Survivor Česko & Slovensko - Série 2 (2023) (série)

Robinsonův ostrov první série byla ještě dobrá, ale Survivor alá Turecko production z toho dělá tak natahovanej paskvil s pravidlama vycucanýma, že to fakt ztrácí kvalitu den o dne. Sledoval to hlavně, když tam byl Švanci, pak ta kauza, kdy jednoho pošlou, kvůli ženským jsem tedy ještě v reality show neviděl. Ondřej by nebyl špatnej, ale on prostě když něco chce říct, tak to řekne. Už stačilo pár rozhovorů o jeho fight show a jeho debilních názorech a bohužel zde mu něco leželo s produkcí na hlavě a tak čau. Bohužel další blbost je to rozložit na dva dny a každou středu můžete vynechat pač se tam nic nestane, že by někdo odešel pokud se nezranil a počkat si až na čtvrtek podle TV, kde stejně z toho máte skoro tři hodiny s hodinou reklam. Člověk nemůže čekat divy, když najmeš produkci co to má jako telenovelu, ale to je ono. Originál je rychlejší, má to spád, má to prostě všeho více. Už i ty soutěže jsou pak jen o tom kdo něco někam dřív hodí. Opět na to kouknu někdy ke konci, protože to je tak do června času dost nebo kdy to hodlají ukončit :) V rámci reality show u nás, je to možná ještě něco lepšího, ale stále bída.

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Craig Mazin. Ano tento pán stál za seriálem Černobyl, který u mě určitě nebodoval. Neil Druckmann je zase ten pán co tuhle hru vlastně stvořil. A pak je tu samozřejmě hra, která lámala emoce a rekordy na Playstationu. Výhoda i nevýhoda je, že jsem hru nehrál. V jádru jsem měl volnou ruku a bral to jako z dalších seriálů, kde mě hlavně oslovil Pedro Pascal. Chlapík co mě bavil už v Narcos a zde tomu nebylo jinak. Ve výsledku i ta holka byla fajn a jako dvojka si v tomhle dramatu sedla. Bohužel co seriál moc nemá, že atmosféru větví do určitých epizodek a tak ztrácí tu atmosféru a drajf hlavních dvouch postav, kterou natáhne na devět dílů. Jakoby nebylo dostatek času a místy až zkráceně jste o kus dál. Nejdřív se tu mluví o virusu, takže lidi napadnou houby, ale to máte bratru dva díly, aby se pak tvůrci k tomuhle už nikdo z nich nevrátil. To je přesně ono. Třetí trochu teplejší epizoda je vlastně bez toho kontextu jaká je a jak je dlouhá vlastně ukazuje dramatickou sondu, která je vlastně skvělá. Tvůrcům se daří i za epizodu hodně, ale jako celek to prostě skáče. Akci tu samozřejmě máte taky, ale je tak ve třech dílech nebo po kouskách a hlavně hlavní dvojce postupem času připadá, že to zlo už vlastně nikde nečíhá, jen se cestuje a možná někde vybafne či nikoliv. S tímhle prostě tvůrci jsou hodně na štíru. Jo výpravda je fakt parádní, hudební instrument taky skvělé. Na herce bych taky neměl moc asi víc co říct, ale k žádným ostatním kromě dvou moc nehraje roli, protože jsou ze seriálu pryč, ač tedy na jednu., která zahraje prim do určité mozaiky. Je to spíše psychologické drama o dvouch, který si k sobě hledají cestu.Když už si jí najdou, tak postupem času a že je delší chybí ten skok k tomu,aby to doklaplo. Emoce nejsou určitě zde veliké. Masky a nestvůry jsou spíše do počtu a tak vlastně vyzní tento seriál. Je to všechno moc dobře myšlené, ale podle mě nedotažené. Opět vzpomenu The Walking Dead, který než psychologií se roztáhnul už do 11 řady. To fakt nemůže fungovat.Chápu, že tvůrci si snad byly jisti druhou řadou, protože konec první tomu rozhodně nasvěčuje. Popravdě se jako nehráč bojím s čím chtějí přijít dál. Na první dobrou bych čekal, že přibude mnohem více akce, protože dramatickou linku už máme vlastně za sebou. Takže jestli chtějí pokračovat tak na drama 80% a 20% pro akční složku, tak už se bojím, že seriál se stane úplně stejným jen v jiných lokacích. Snad těch vedlejších postav je více a hlavně s hlavní dvojkou, i když je jasný, že je to hlavně o ní.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Dvojka je přesně taková, jak by pokračování mělo vypadat. Takže všeho více. Akční stránka nakopla turbo a už to vlastně stačilo, aby byla lepší než jednička. Přitom vlastně toho není moc, co by se více změnilo. Stále si v určitých sekvencích budete lámat hlavu proč tahle postava dělá tohle, proč kolona aut jede jen tak, aby vzápětí vykonala nějakou činnost na kameru a pár takových scén, kde vůdce gangu jednou promlouvá do zvukového zařízení, aby vzápětí už byl slyšet bez něj. Pak ke konci projistotu nějak záhadně zmizí, ale jsou to prostě takové menší nepřesnosti, kterých se najde určitě dostatek a kazí Maxe ve své jednoduchosti v tomhle světě. Závěrečná honička ač je taková jaká je, tak je prostě skvělá. Na to, jak se tu málo mluví, tak i ten záporák je jasnej a Mel opět neříká nic navíc, než musí. 75%

