších českých hláškarov vôbec nehláškuje a stále len nostalgicky spomína? Večer v krčme s kamarátmi vymyslíme vtipnejší dej a viac blbostí, než je v tomto filme.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Lepšie než dvojka, aspoň sa to neopakuje a keby to nerobil Megaton, mohol to byť len o trochu horší sequel. Len to temné poňatie už je preč a nezastaviteľný a nezraniteľný Liam už len prechádza slnečným L.A. a popri tom znudene odpratáva členov ruskej mafie. Suma sumárum dobrý akčný film, ale ako pokračovanie jedného z najlepších a najnekompromisnejších akčných filmov to kde-koho môže opäť sklamať svojou uhladenosťou a šialeným strihom.

Whiplash (2014)

Ani si nepamätám kedy naposledy som mal také zimomriavky pri filme. Majstrovské dielo, účinkujú v ňom iba dvaja herci a vôbec nemám pocit, že by kvôli tomu mal byť divák izolovaný od prostredia okolo. Ide iba o dvoch maniakov s víziou, schopných pre svoj cieľ urobiť všetko. A také herecké výkony sa tiež len tak nevidia, záverečný súboj je vtipný, dojemný a mrazivý zaroveň.

Kmotr III (1990)

Stále vysoká škola gangsterská, avšak oveľa nižšie než prvé dva diely. Ide hlavne o tú neprehľadnosť, kedy už nevieme kto je s kým a koho to ide zabiť. Vadila mi tam aj milostná linka medzi rodinou... je to prinajmenšom divné. Garcia zapadol veľmi dobre, jeho živočíšnosť pripomína jeho otca Sonnyho. A tiež škoda, že z Michaela nakoniec spravili trpiteľa a nie noveho Vita. Viacnásobné zhliadnutie a zorientovanie sa utvrdí, že na tých 5* je to každopádne.

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

A opäť ďalšia porcia uletených a častokrát trápnych fórov.... ale o to Ferrellovi vždy išlo, takže to nie je výčitka. Pri niektorých vtipoch som sa rehotal, pri iných zakrýval oči, ale úroveň si to udržalo. Najmä sa mi páči, že je to stále politicky absolútne nekorektné a vtipy o rasizme, alebo O.J. Simpsonovi a jeho Ladykillers na mňa zaberú vždy :-D

Výchozí bod (2014)

Zaujímavá, ale tak trochu nedotiahnutá myšlienka o existencii duše. Ibaže po tom všetkom neviem, čo má s tým spoločné očný pigment, ktorý je iba zhoda okolnosti génov a podmienok okolia, ale asi by potom záver s hnedookou nemal ten správny emocionálny náboj. Na modrookom synovi nevadilo, že jeho zhoda je hnedooký černoch, ale pri starej láske to už musí byť 100% trefa, aby si to užili aj diváci. A poučenie? Neukazujte prstom na uja s mastnými vlasmi, keď si vedie na izbu neplnoletú asociálku. Veď možno je to jeho stará laska! ;-D

Hon na lišku (2014)

Zaujímavý, ale depresívny film o najteplejšom športe sveta. Herci výborní, ale nik ma neprinúti si to pozrieť znovu.

Kickboxer 2 - Cesta zpátky (1991)

Slabučké ako čaj. Sashovi to ale prekvapivo kope dobre a hraje v tom Shang Tsung, Matthias Hues a Michel Qissi, takže odpad tomu dať nemôžem, hoci ten dej a celkovo prostredie nesiaha jednotke ani po členky.