• Fantasy

Lucifer (2016) (seriál)

Nečekal jsem takový úspěch, kriminálka spojená s pánem pekel mě překvapila. Rozhodně hlavním důvodem mého překvapení je Tom Ellis, s noblesou s jakou si dává svou postavu, nepočítal dle mého názoru nikdo. Velice rychle jsem si oblíbil jeho postavu (přesně tak si totiž představuji ďábla v lidské podobě), Lauren mi z počátku moc neseděla, ale po pár dílech jsem zjistil, že jim to spolu vážně jde.

Vikingové (2013) (seriál)

Well played!! Úžasná dobová atmosféra, kostými, herci a ten příběh. Na první pohled si řeknete pár neustále se řezajících vikingů, avšak to jste absolutně vedle, ten seriál je o rodině, o tvrdé době, o vztazích a s jakou bravůrností jsou postavy vybudovány je opravdu outstanding! Myslím si, že odchylky od historie a toho co se opravdu stalo nebo nosilo, jsou zde vedlejší, protože sledovat tenhle seriál je vážně zážitek.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Film na mě, jako na člověka, kterému kniha a filmy o Potterovi zpříjemnili dospívání, působil pozitivně. Další prohlídka kouzelnického světa, poznání nových fantaskních stvoření a zhruba jedno nové kouzlo :-(. Avšak polovinu filmu je to vážně jako prohlídka a to prohlídka, na které jste nejmladší a nejživější návštěvníci. 133 minut je přespříliš, film měl být o půl hodiny kratší, oproštěn o zbytečné scény, jako je například hned ta první, koho to tam Depp zabil? proč? kdy?. To se zřejmě dozvíme v dalších dílech. Navíc ten idiotský vzhled Grindelwalda, za mě 75%.

Ant-Man (2015)

Rudd a Douglas jsou hlavní tahouni tohoto filmu. Rudd podává hrdinu velice sympaticky a celkem s přehledem hází jednu hlášku za druhou a Douglasovi bych asi vážně věřil, že zmenší člověka na atomy. Vtip je hlavní postavou, vážně jsem se bavil když autoři v jednu chvíli ze závěrečné bitvy udělali v podstatě nezávažnou a komickou strkanici v dětském pokoji, ale za minutu z baráku vyjede obrovská mašinka Tomáš a zadním vchodem vyběhne obří mravenec. Svižný, vtipný a sympatický film pro mě je to 80% a těším se na další setkání s Ant-manem.

Fantastická čtyřka (2015)

Nečekal jsem blockbuster roku, ale takovouhle hrůzu též ne. Promarněný potenciál i rozpočet... Dvouminutový souboj se záporákem? A navíc ani ty dvě zpropadené minuty nestály za to. Pro mě je to obrovské zklamání, čekal jsem alespoň lepší film než je FF4 z roku 2005 a tím tohle dílo není ani z daleka...

Dominion (2014) (seriál)

Legie nezaujala, avšak tento seriál měl obrovský potenciál, ale první série ho pohřbila hluboko až do jádra nekoukatelnosti... Co se týče druhé série nastalo jakési zlepšení, víc The Walking dead méně připitomělých dialogů a zápletek. Stále však 2/5.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Velkolepá, akční, šílená a svým způsobem krásná jízda. Super kostýmy(přítelkyni naháněly trochu hrůzu, ale přesně v to jsem před vstupem do kina doufal), prostě je to blockbusterový nářez, který stojí za to vidět. To, že je příběh možná trochu chudý a Hardy není zase tak boží jako jsem doufal je sice malé mínus, ale ta akce, káry, výbuchy, střelba a ženy to s přehledem dorovnává. Takže kdo nebyl v kině vohulte domácí kina a chipsy neberte, protože není čas chroupat.

Podfu(c)k (2000)

Máte rádi pesy??? Ano, to teda vážně, fakt hodně moc, mega nejvíc máme. Pitt, Statham jednoduše řečeno je to nářez. Super střih, výborné herecké výkony zmíněných pánů, temná atmosféra a samozřejmě nezapomenutelné hlášky. Je to vážně bezva počin, takže jděte a puste si ho.

Futurama (1999) (seriál)

Miluju žlutou rodinku, ale když jsem objevil Futuramu tak jsem pochopil, že genialita s jakou Groening a jeho spřízněné duše tvoří scénáře nezná hranic. Dokonalost s jakou jsou podávány, načasovány nebo tvořeny vtipy a vtípky, kterých je v tomhle kresleném světě budoucnosti vážně obrovská kupa je nepopsatelná. Kdo neviděl nepochopí, a proto tohle musí prostě vidět každý, kdo má rád zábavu a smích. Takže zapněte cooolíka a nezapomeňte se posadit jinak se budete válet před televizí jako malé děti. five starzzzzz!!!

Californication (2007) (seriál)

Zhlédnul jsem všechny řady a potom shlédnul k vlastním nohám a skoro jsem si neviděl na špičky a to nejsem majitelem pivního pupku ani 20 dioptrií. Ano, z tohohle seriálu se stanuje, spíná se tlačítko alarmu pod stolem a to každému divákovi, který má tu čest nosit kopí osudu. Nejlepší na tom je to, že pokud se dívá žena je na tom se vzrušením úplně stejně a pokud ne z Duchovnyho, tak rozhodně z jeho sarkastických, romantických a sprostě sladkých monologů. A ten humor! Moje matka by se na to zřejmě nedívala, jelikož to není Pretty Woman a nehraje tam Gere nebo Clooney(jednoduše je to příliš sexistické a sprosté), ale prostě já nespočítám kolikrát jsem si poprskal obrazovku při výbuchu smíchu, ba dokonce párkrát jsem i slzu smíchu uronil. Californication patří mezi mé nejoblíbenější seriály vůbec a tak nemůžu nic jiného než dát pět hvězd a vřele doporučit těm, kteří chtějí sledovat rodinné drama, alkohol, drogy, nahé ženy, nahé muže ale především lásku.