Hrozba smrti (2024)

Hodně na pohodu, kde je sice dost ale, přesto to mělo ten správný říz. Origo neviděl a určitě se na něj musím podívat. Náměť je fakt jednoduchej a tak se tu ukazují svaly a zadky. Já byl zvědavej na Conora a vůbec nezklamal. Hrál sám sebe, takže byl jako ryba ve vodě. Jak jsem psal, zápletka je tuctově béčková a prim zde hrají rvačky. Sice už mě asi po x-tý  efekt kamery začínal vytáčet ke konci, ale budiž světlo. Koncovka se člunem co narazí a frajer vypadne snad kilák do výšky a pak se tam ukáže jakoby nic je prostě tento film. Má všechno tak někdy lacině podbarvené, že to opět baví. Dalton si prostě přijde několikrát pěšky do baru a někdo chce bar jen pro sebe a na to se nalepí doktorka, její táta a všichni tu bohužel dost hrajou za oči.  Místama je už film vyzobanej a přesně tam přijde ten Conorův hlásek a jeho chůze. Jestli ho někdo nesnáší, tak tento film bude pro něj očistcem, ale zase tu nehraje rozhodně moc dlouho, ale závěrečný fight je rozhodně delší. Překvapivě i delší stopáž my tentokrát nevadila, leč by to sneslo nějaký ten střih do saka. 75%

Chataři ze Švihova - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

Ta jedna hvězda je jen za Dadáka, co hraje policajta. Jinak Suchoš vytáhl svojí rodinu, obsadil jí tam, vzal kámoše a sestavil tučný triptych o dalším seriálu z dílny Prima nebaví. Bohužel dávno je doba Tele Tele, který my sednul na tu dobu a moje mládí, ale bohužel se obávám, že ani zarytý fans Partičky, no ty možná zde budou chrochtat blahem, ale na to tam chybí ještě pár ksichtů, tak zde dostanou klaustrofobický scénář, který jen rotuje nad tou konečnou, čiže žádnou velkou pointou či gagem. Sice jsem to tušil, že na noc si pouštět tohle byla asi sebevražda, naštěstí to netrvá moc dlouho a v konečném výsledku to má jen čtyři díly. Možná asi víme proč jen tolik :)

Neposkvrněná (2024)

Hodně nemastný, neslaný horor s klášterního prostředí. V tomto ranku už taky vyschla zem a tak opět se dostaneme do sesterstva na jednom italském venkově, kde bude určitě něco špatného, pro diváka možná zajímavého. No popravdě je tu někdo v červený masce o kterém pak celý film škobrtneme ještě jednou a pak ticho po pěšině. Ano, může to být ta postava jedna, ale buď jsem spal nebo scenárista si udělal dovolenou ve špatnou chvilku. Konečně jsem se tedy kouknul na ty "kozy" Sydney, kterou jsem viděl prvně a v hereckém duchu to byl hodně průměr. Bohužel film se ztrácel celkově, pár lekaček, který jsem natipoval všechny, kromě jediný, která byla malinko jinak podaná, ale už je to prostě neskutečně čitelné, že to neohromí. No popravdě jich stejně moc není. Nějaké to gore, které jednou je a za další scény je radši mimo. Takže to už člověk nechápe taky. Hraje zde ještě "El Profesor" Álvaro Morte, který taktéž může hrát co chce, ale film je prostě poddimenzovaný a nenabízí kromě pár chvil atmosféry a možného tajemství, který se vcucne na konečný řvaní Sydney, kdy po něm hodí kamenem. 35%

Šógun (2024) (seriál)