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Já už popravdě na to moc nervy nemám a vždycky si myslím, že film přijde s něčím lepším, ale tohle je už vrchol. Bez milosti tomuhle škváru dám dvě hvězdy a popravdě nevím jak tohle může dostat pět. Když jsem po projekci mluvil s jedním, který se vedle mě snad třikrát rozesmál, tak jsem se ho zeptal, že jako komedie dobrý co?Ano, tohle je komedie v akčním režimu. Chad Stahelski už se posral v kině a opět natočil to stejné a snad ještě o kousek delší akční sekvencí, že si jako každý sedne na prdel. John Wick přijde už jenom navoněná bída, která je přes kopírák trojky, kde opět John běží jak posranej a prostě to stejné dokola. Jasně, proč by se učil novým věcem, když už to pár dílů funguje a body count musí být už na tisícovce bez velkých okolků. Ale co příběh, ten je úplně o ničem, nějak zabalený je a jediné co tohle zajímá je akce. No tak první začíná vcelku tradičně. Střílí na metr a jen jeden cíl. Opět nezáživné choreo a samotný Wick, který nevím proč ten pohyb má tak kravskej, že se prostě v každý scéně vidíte, že to snad jedou hned na první kameru na ostro a to tak celé vypadá pořád. Do toho jeden co nevidí a je zaděláno na komedii. Ne, Donnie Yen to charisma mít nebude a tak bude proplouvat dalšíma dvouma scénama. Ano, film je rozdělen na takový ty fighty jak v Tekkenu. Prostě jak dostat Johna do arény. Prostě vymyslíme zase malinko jiné zázemí a to musí stačit.. Ne ne ne ne nestačí to. Druhý fight se rozeběhně v reflektorech a hodně vody. Jako vody dost a ještě víc tancujících lidí. Do toho akce. Stačí se dívat, jak tam frajeři do sebe buší, snad tam i vedle střílí a co dělají lidi. Tancují mezi nima. Proboha proč mámo svatá. To už jsem si říkal tak tohle ne. To je fakt tak na oči opět, že to vypadá na oko dobře, ale nevypadalo. Ještě je fór, že v určitých záběrech lidi tancují hned vedle a o kousek vedle co tam frajer vytasí hnátu až na bradu, tak se konečně tam pár lidí fakticky bojí. No dejme tomu tak šest holek :D Tohle Chad, že měl pod palcem..Pche ani náhodou. Dvojka vytasí rádoby tlustého Scott Adkinse. No a opět proč takhle. Chápu, že by to vypadalo divně, ale Scott na tu váhu co dělá ve filmu prostě předvádí nevídané kopy z říše snů. No nic druhá sekvence končí a začíná třetí, která je sláva bohu konečně jiná. Je to snad první změna k lepšímu co film dokáže předvést. Inu místo 3D se dostaneme pěkně do 2D režimu jak to známe z her. Do toho kulervoucí zbraň a musím říct to jsem si konečně vychutnal. Hned se zamezilo to nemastný choreo zblízka co není vidět a takhle z dálky to byla fakt lahůdka. Bohužel ta poslední dobrá. Pak rádoby automobilová, kde si vzpomenu na přelétající kameru okolo své osy, která vypadala jako dobře, ale zabila to zase ta hromada rutiny okolo. Vlastně je to pořád na jedno brdo a pak když se už se blíží finálko s ostatníma, tak tu jsou schody. No nejsou jako když půjdete na Pražský hrad, ale jejich dost a tam se opět otevírá okénko pro ostatní diváky, který se něvěřícně smějí. No to byl paskvil zase. Opět rotující střelba a připravená komparzní kaskadérská v šiku ze zdola až nahoru jak na vojně. No když už se blíží finále čekáte něco fakt echt na konci a dostane to snad nejhorší z filmu, tak je něco špatně. Pak samozřejmě konečná, která bude u mě bez spoiler okénka, protože citově bych byl rád, ale vím, že to tak nebude. Za jednu akční pasáž a že jsem to přetrpěl, ale už tohle nebaštím. Ethan Hunt, James Bond, Jason Bourne a určitě i další mají rozstoucí glóbus, který akci ukazují jak se má vlastně točit, protože aspoň v nějakým díle zažijete něco cool a jinak. Chad je pro mě absolutní pozér, který si nevím jak našel plno stoupenců, kterým tenhle dětský styl s dobrákem Keanu Reevsem prostě akčně dělá naprostou blaženost. Já měl u Serbuan Maut 2 orgie a tam byl strop. Tady je to hromada neštěstí, který kráčí se obávám jak Toretto v Rychle a Zběsile do dílčí dívčí. Nejhorší je, že i ten zatím poslední Fast se mě líbil víc, než tohle. 43%

