Ambulance (2022)

Začal jsem si kousat nehty a po dvouch hodinách už na rukách nemám pomalu ani prst :D Je to prostě nosnej film jak kráva, který je úplně dementní, ale jak jinak Bay Day. Začátek už vystřelilo moje péro do kosmu, protože opět západ slunce a fetish byl na světě. Jestli Míša nenatočí film, kde není slunce a hlavně do kamery, tak to není on. Co bohužel nastalo pakt mohlo u někoho vyvolat pocit zvracení či epileptický záchvat. Tolik radikálních střihů a přeletů kamery s dronama se nevejde ani do počtu dílů Ulice. Půl hodiny nebo jak dlouho to trvalo, než ten vůl přišel na to,že tyhle nájezdy s dronama se do tohohle filmu hodí, jak v pornu maska Ctirada a Metoděje.. Né fakt se nedalo vydržet a to jsou ty moje nehty. Takhle to začalo..Jakmile loupež je pryč, sanitka se rozjede,,,ano i tam jsou stále ty otravný nájezdy kamerou a celý film bohužel musíte snést MTV střih na každou sekundu. Jakmile Míša zjistí že jako tohle je fakt už moc,tak máme po půlce filmu a konečně to začíná bavit, že i oči zaplesají, že nemusí se stále vykapávat očníma kapkama. Těch hovadin je tam stále moře, pomalu se to blíží k Atlantiku. Největší špeky jsou přestříkaná sanitka nebo Danny jsem tu s tebou, abych o kousek později na tebe sral. Těch špeků od řežníka krkovičky prostě dostanete dost. Ale...To je právě ono. Celý to prostě pořád jede a je jedno, že v milionech jiných honičkách by byl konec za tři minuty. Policajti jezdí okolo nebo když už tak jen do vzduchu. Emotivní to není, ale vlastně i sranda to je. Musíte se naladit na tu blbost taky a říct si, že tenhle film je tak blbej, že je až výbornej v tom, že to má spád. Je dobrý, že herecky je to fajn, občas to fakt baví a to je ta část, kdy už teče všem do bot a položí se do toho strejda Papá z kartelu. I to začíná bavit a pak přijde zase takový ultra konec, že radši nic..55%

Ohrožené druhy (2017)

Parádní film a skvělý casting. Téma je silné samo o sobě a přesto, že bych tu měl dost výhrad k tomu, tak propojení funguje skvěle a prolínání osudů je fakt na špičkové úrovni. Jen to má spíše jeden silný příběh a dva vcelku normální, dalo by se říci i méně intenzivní. Ale možná právě v tom je ta síla. Jen škoda konce, který je trochu utnutý. To je vždycky hřích určitých dramat, který chtějí jen vyprávět, ale nedají mu určité vysvětlení jako problém takový. Určitě film nejde do větších detailů a to pro někoho může být silný argument ani film nedodívat. Já se bavil, protože ta hlavní linka byla parádní a jen jsem čekal jestli to tak dopadne či ne. 90%

Adamova jablka (2005)

Když čekáš na koláč až na absolutním konci a vlastně ti to vůbec nevadí. Už jen tan nápad je prostě skvělý, jen je škoda, že mě kupodivu i chvilku začal nudit v poslední třetince. Dialogy nemají chybu a dvě postavy jsou prostě zahraný s noblesou, ale třeba takový Gunnar se Sarah my tam přijdou až nějak moc na sílu. Je taky pravda, když tam byly ty neonacisti, tak se určitě dala udělat větší koláž kolem toho, ale asi by to zkazilo spíše duo na Thomsena a Mikkelsena, který prostě mají herecký přednes. Tím neříkám,že Khalid by tam nezapadnul, ono to vlastně i udělá tu úsměvnou tečku do tohoto dortu, ale pořád v koutku duše to bylo na mě stále více slabší do absolutního blaha či boha. Třeba jako scéna s přepadením benzinky nemá vlastně žádnou hodnotu. Prostě se stane a nějak to vybočuje k určité " normálnosti" než se bavit tím, že Ivan má ty smrtelníky všude kolem sebe. Popravdě by naopak nevadila i větší stopáž, když vidíte opět v závěrečný scéně dva frajery, kde by si myslím opět začalo inferno docela až grotesních dialogů.85%

Chůva na zabití (2017)

Když jsem viděl Samaru Weaving v Krvavý nevěstě, tak zde už to nepřekvapilo. Pravda je, že zrovna hltat jí zde kupodivu tak moc jsem nemusel,na to tady McG vytáhl i další trumfy. Rozhodně prvních 20 minut jsem si říkal, že to vypnu , ale jak začala flaška tak to mělo hned to nejvíc co film dodal. Gore a humor. Doopravdy příšerná škoda toho černocha, protože to byla postava přesně ta hláškující která měla zabíjet film pořád. Pak už to humorný defacto nebylo vůbec, za to kdyby to nebyla i sranda, tak na horor to mělo tedy aspekty všechny jemu určené. Od vražd až po legendární nájezd autem s Queenama v zádech. Pár momentů fakt šik, jen škoda úplného nemastného začátku a kromě posledního kill skoku to bylo dobře koukatelný horor, který paradoxně rušil už pro mě vcelku zbytečnou komediální část.