Já stále nevím, co je na tomhle seriálu tak dechberoucího? Předem se omlouvám, ale já tohle musel vzdát po pátém díle a další sílu už nemám absolutně žádnou. Tématika by byla zajímavá, ale to provedení je jak červená knihovna. Síla v dialogách? To si pustím klidně Japonskou tvorbu, kde v dramatických polohách je toho mraky. Nějaký vizuál je pro mě tuctovka, která je podpořená neustále digitálem a to fakt žádným extra jen pro podporu okolí. Je ve výsledku úplně jedno jak to celé běží a vypadá, ale když se pět dílů kecá na pětníku a postavy se posunou jen tak z hecu z bodu A do bodu B, kde se snaží tvůrci trumfnout jednoho navrátilce, kteří si postavy myslí, že musela umřít, když postoupila bitvu. No rádoby boj s tím, že mu jaksi posádka ujela na lodích asi podle kamery na pár metrů(podpořena rozmazaným pozadí v dálce) a on místo toho čekal kousek od nich, neskákal do vody, lodě se nezastaví a komparz čeká celou dobu, až dotyčná osoba vyběhne deset schodů a může začít boj. Ta celá sekvence je hrozný brak a už jsem si říkal, že proto zde bitev nebo aspoň menších náznaků nebude moc hodno. Ano tento Šógun je dramatická a bohužel nezajímá báchorka s bojíkem (5 dílů), která je opět tak strašně natočena, kdy i vidíte chyby v obraze. Nechápu tak laciné viditelné věci, kterých si ani v 99% nevšimnu jinde. Atmosféra se snaží, výpravu hodnotit nebudu a jestli je doopravdy tolik reálných lidí na snímku, tak klobouk, kostýmy fajn, hudba tam snad ani není a pak to jediný, který jsem dojel vůbec dál, protože se stále bavím o pěti dílech, tak to je jednoznačně herec Hiroyuki Sanada jako Toranaga. Ten neskutečně šlape ligu a bohužel i tak málo, dává seriálu punc něčeho, protože to samozřejmě je hodně o něm. Ale to charisma je tunový. Mariko mě tak netáhla, protože už mě nebavila ani ta celková poloha její postavy a dělat z ní překladatelku, kdy pak skočí do pelechu :) A to se opět zastavím u postavy nejspíše hlavní a to je John Blackthorne, kterého pro mě hraje neznámej Cosmo Jarvis. Jako postava je hýbatelem těch bodů, ale za pět dílů se jen projela z jednoho místa, aby zase byla tam kde začala, vyspala s někým a ukázala jednou boj, kde tvůrci ukážou gore. Jo špatný to není, ale ta postava už nezaujala na první dobrou a ani herecký přednes to nevytáhl někam dál. Nemělo by se končit z rozjetého vlaku, ale takové nadšení jako zbylých 99% světa já prostě nemám. Docela horko těžká průměrná nuda.50%

Alibi na klíč: Den D (2023)

Už jednička měla něco do sebe a dvojka to díky námětu dvou svateb rozjela o mnoho lépe. Není zde všechno tak srandovní, ale mělo to drajf. Nápady tam jsou a dvakrát jsem se jó hodně zasmál. Herecké složení vesměs stejné, tak se nedalo moc co nového hledat, kromě toho, že možná s Lacheau hodím i nějaký další film. Překvapivě český dabing byl skvělý a pár hlášek vyniklo.

#annaismissing (2023)

A pak, že to nejde natočit světově. Tímhle Soukup podkopal všechny režiséry do slušný prdele. Frajer co natočí prvotinu a kdyby se ti tam nemluvilo česky, tak ti je i Macháč někde, protože ono to jde natočit a nemusíš mít za sebou budget jako magor. To, že to bere nějaký témata, má to až takovou severskou kriminální notu, ač se zde vlastně vyšetřuje úplně někde jinde, než by člověk čekal. Jo v tomhle tleskám ve stoje, protože kamera, střih a vlastně i herci skvělá věc. Co už víc zamrzí proč se do toho zase musíme šťourat v nose a koukat na Robina Rašku, který je pro diváka a mě jedna neznámá, ale jak tak koukám na film a nevím u třech lidí jestli je to chlap nebo ženská. Nevím co tím snímek chce naznačovat, ale dělá to až nesmyslně nuceně. Náhoda to není, ale fakt netuším proč. Scénář dělá co může a Pavel Soukup dokáže zamaskovat hodně věcí. Člověk by neměl těm českým kaprům úplně nadřazovat, ale v tomhle si člověk nepomůže. Vizuální prezenc je prostě kvalita a konec je takový , že další díl co by ne, ač to chytá malinko za paty. Jsem rád, že Mára Němec zahraje i tyhle dramatický sondy, protože jemu poslední dobou fandím, ač je bohužel v těch TV nesmyslech, tak je vidět, že stačí jen jít jinam a kouknout do jiného zorného pole. Ano, jsou tam občas nedomyšlené pasáže, ale téma je docela huge a něco je víc naťuknuto a něco vyprchá zbytečně uměle. Vcelku škoda, ale to se prostě holt stane. 85%

