Slunečná - Umění lásky (2020) (epizoda)

Je sice vtipné sledovat marné snahy dát dohromady ty dvě hrdličky, ale co takhle se zeptat Janka na to, co k Týně cítí? Protože on je jediný, kdo nepopírá svoje city.

Smrt přichází do Pemberley (2013) (TV film)

Oproti mému původnímu skepticismu, že z romantické klasiky udělali detektivku, musím přiznat, že příběh celkem slušně funguje a taky je to takový příjemný vhled časů, kam už tak často podobné romantické příběhy nezacházejí. I když mě věčně irituje to, jak ženy oslovují své muže příjmením, zatímco oni je křestním (i když to tak prostě společně s vykáním (alespoň z našeho jazykového pohledu) tehdy prostě chodilo), líbí se mi celkem věrné uchopení původních charakterů a jejich povah - Lydia a její matka jsou správně otravné, Darcy a Elizabeth spolu mají opravdu vřelý vztah, který spíše vyplívá z jejich upřímnosti k nim navzájem než z toho, že by se na sebe neustále culili a šahali na sebe, a poměrně dobře do příběhu zapadají i nové charaktery, které si najdou svou roli. V podstatě od poloviny sice tak tušíte, kdo je vrah, protože film vám to nepřímo naznačí, ale i tak jsem byla ke konci celkem nervózní, jak to vlastně dopadne. Celkově je to velmi úctyhodné "pokračování", a i když nejsem moc velký fanoušek detektivek, tak tuhle jsem si díky zasazení do úžasného příběhu Darcyho a Elizabeth užila.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Zprvu jsem si o nápadu situovat klasické romantické dílo do zombie apokalypsy myslela jen to nejhorší a ani jsem tenhle film nechtěla vidět. Z nějakého důvodu mi YouTube nabídl desetiminutový klip z úvodu a mě nenapadlo nic lepšího, než se na to podívat. Vůbec neřeším změny v původním příběhu, protože pokud si odmyslíme zombíky, je to až na některé výjimky, se změnami spojené, naprosto ten samý příběh, který je již notoricky znám. Zároveň se autorům povedlo některé scény udělat docela dobře a vtipně. Ale to nemění nic na tom, že celý koncept prostě dohromady nefunguje. V takové situaci, v jaké se hrdinové ocitají, by padly jakékoli společenské zásady, které jsou nyní naprosto bezvýznamné a každý by se snažil bojovat o holý život. Navíc, mám pocit, že by asi žádná žena v takové situaci nemyslela na vdavky nebo majetek, protože by o něj mohly mávnutím ruky přijít. V takovém případě prostě více fungují filmy, kde to vypadá jako by nežil jediný člověk.

Slunečná - Romantika na druhou (2020) (epizoda)

Je na čase rozšířit herecký ansámbl, který už tak je dost široký, o další postavu, která bude přinášet další drama. To aby se diváci nenudili, když už spolu hlavní dvojka opět není.

Slunečná - Zásahovka (2020) (epizoda)

Jedna se snaží, druhá si lže, a třetí opět zachraňuje prdel, protože čtvrtý je kokot, který si hraje na mafiána, i když všem tvrdí, že mafián není. Asi by měl začít přemýšlet nad tím, co říká.

Slunečná - Jako v jiném vesmíru (2020) (epizoda)

Poprvé se nám tu objevuje mladý Polívka, který, i když nemá moc co hrát, je opravdu super a stojí za to ho vidět v akci.

Slunečná - Doktoři v akci (2020) (epizoda)

Mladý Polívka má co hrát. A jde mu to kurva dobře. Jen škoda, že si to tou přehnanou naivitou trochu u diváků posere a vy se mu ve výsledku zasmějete.

Sestra (2018)

Ta jedna hvězda patří pouze vizuálu. Jinak se dá s jistotou říct, že je to jeden z nejhorších hororů, jaké jsem kdy viděla. A to horory moc nesleduji a teprve s nimi v podstatě začínám. Příběh by mohl být opravdu zajímavý, ale jeho provedení, vyústění a hlavně jumpscary jsou naprosto odfláknuté. Ano, lekla jsem se, ale pouze proto, že byl jumpscare doprovázen hlasitým zvukem. Film si hraje s atmosférou pouze při vizuální stránce, což je škoda. Zlo, o kterém se tam pořád tak mluví, vůbec nic nedělá, jenom tam prostě je a čeká, až ho někdo porazí. Herecké výkony jsou katastrofa, hlavní představitelka je dřevěná jak prkno od Burkovy rakve, a ostatní kolegové jí zdatně sekundují. Bohužel jsem film viděla s českým dabingem, ale co vím z ukázek, tak angličtina některých herců je také velmi prvotřídní. A všechny tyhle zbytečné chyby dávají dohromady 96 minut nudy, o které se vám ani nesnilo.

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020) (seriál)

Místy naivní, ale námětové zajímavý seriál (neberu v potaz německý originál), který si hraje s konceptem, že všichni policajti jsou naprosto idioti a jen za pomoci geniálního fyzika můžou vyřešit své případy. Bohužel policajti jsou až takoví idioti, že hlavní hrdina z nich vychází jako naprosto racionálně uvažující člověk, jehož koníčkem jsou fyzikální zákony. Musím ale televizi Prima pochválit za to, že konečně ví, kdy má seriál ukončit (i když jeho konec přišel v podstatě odnikud a cliffhanger naznačuje, že se dočkáme i druhé řady.

Dům snů (2011)

Film má velmi zajímavý námět - i když mám pocit, že jsem ho už v nějakých jiných filmech viděla - ale trochu si zmařil potenciál. Kdyby plot twist přišel až na konci filmu, a konec by se trochu poupravil, byl by to velmi zajímavý thriller se spíše myšlenkovým happy endem, než skutečným. Takhle to spíše vyvolává více otázek, než odpovědí, a i když odpovědi dostaneme, zase tak zajímavé a vysvětlující nejsou.