K zemi hleď! (2021)

Kdyby tam nehrál Leo, tak to fakt nemám sílu dodívat. Tenhle styl už nebavil od začátku. Na komedii jsem se vůbec nesmál, občas tam sice nějaký náznak je, ale to je spíš to co vidíte denně na internetu na FB. Pár dialogů je sice fajn, řekl bych, že na míru právě co si vezme Leo pod svá křídla. Jinak vlastně poslední štace je ještě docela dobrá, ale zase chce být pro smích a tenhle styl humoru fakt nemusím. Když běží koncert a jsou tam hned komenty, tak to sice vystihuje dnešek, ale já si to fakt pustím na Youtube a najdu tam mraky lepších klenotů. Prostě pro pár se strefovat někam,že neslyším nevidím je tohle sakra dlouhý peleton. Celkově film o ničem, který nic neřekne až se o to snaží. O zániku si člověk fakt pustí radši dokument a na srandu si pustí komedii, která je prostě srandovní. Tenhle mix všeho v neskutečně přepálený stopáži rozhodně ne.

Město strachu: New York versus mafie (2020) (seriál)

O tom jak všichni u policie byly jen dobří a trvalo dlouho dobu objasnění "Komise" v NY. Netflix díky bohu umí ty dokumenty vážně točit. Je tu pár fotek, občas nějaký skvělý sestřih z minulosti do hrané současnosti. Jen prostě těch nahrávek je tolik, který se neustále opakují, až si říkám, že nakonec těch štěnic nemohlo být tolik:) Jako sumář o betonářském kšeftu jsem si mile rád vyslechl. Byznys jedna báseň. Pak klasická mozaika kmotrů a velkých kápů. Dobrý aspoň, že i z druhé strany tu máte nějaký nadhled. Jen škoda,že by divák určitě rád zjistil o tom jak to v takové "rodince" chodí více peprných informací a ne jen ty co měla FBI. Svým způsobem je to hodně velká konverzačka o výpovědí členů a výposleších.Je to i málo, ale vcelku slušně zabaleno. 75%

Rise of the Footsoldier Origins - The Tony Tucker Story (2021)

Tuhle sérii prostě žeru. Jednička byla vynikající, ale tady díky nové posile z řad dalšího bombiče jako je Vinnie Jones to dostalo už fakt kompletní dělostřelectvo. Všechny díly jsou si dosti podobné, snad asi krom jedničky, ale díky tomuhle castingu už fakt nechybí nikdo. Jeden by tam snad čekal Jason Stathama. Je to tak jednoduchý, že to prostě baví. Opět o drogách, o tom jak máš vypadat před clubem u dveří. Kdo tohle někdy slyšel někde, tak je to celé pravda. Prostě je to jízda, která šlape jak hodinky. Škoda, že jeden herec dostal méně prostoru a to je Fairbrass. Největší badass co můžeš z herců poznat. Chápu, že je to příběh Tony Tuckera, kterého opět hraje snad až slizský Terry Stone, ale ten motiv se malinko opakuje a než přepne film na dalšího divočáka, tak si prostě musíte počkat. Já se doopravdy bavil a Vinnie překonal standart téhle série. Ta hudba a ten celkový feeling co stále je. Tady prostě musím už přihodit na 90%.

Batman (2022)