Zločin na statku - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Tak vraždu máme a né jen jednu. Otázka je, kdo to z těch pár lidí tak může být? White House Farm jede klasiku britské kriminálky, která zatím v pilotu nemá určitou dávku charismatu u všech postav. První díl malinko ukáže rodinou sešlost a rázem střihem jsme u vyšetřování vražd. Nevím jestli je i na tohle šest dílů zbytečně dost, ale snad půjdeme za nosem a seriál nebude kličkovat na pětníku. 70%

Mine (2016)

Začátek začíná dobře,kolega odpadne a začíná klasický survival v poušti. To co předvedl snímek Zlato, který se taky odehrával v poušti,je tento víceméně stejný. Co asi tak může přinést poušť?Bouři a vedro.Zde máte nějaký psi,aby se něco dělo a nohu na mině. Tvůrci se snaží rozkouskovat film flashbacky a trpí atmosféra a větší nápady a místo toho jste v halucinacích plného střihu, který je absolutně nezajímavý.Od půlky filmu už si říkáte,že dobrý, ale časomíra tak neběží a tak čekáte na konvoj, který Vás tak netrápí,jako samotnýho hrdiny, který už byl v módu nula.Tenhle nápad je sice netradičný, ale jeho chyba je kupodivu,ze začne docela brzo a pak to prostě s jedním hercem nedáte,i když by hlavní hrdina zahrál vcelku dobře. Škoda, film začne nudit a kde bych čekal větší napětí,tak se hrabete v jeho životě.45%

Rachot (2021)

Příjemná oddychovka zasezená do wrestlingu. Jelikož jsem fanoušek, tak i tu čtvrtou hvězdu s klidným svědomím dát můžu. Příběh je prostě jednoduchej jak facka, rychle to odcejpá, trochu si tam zatancujete, místy se možná pousmějete a máte jasný konec, který čekáte. Inu v tomhle se nedá nic moc nového vymýšlet. 75%

Vřískot 6 (2023)

Jako u předešlého dílu, je i šestý zářez prostě koukatelný slasher, který baví, ale zároveň si budete ťukat na čelo. Vše je vlastně při starém a bohužel i ústřední dvojka, která mě nebavila už v minulém a teďka ještě víc. Jenna Ortega přehrává a Samara Weaving je tam jen na začátku a to je si myslím velká škoda. Vřískot má tu moc, že kromě klasického slasheru je i lehkou krimi, protože celou dobu odhadujete kdo může být Ghostface. Tenhle styl Vřískotu sedí a bude sedět pořád. Je tu i docela dost akce a metro bylo rozhodně nejlepší. Nůž tu jede na plné obrátky až toho je zbytečně moc a konec je hodně debilní, protože přežije najednou plno postav, který byly snad rozřezány na desetkrát. Tohle si tvůrci vážně mohli odpustit.70%

