Ant-Man (2015)

Z tohohla Avengera jsem nadšená! Je to osvěžující nový způsob zachraňování světa a nemůžu se dočkat, až se postaví Thanosovi. Marvel mě zatím nikdy nezklamal, jen tak dál.

Thor: Ragnarok (2017)

Nejsem ani náhodou tak nadšená, jako většina. Vlastně mi to přijde spíš k pláči, co se z toho stalo. Celý film je protkaný lacinými vtipy a místo dějové linie superhrdinského filmu jsme svědky toho, jak se ze skvělého námětu stala laciná rádoby-komediální fraška a z obávaného válečníka přehrávající a přehánějící kluk. Dokonce i zasazení Stana Lee odflákli. Bylo to sice nečekané, i vtipné, ale cmon! Doufám, že Black Panther nebude stejný a tvůrci se rychle vzpamatují při tvorbě dalších dílů, čehokoli, ne jen Thora. Velké zklamání, ale jako velká fanynka Marvelovek a Avengerů dávám 3 hvězdy, za příběh (který jsem po velké námaze horkotěžko mezi tím vším vyhrabala), a který se neopakuje. Prosím tvůrce o nápravu při Panterovi a trojce Avengers.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Na filmu jde hodně vidět, že se jeho režie ujal režisér, jehož tvorba sahá poněkud dál, než za hranice jednoho státu. Mohl by v klidu konkurovat hollywoodským výtvorům. Ke kameře nemám slov, brilantní. Střih je podobně mistrovská práce. Kostýmy byly úchvatné jak na plátně, tak naživo. A mnoho jiných kvalit by se dalo podobně vyzdvihnout, ale nebudu to zvytečně protahovat. Co si ale neodpustím je vypichnout překvapivě dobré ztvárnění hlavní hrdinky mladou rakušankou - ale vážně, kdo čekal, že bude jako Marie Terezie skutečně působit, ne ji jen hrát. Musím také, ač velmi nerada, přiznat, že jsem filmu nedávala moc šancí na úspěch. Sice jsem hned věděla, že kamera a střih budou stát za to, ale jako takový přímo na place, mi film připadal spíše jako učebnicový příklad překroucení dějin. A ono to tak nebylo. Režisér splnil, co slíbil - držel se pravdivé dějové linie a přesto na vás film nepůsobí jako hodina dějepisu. Čeká vás mnoho zvratů, nádherné lokace, půvabné tváře, úctyhodné herecké výkony, strhující záběry a stejně tolik vtipných, jako vášní naplněných situací. První díl 80%, druhý krapet lepší, 85%. Doporučuji jako dobrý film ke zběžnému shlédnutí, tak jako zpestření výuky. Režiséru jsem složila hold již osobně, přesto se neubráním tomu, udělat to znovu. Velmi povedené. Nechali, co vy, experti, po těch tvůrcích pořád chcete. Nejdřív ať to není přesné, pak je to až moc moderně pojaté.. Ten film není historický film. Je to romantické historické drama, které - přes všechny fámy - nebylo natočeno na ničí počest, sám režisér to vyvrátil!

Pád (2016)

Špatně, všechno špatně. Ale nemám srdce na to, nedát ani jednu hvězdičku, kvůli předloze.

John Wick (2014)

Při poslechu stručného popisu příběhu jsem si říkala: ,,Ach bože. Jak typický. Bývalý zabiják, co toho nechá kvůli ženské. No ta umře a on se mstí. Ale snad to bude dobrý." No, moje očekávání byla zcela špatná. Nejen, že Hellen nikdo nezabil, ale Jon se mstil za auto a štěně. Velmi mile překvapilo. Příběh propracovaný, mám trochu problém s kamerou, ale nic závažného, film na X shlédnutí.