Na novýho Batmana jsem čekal a můžu být spokojen. To co se o něm psalo, byla jednoduše pravda. Na Pattinsona jsem byl hodně zvědavej, jelikož už ho viděl v trochu jiné roli ve filmu Dobrý časy z roku 2017.Tučňáka jsem nepoznal a to je dobře. Colin prostě zahájil role,aby nebyl jednoduše poznat. Hodina a půl je lahůdka. Naprostý přesný střihy a od hádanky k hádance putujete neustále dál za vrahem. Pak to trochu zasmrdí rutinou, kdy se nesmí zapomenout i na Waynovic rodinu a jeho tragádii a kdo vším za to byl. Je to sice menší přestávka, ale budiž. Jasně, záleží z jaký strany vlastně tohohle Batmana berete a z jaký doby. Popravdě ty střípky akce bohužel nejsou nic moc. Vyloženě honička co trvá snad nejdéle, mě vůbec nebavila. Ještě k tomu zakončená CGI efektem. Tenhle Batman mohl být doopravdy komornější se vším všudy a je to právě občas vidět,že Reeves snad ani nechtěl točit nějaký akční bomby, protože to už máte v jiných fimech o Batmanovi.Je hrozně fajn,že Bats dostává taky rány a není prostě nesmrtelný, ale moc příležitostí není a když ano,tak prostě akce či choreo je fakt strašně průměrný. To najednou vyšetřovací část jsou úplně jiný hody. Je tu dost postav a tak se to pěkně promíchává. Už před uvedením filmu bylo všem zvláštní proč hraje James Gordona černoch, ale znáte to. Herecky fajn, sountrack asi kromě dvouch tracků nebude legendou, ale to je jen můj pocit. Občas se najde i malinko divný detail v příběhu nebo stále prvoplánovost scény, která se vždy týká jakmile musíte v TV něco pustit,tak to vždy pustíte když herec dorazí akorát v ten moment do místnosti. Chyby si tam najde určitě každý, tak vypiplaný to není, ale to prostě jde na vrub, když dvě hodiny a čtyřicet minut sledujete rozsáhlejší příběh. Hádánkář opět ukázal v podání Paul Dana, že to jde i bez Jokera. Je jasný, kam to opět bude následovat, ale už my to malinko přijde jako přežitek. Co malinko nepotěší jsou i ofiko český titulky, kdy snad nedostanu z hlavy když Batman říká" Já jsem přítmí" :D Je tam malinko hokej, ale vlastně máte i dabing na HBO, ale ten je fakt dobrej, tak leda u vaření či žehlení, protože mu chybí hloubka hlavních herců. Když to člověk přežene, tak si říkáte, že sledujete něco od Finchera, že je to vlastně takový SEDM a kromě Gordona se Vám přichomejtne i pár postaviček a Catwomen. Ta zde má až nezvykle hodně prostoru a příběh se jí týká pomalu víc, než samotného Batmana v nadsázce. Status Batmana delá hodně, příběh na pár zrovna akčních pozic, který sice rozdmýchají kormidla jsou paradoxně tím nejhorším. Jako temnější kriminální drama to určitě hlavně dobrou hodinu a půl funguje znamenitě, pak se to malinko zastaví a už to nenahodí.85%

X (2022)

Za hixploitation nářez určitě se tento film dá považovat. Jde přesně tam, kde ho čekáte. Opět u nějakých křupanů, tentokrát dědek s bábou s parádně odvedenou práci maskéra. Vlastně si říkáte možná, že tohle zase bude nějaký Pach krve či pro někoho i třeba Calvaire. Ti West co natočil Cabin Fever 2 zasadil opět chatu k jezeru a show může začít. Je pravda, že film hraje dvě roviny, který postupně buduje napětí, ale prostě se mu moc nedaří. Celou dobu nechce rozkrýt karty, ale divák už to stejně tuší. V tom je bohužel trochu to špatné, které dokáže i leckterého matadora lačnící po krvi unavit natolik, že to i vzdá. Vlastně hodinka jste spíše v tom, kolikrát zasadí péro jednoho šohaje do pochvy. Nejhorší je, že film má moc času, ale z postav víte stejně lautr hovno. To je prostě problém při psaní a tady se to zadrhává k druhé půlce, kde už začíná gore festival. Doopravdy ty důchodci jsou přímo boží. West s nima dokáže dělat divy a jsou přesně protipólem všem těm hororů, kde se neskutečně moc běhá. Sice i zde je jedna logická blbost v závěru, která přímo bije do očí se zbraní, tak vlastně i to málo dostává  trochu spád. Sice tomu občas chybí nějaký wau efekt. Možná tak jezero a jeden krokodýl?Kdo ví. Nevím jestli Ti West sázel na to retro co to šlo nebo hodil ručník do ringu, že to konečně natočím jak to mám nejradši. Co se určitě povedlo na výbornou je hudba.To film doopravdy zvedá hodně.Herecky to nezklame a Jenna Ortega mám po Vřískotu asi nejspíš už zaškatulkovanou. Nevím jestli zde na CSFD je už vlastně vyzrazeno možné pokračování s hlavní star nebo ne. Trochu se bojím, že zrovna tenhle film vůbec nějaký pokračování nepotřebuje, protože už zde všechno podle mě vytasil co mohl. I ten rajcovní sex v mature podání pro labužníky :) Za určtité inovace ke starým lidem.70%

Tváří v tvář - Série 2 (2021) (série)

Malinko jsem se bál, že druhá série nebude to pravé ořechové, ale. Milé překvapení se dostavilo a díky bohu  jsem se mýlil a sjel jsem jí na první dobrou celou, což se kupodivu u první nestalo. Říkal jsem si Trine Dyrholm na to mít nebude utáhnout vlastně na sobě tíhu tohohle seriálu, který v bere potaz vždy dvě postavy na díl, ale po prvním dílu jsem tý ženský přišel na kloub. Příběh navazuje skvěle a díl s Thomsenem krásně zapadá a rozvíří vody o tom, kdo tedy mohl zabít Christinu, jejich jedinou dceru. Sice jeden díl už přesně nevím byl takový skok do vody a o náhodě, ale vlastně tahle "dvacetičtyřhodinovka" měla i parádní konec, který opět nechává prostor pro další sérii. Sice je škoda, že někdy už víte co i pomalu postava bude říkat, někdy je to až moc čitelné, ale možná právě v tom je ta síla postavy Susanne, že se jí lechce dostanete na kobylku a příběh baví. Dánové prostě umí dobře napsat tyhle kriminálky a druhá série z ženského pohledu opět dokazuje špičku.85%