Pan (2015)

Vcelku nudný, nezáživný nový pohled na příběh nestárnoucího chlapce ze Země Ne země, Petra Pana. Příběh se mi zdál kýčovitý, film přehnaně akční. Připadalo mi, že tvůrci se tam snažili narvat co nejvíc akčních scén a tak už to prostě přeteklo. Bylo to moc. Jinak mě fakt naštvalo, že Amandě Seyfried dali tak malou roli a nakonec ji stejně zabili. Ale musím pochválit hudbu, nápad s barevným práškem a výkon malého Petra, on jako jediný na mě působil vcelku přirozeně a jako herec (Černovouse a Mary nepočítám, to je snad jasné). Jinak se tomu fakt nic moc pochválit nedá. Ale dávám tři hvězdy, přece jenom jsem to dokoukala. Ale podruhé bych to určitě vidět už nechtěla.

Velká šestka (2014)

Myslela jsem si, že se mi fakt líbí Frozen - hovno leda! Tohle je bez debat ten nejlepší animák, jaký jsem kdy viděla! Naprosto perfektní animace, dokonalý příběh, surové vyvážené a prolínající se vtipy, ne moc klišé situace, tak akorát dojemných situací, skvělá volba hudby a nevím, jestli to je mou zabedněností, nebo jsem nebyla jediná, kdo identitu padoucha fakt nečekal, i když jsem věděla, že ten, na koho padlo podezření jako první to nebude.. Já mám od přírody pro animáky slabost, ale tenhle mě faktdostal. Už dlouho jsem nebyla tak hotová z animáku. Myslela jsem, že se mi líbí Auta, Shrek, Toy story, Já padouch, nebo jiné legendární omalovánky, ale tohle předčilo všechny moje představy. Fakt upřímně jsem se zasmála, i slza ukápla.. Fakt úžasný, smekám.

Sedmero krkavců (2015)

Wow. Moc jsem od této pohádky neočekávala, ale jsem mile a velmi, velmi překvapena. Jako první musím pochválit kameru a střih, to se povedlo brilantně! Opravdu se na o dobře koukalo. Issovou moc nemusím, ale ona Bohdanku nehrála, ona jí byla. Navíc, zahrát něco beze slov, to chce talent. A ona to zvládla. Ke všemu, s Příkazkým tvořili velmi roztomilý pár a moc jim to slušelo. Teda ke konci, jak se znovu rozmluvila, se mi zdálo, že občas přehrávala, ale musím chválit:) Drobné změny v příběhu byly nenásilné, vítané a promyšlené. Ve filmu se také velmi dobrým způsobem projevoval vtip, což rovněž musím pochválit! Co mne také velmi mile překvapilo, bylo zapojení krkavců do příběhu. Líbily se mi části s hřebenem, který vyvolával flashbacky. Hned po vzpomínkách Bydžovské jsem věděla, že Bartoloměj je její syn - pěkná, vítaná změna v příběhu. Pohádku bylo velmi příjemné sledovat. Do ničeho člověka nenutila, ani jej nenudila, je to krásný rodinný film, jenž se moc povedl a neváhala bych jej vidět znovu a znovu a znovu.. Tleskám!

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Jsem dosti překvapená, že tak nová verze tak starého a ,,nepřebitelného" příběhu a zpracování, co se týče originálu, má takový úspěch. Ale už se nedivím. Seriál si mne okamžitě získal. Tom Burke je prostě skvělý a k pomilování. Stejně jako ostatní mušketýři a herci obecně. Ale Tom Burke z davu vyčnívá. Jak tok celého seriálu, tak velmi silný příběh, zpracování a produkce nemají chybu. A ty kostýmy! Je to prostě skvělá anotace na tento příběh v trochu jiném stylu, ale podle mě nejlepší zpracování. Velmi, velmi povedené.

Rezistence (2015)

Už už jsem to vypínala, páč jsem se nehorázně nudila. Nic jsem se nedozvěděla, nic se nedělo, prostě nuda.. Ale pak se naše hrdinka, aka nejvíce přeceňovaná herečka současnosti, vydala na simulaci, kde se mi konečně přestaly klížit víčka a já to ze zvědavosti dokoukala. No, lituju toho, protože konec byl nezajímavý a opět se nic nestalo. Vlastně, jsem to čekala.. Jediné, co mě za ty dvě hodiny překvapilo, bylo to, jak se ten blbeček Peter dokázal přehupovat ze strany na stranu. Caleba jako zrádce jsem čekala, smrt Erica a Jeanine jsem čekala, prostě dopředu víte, co se stane, jako v každým rádoby akčním romantickým filmu. Ale tak, dám dvě hvězdičky za knižní předlohu, i když ta je stejně nudná a nepoutavá, a efekty. Prostě blbost:)

Tři kluci a nemluvně (2012) (seriál)

Podle mě naprosto boží seriál.. Ani nevím, co vytknout, nebo co se mi na tom líbí, prostě je to boží..:)):D

Píseň moře (2014)

Byla jsem v kině a líbilo se mi:) Takové pěkná, oddechová pohádka, když nikdo nic neřeší a chce se prostě jen dívat (jediné, co mi nevyhovovalo, byl stal toho, jak to bylo namalované, ale to je maličkost). Příběh hezkej, dobře vymyšlenej, (hlavní postava do posledních pěti minut filmu nepromluví, zajímavý..:'DD) plus velmi pěkné a chytlavé písničky - není co řešit:) -na pohled prodavačky při větě: ,,Pět studentských na Píseň moře," nikdy nezapomenu..:'DDD -OPRAVDU jsme s kamarádkou brečely smíchy při závěrečné scéně, když se matka s dcerou shledají a ani na jednu nefunguje gravitace a vlasy mají nahoru jako šlehačku..:DDDDDD

Lehká jako dech (2013) (TV film) odpad!

