Ošetřovatel (2011)

Kto nemá rád "sandlerovské" komédie zbytočne bude pozerať aj tento film, pretože je to iba (Jamesovská) druhá liga. Ale ja tieto šialené, hlúpe, ale milo romantické komédie môžem, pretože sa na tom dá úplne ľahko zrelaxovať. Podarených vtipov tu síce nie je, ale dvojica James/Dawnson je sympatická a miestami zábavná, takže som sa s nimi nenudil.

Matrix Revolutions (2003)

Slabinou filmu je hrozne veľa vedľajších postáv a otrasné dialógy. Wachowski sa len akoby sanžili natrepať do filmu čo najviac fetiš scén, ale akoby film točili za pochodu bez scenára, pretože žiadna postava nevie kam to smeruje a aj keď akčné scény sú celkom premakané s oveľa lacnejším pôvodným Matrixom sa to nemôže ani porovnať. Záverečné Neove dobrodružstvo je síce pôsobivé, ale načo tam išiel, keď nemal šancu? Aký bol plán? Zakončilo sa to s viacerými otázkami, než na začiatku.

Soudce (2014)

Slušný, ale aj vražedne dlhý film s výbornými hercami. Hlavne preto, že tu o ten súd fakt nešlo, ale o uzmierenie a odpustenie. Dosť veľa scén je tam navyše, ale vynahradia to scény kedykoľvek sú na scéne aspoň dvaja Robertovia. Škoda, že neprišlo nejaké prekvapenie, hodnotenie mohlo byť vyššie.

Kung-fu mela (2004)

Mne to neprišlo vtipné ani náhodou a to mám pár ázijskych rúbačiek už pozretých. Jednu hviezdu som dal za trochu podarené niektoré akčné scény.

Americký sniper (2014)

Výborný film, ktorý však môže niektorých divákov odradiť svojou nekompromisnosťou a jednostrannosťou. (Vojna je proste DOBRÁ a vy berte, alebo nechajte tak) Každopádne má to skvelú akciu a rodinné vstupy tomu dodávajú punc civilnosti a vy musíte Chrisovi Kyleovi fandiť. Pre niekoho vrah, pre iného hrdina, nič nemení na tom, že to bol frajer a išlo mu to, kvôli čomu bol vyslaný. Clint nesklamal, a aj keď asi viacerým bude ten počet amerických vlajok na meter štvorcový vadiť, pre mňa osobne je to jeden z najlepších biografických filmov.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Najlepšia filmová dvojica vôbec má stále plnú povalu hlášok, akcie a k tomu ich ešte doplnil Pesci. Páčilo sa mi všetko, až na ten nadstavovaný záver.

Špinavý prachy (2014)

Dosť dobrý film, ktorého úplne celý dej by sa dal zhrnúť do jedinej vety. Herci dobrí, ale zas toľko toho nemajú ani čo hrať. Film nemá koniec, proste sa to udeje, čo je vlastne realistickejšie, než prekombinované filmy s podobnou tématikou.

Tom Yum Goong 2 (2013)

Tak neuveriteľne over-the-top, že už aj ja som mal dosť :-D Škoda, že na bitky Tony trochu rezignoval a väšinou tu predvádza akrobatické kúsky v štýle Jackieho Chana. Ale aj tak najhorší bol nápad spraviť z RZA finálneho bossa - absolútne všetky strety sú lepšie, než ten finálny a to je v takomto filme dosť veľká chyba.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Celkom sranda, ale pánom v rokoch sa už debilita prepáči ťažšie. Inak to malo dobré hlášky a humor skoro na úrovni jedničky.

Armáda temnot (1992)

Neuveriteľne trápna blbosť, ale keď som bol malý, dosť som na tom fičal. Krvavé fantasy bolo pre mňa niečo nové a to ma pravdepodobne vtedy očarilo. Teraz som bol rád, že sa to skončilo a mal som pocit, že to muselo mať aspoň dve hodiny. Akosi ma nechytila ani tá nostalgia, na ktorú často dám.