Arnold (2023) (seriál)

Prostě Arnie. Poslední díl už není takový terno a jde až nezvykle dost do politických kruhů až zbytečně zevnitř, ale i tam se najde Arnie ve svém živlu. Kdo už ho někdy slyšel, sleduje ho tak je to pořád on. Má svoje názory, plno motivačních videí a pak skvělý dokument od Netflixu.Mr. Olympia a jeho život s rodinou byl určitě zajímavej i s jeho velkým kamarádem z fitka. Je pravda, že jít za svým snem určitě jde.90%

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Na animáče to prostě nemá. Jasně, je to úplně z dalších zbytečných dílů do nicneříkající mozaiky. Tentokrát trochu Asie. Takže akční pasáž by ještě šla, když už nastane. Horší je to vše okolo. Film opět vsadil na silný casting a navrch fláknul Viruse Zlatana. Bohužel ústřední duo je hrozný a když vezmeš, že je to film o nich, tak je to problém. Canet nevypadá jak Asterix a Lellouche už vůbec ne jako Obelix. Do toho je tu český dabing, který paradoxně Kohák vypadal jak Kohák "Cohen" :) Dabing nevykouzlí zhola nic a originál asi s titulky u komedie nezvedne laťku nikdy moc.  Scénář filmu triviální a nezajímavý. Jedině Vincent Cassel jako César dobrý, ale vesměs máš vůbec sílu tento film dodívat. Nejhorší je, jak se snaží být ten film komedií a vůbec se mu to nedaří. Vtipný prostě není a to je jeho největší problém.

Bastard (2023)

Silný příběh jak noha od kulečníku. Všechno si dává Mads na chleba a jeho protějšek je správný "bastard". Ač si člověk říká jestli ten název nepatří jemu. Všechno je ucelené, prostě všechno hraje ty správný karty. Leč se říká, že né vždycky by si měl končit happy endem. Zde to absolutně podlomilo tíhu to tak udělat, ač to mělo být více surovější, ale nějak dvě překvapení do té horší strany režisér nechtěl připustit a špatně. Drsná krajina si žádá drsné činy. Škoda no, takhle to mohl být rozhodně plný počet brambor.85%

Beckham (2023) (seriál)

Pár much by se zde určitě našlo, ať už jde o zkrácený konec mezi jeho Miami, někdy možná zbytečně dlouhé jeho mládí,kde se neustále vracíme,ale v jádru to drží pekelně dobře.Nejsem fans Beckhama,ale Man United jsem dříve sledoval a tak vidět zase známé tváře a trenéra, který tu všichni jsou byla pořádná nostalgická nota.O Man United jsou tu skoro dvě epizody a probíhají i v dalších.Fotbalu je zde přehršel.Kontrast se Spice Girls a Victorií je skvěle doplněn.Nejlepší na dokumentu je překvapivě současnost,kdy si jde David grilovat,kopat s klukama na hřiště, občas se zapojí do konverzace,jeho názory atd.Tohohle zde mohlo být mnohem víc a klidně vystříhat nějaký zapas, že někdo na něj píská.Zde to bylo až zbytečně dlouhé a nic to nepřineslo.Škoda zrychleneho konce, více současných záběrů s rodinou.Bohužel zde to zůstalo jen u jednoho.Ale jako sumář to bohatě stačí.Vice epizod by to ani nechtělo, protože přes čtyři hodiny je sakra velká dávka minut na jednoho fotbalistu či spíše i pro hodně lidí celebritu, který měl skvělý přímáky a centry.Jako magnet na peníze byl určitě, víme kam pak u některých fotbalistů tohle došlo.90%