Chápu, že film je na ožehavé téma, ale je ostudou českého filmu po stránce tvorby a výroby. Čeští filmaři prostě zase jednou předvedli, že je za co se stydět:) Mám k filmu hned několik připomínek. STŘIH: Se střihem a celkovými záběry mám asi největší problém. Ve střihovně si asi něco šlehli, protože do rozhovoru rodičů dát záběry Maruš a Simony, jak blbnou v dospěláckejch hadrech a účesech v obchodě, do toho dát hudbu a pořád nechat znít hlasy rodičů je naprostá blbost. Stejně tak Maruš rozbíjející sekerou kuchyň apod. To jsem fakt nepochopila.. Dále pak záběry oddělující jednotlivé důležité scény filmu - Letadla, sídliště, obchody, lidi.. Zbytečné. V jednom záběru cigaretu zahodí, v dalším zase kouří. To ji zvedla ze země, nebo si zapálila jinou, když jí to nechutnalo? Prostě jednotlivé rozdělení scéna střih nedávají absolutní smysl. HERCI: Další téma na hodinu. A nejsou to jen herci jako reální lidé v životě, ale také postavy. Herci jsou totálně příšerní, o tom žádná, ale zase,co tady v této republice chcete sehnat. Matka Marušky je naprostá kráva a je blbost, aby normální člověk byl takovej. Nikdo nedokáže přepnout ze starostlivé matky ronící slzy na krávu, která řekne dceři, co právě zvracela, že smrdí. Stejně tak, jako matka své obézní dceři nepřipomíná, jak je tlustá. To si měli trochu víc promyslet, protože to je naprostá blbost. Jediné, co oceňuji, je dobře ztvárněný vztah otce k dceři. SCÉNÁŘ: I opice skákající na psacím stroji by dokázala zplodit lepší výtvor. Simona neustále opakující: ,,Pojď, něco ti ukážu." a Maruš: ,,Mamí, prosím!" mě doháněly k šílenství. Ale oproti dvěma předchozím položkám je to prakticky malichernost. Ke scénáři to nepatří, ale ve scéně, kdy Maruš utíká z hodiny zvracet a ozve se zcela zřetelný zvuk lející se vody do záchodu mě donutil k záchvatu smíchu a přesvědčil mě, že film točil naprostý amatér. To, že dveře byly zavřené, neznamená, že to nešlo slyšet.. HUDBA: Že to bude zlý mě přesvědčila už písnička, kterou pustili na začátku, na scénu v šatně. Proboha.. . Chtěla jsem se donutit dát tomu alespoň jednu hvězdičku, ale nešlo to,)) Chápu, že toto téma je aktuální, nebezpečné, ožehavé, citlivé a těžké na zpracování, ale když to nezvládnu zpracovat, tak to nedělám..:))

S láskou, Rosie (2014)

,,Tradiční romantická americká komedie", tentokráte velmi vydařená. Lily Collins a Sam Claflin se do rolí dobře vžili a vznikla z toho velmi povedená a kvalitní komedie na počest knihy, která je v porovnáním s filmem dost slabá, dlouhá a ne tak záživná. Kdybych neviděla nejdříve film, kniha by mě odradila. Doporučuju nejdřív film, pak knihu:)) Příběh dvou přátel od dětství, kteří se navzájem milují, ale bojí se zariskovat na úkor vztahu je v dnešní době více než běžný, ale pravdivý. Film je plný nečekaných zvratů, dobrého humoru a úryvků ze života. Scénář, scény i obsazení jsou dobře promyšlené a skvěle provedené, nezbude nic, než dát plný počet hvězdiček.:) Jinak, tohle je jediný film, který je lepší než kniha (dle mých zkušeností), čemuž se sama divím. Ve filmu je toho TOLIK jinak než v knize a přesto mi to vůbec, ale vůbec nevadí.. Spíš vyhovuje a uvítala jsem to.:))

Zelená míle (1999)

Mysterické drama nezískalo své skvělé hodnocení náhodou. Výprava, režie, obsazení a dialogy jsou jedny z nejlepších, co jsem kdy viděla a zažila. S Tomem Hanksem prostě nemohl režisér šlápnout vedle a Michael Clarke Duncan se do role vžil jako nikdy nikdo. Postava Johna Coffeeyho je ve středním věku, ale uvnitř je tento muž jen ztracený malý chlapec. Michael byl velmi schopný herec a je škoda, že do světa filmu se dostal tak pozdě a jeho smrt mu jeho jistě další filmovou budoucnost překazila. Film si nezaslouží NIC jiného než plný počet hvězdiček plus dvě navíc. Dokonalost!