John Wick 2 (2017)

Tohle byla neskutečná lahůdka. Musím se přiznat, já dokážu slintat i nad Béčkovým filmem, moje nároky nejsou nijak vysoké. Jenže tento film má nadprůměrné hodnocení, které se skupině A+ vymyká. Málokdy se mi stane, že se mi dvojka líbí víc, než jednička a nebo, že se dokonce tlačím do kina předběžně na trojku. Můžu vám s nadšením oznámit, že toto je ten případ. Kamera (na které jde velmi znát změna ve vedení) fungovala skvěle. Scény měly rychlý spád, film neobsahoval žádné nudné povídání, hlavní postava zůstala u stejně sporého vyjadřování po verbální stránce, což jsem si absolutně zamilovala. Věc, která mi na tomto filmu přišla neskutečně skvělá, bylo využití kreativity. Nemáš kde se utkat? Nasaď tlumiče a budeme se střílet v metru. Je na tebe vyspaná odměna sedm milionů? Dostaneš za každý milion jeden náboj. Došly ti náboje? Prostě po něm tu pistoli hoď. Musím smeknout i před otevřeným koncem, který přímo vybízí k dalšímu krvavému dílu, kde není náš milovaný John ani na vteřinu v bezpečí. Nemám většinou takovéto konce ráda, ale je mi jasné, že Johnovi nebude dělat problém svému slibu dostát a bude se umírat ve velkém.

Lovci stínů: Nástroje smrti (2016) (seriál) odpad!

Přesně takovéhle ubohé výtvory odrazují od čtení knižních předloh. Jsem obrovský fanoušek knih Mortal Instruments, tím pádem jsem pro sepsání petice, aby se seriál s okamžitou platností přestal vysílat. Je to jedním slovem strašné. Z hereckých výkonů se mi chce upřímně zvracet. Z té mrkvové hlavy mám chuť sundat nohu z plynu, protože automaticky předpokládám, že po téhle barvě naskočí červená a ten krček, na kterém sedí, bych nejradši podřízla. Její projev je z celého castu snad nejhorší, myslím, že k tomu není co dodávat. A s tou blonďatou patkou, rádoby Jace, bych nevytřela ani záchod. Ani exotický zjev Isabely nic nezachrání, zas tak pěkná zase není. Děláte si srandu? Příběh je nesmyslný, skáče z prvního do třetího během dvou epizod, s předlohou to nemá vůbec NIC společného. Chápu, že se někdy něco nepovede, někdy jedna chyba zkazí celý projekt a někdy si režisér prostě potřebuje něco odepsat z daní. Nu, účty musíme platit všichni. Ale tohle?! Štáb v čele s režisérem a obsazením, dokonce - pro mě neskutečně nepochopitelně - i s autorkou knih Cassandrou, si kráčí po ulicích, jako by šlo o bůhví jaký trhák. Tak milí zlatí, já vám něco řeknu. Je to sračka!

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Tak tohle byl totální nářez! Akční, zamotané, bez zjevně rozpletitelných zápletek, nejasný konec, vtipy.. fakt úžasný. Je to lepší, než jednička, o tom žádná, ale oboje jsou fakt perfektní. Miluju to! :) Mimochodem, Chris je neskutečně sexy a sladkej!

Captain America: První Avenger (2011)

Dala bych 4 hvězdy, protože film se mi velmi líbil, Chris byl úžasný a bylo to i vtipné, ALE oproti dvojce, kterou jsem - bohužel/bohudík - viděla hned po shlédnutí jedničky, avšak, opět je tu ALE a to ta hvězda navíc. Ta je za to, že film se hodně držel komiksu, za což velký dík a uznání..! :)

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Vidím, že jsem seriálu dala 5*, no, jednu vezmu určitě. První tři série - super. Čtvrtá už slabší, v páté se to zlomilo. Odhalení -A mě víc, než zklamalo. Ale pokračovat v tom ještě po Big reveAl je fakt zločin. Mělo to skončit po odhalení, bez otevřeného konce: "OMG, Ali, musíš pryč, jde si pro tebe -B!". Je to nudné, bez příběhu, už je to jenom o penězích. Fakt nevím, proč to ještě někdo sleduje. Hrůza. Ale 4* nechávám - 3,5 tu nejde, a pouhé 3 mi přijdou málo, takže asi tak.