Luther: Pád z nebes (2023)

Idris byl vždycky Luther.Viděl první dvě série a kousek třetí, což by nějaký základ mělo.Když už to padlo na Netlfix a stal se z toho film, tak proč tomu nedát skoro dvě hodinky času. Popravdě byly zbytečný,ale popořadě. Luther je prostě sveráz a jako postava skvělá.I zde Idris prostě hraje co to jde.Je tu i nějaká ta postava co už znáte a pak bohužel špatná volba jako záporáka.To je doopravdy fail, který ještě je vesměs na tom založený ,ale Andy Serkis až přehrává s tím přelivem na hlavě. To je vcelku velký břímě do filmu, který bohužel nemá co dalšího nabídnout.Zprvu to má sice atmosféru,ale pak přijdou špeky,ze celá část s vězením je zbytečná,pak si tam John chodí,ze ho vlastně nikdo nezná,jen prostě utekl z vězení.Takový,jako když by Kajínek si zašel dřív na kafe na Václavák, a vůbec by to někomu nepřišlo divné.Bohužel tuhle fazónu si snímek drží i do debilního konce, který bys řekl,ze je otevřený. Vyšetřovací část nuda a celkově snímek začíná být příšerně nudný a to je už problém.Nějaka vyšetřovalka, která je stejně dobrá,jak kdyby medvěd šel počítat bobule na kytce a pak si to šel zapsat do notysku,ze tam byly 😀. Bohužel postavy špatné, kromě Idrise a Crowleyho .Je to tak zbytečný film, který se ještě pitvoří v cgi efektu v metru.Ty akční scény rádoby jsou zase zbytečný,jsou blbý,s hnusným efektem a děj to posune tam,ze stejně tam toho Johna tvurcove pošlou za ručičku.Škoda, Luther jako značka mohla žít lépe.Tohle je spíše podraz a ač to dodiváš vůbec do konce,tak si řekneš,kolik jinych kriminálek si viděl lepších.No bohužel hodně.

Venuše (2022)

Jaume Balagueró a Ester Expósito byly dva hlavní taháky proč jsem do toho šel. No a co z toho zbylo? Jen pěkná Ester a kozatá bechyně co v jednom pokoji slušně zmáčkne na ksicht:) Přitom se to rozjíždí docela fajn. Jaume snad věděl, že to neuhraje vůbec prvky mysteriozní lekačky na kameru a příběhem, tak rafinovaně nasadil mafiány do hry, který v každým filmu jsou hybatelem času. No spíše scénárista, ale víme. Jsem chlap a co naplat, bez Ester bych byl vyloženě smutnej. Pravda je, že herecky to nebylo nic moc, ale on ten uhnilej příběh co se táhnul k velkému vrcholu a co mě kupodivu držel až do titulek vzal pod svá křídla a byl jsem omámen něčím nepoznaným. To nepoznané je tedy dost divný, ale proč ne. Film se rozhodně usadit v domě, kde asi nechceš bydlet. Sice se zde něco děje, ale z žádných postav nic nevíš, jen jsi teta a máš na starosti dítě. Občas máš blbej sen a to je tak vše. Už od začátku nechápu proč musí postavit trpět fatalním fetišismem v podání řezné rány, kterou by nepřežil ani mariňák na koksu. Proč to kurva musí točit se ptám? Proč je to tak potřebný pro tento film? Do toho si může počkat na další krkovičku, kdy bude říznutí ještě lepší. Tyhle řezaniny člověk zná z asijských filmů, kde to teče a hororových bónmotů na stranu tělo je jen jedno. Horor tento film je fakt sporadicky. Atmosféru to chvilku má a vlastně se na to i dá koukat, ale opět si říkám jestli jsem na to fakt nekoukal, až ukáže prsa Ester :D Ten paskvil na konci fakt vymyslel antitalent. No co. Takže tu máme dámy a pánové bohyni a ta přežije i tři jaderný pumy a každý předemnou smekne. Vizuál by byl fajn, ale toho démonična více. Dát to na pokoj nahoru asi taky fajn, ale vše ostatní je tak blbé, že lepší nevidět poslední klapku a vypnout to před. Když se hodně pořežu, tak 45%.