Monos (2019)

Takový film,který moc neřekne a nebo nechá unášet.Víte vlastně úplný prdlajs jak to chodí v Kolumbii a hned z kraje se neustále heká,křičí a hlavně pere.Do toho doopravdy menší kápo,který cepuje skupinku chlapců a holek a učí je kázně.Vše kromě Julianne Nicholson jsou vlastně neherci,což bylo největší plus,protože na ně byla i radost se dívat.Bohužel zde pro někoho skvělá hudba a uvařený celek na kameře u mě nezpůsoboval orgasmum,ale po čase myšlenku,že režisér byl po chvilce dost vyčpělej a sám se v tom zabil.Jakmile člověk nerozumí podstatě filmu či si jí nedomyslí,tak je totálně nahranej.Po chvilce na kopci příběh zapadne do džungle a paní doktorka uteče.Začíná menší survival,který je jak z Ramba a to tam jeden Rambo ještě hrál:) Ale vše trvá jen triviálně krátce a střihama jste opět mimo mísu a koukáte na stále nezajímavé postavy,který už svoje mají dávno odehraný.Pak trn vytrhne opět malej vedoucí,který si jednou zastaví,že se půjde vychcat a najednou prásk...Je to hrozně těžký hodnotit,ale z Organizace a samotných členů toho moc nezjistíte a musíte se jen nechat unášet vizuálem a hudbou,ale pro mě je tohle sakra málo.Z Kolumbie jsem si ten systém výchovy asi představoval jinak.50%

Na nože (2019)

Parádní detektivka lechce laděná do Sherlocka Holmese a Agathy Christie v celém měřítku s Daniel Craigem v hlavní roli,který vyšetřuje jednu vraždičku v honosném sídle.Komediální prvky chybějí,ale to je vlastně tak všechno co bych řekl,že je špatně.Rozuzlení bylo vážně na jedničku.Sice ostřílený mazáci už poznají,že na koho padne první vina,on to být nemůže,zde to z gracií bylo vyřešeno do detailu.Což je v dnešních zápletkách unikát.Vše se dávkovalo postupně a to je ta síla celého snímku.Opět jen menší zádrhel byl,že od půlky filmu se dost odberalo o počtu případných "vrahů" a už se sledovala defacto jen vysvětlovací část s jedním přepvapením.Herecký komparz byl vynikající a na Anu de Armas jsem měl štěstí hned u dalšího filmu co si pouštěl ten den,ale zde měla vážně pěknou roličku.85%

Outsider - Fish in a Barrel (2020) (epizoda)

Za tu parádní atmosféru na to budu muset hodit očko i na další díly.Jason Bateman pěkná režie,ale i jako herec umí.Pravda je,že v Ozark mě přestal bavit samotný seriál vcelku brzo.Knížku nečetl a celkově Stephen King není úplně můj šálek kávy,ale na tohle jsem sakra zvědavej.Pilot parádně vykresluje postavu a dokáže ji i prodat.V detektivním měřítku sledujete vlastně pomalu skvost,který doufám dalšíma díly bude jen překvapovat.90%

Tunelové krysy (2008)

Co na to vlastně říct?Uwe si vybral válku ve Vietnamu,která je stejně vymýšlená jako film.Přesto jsou tu světlé vyjímky,který ještě mají co říct,aby divák zbystřil.Herecky se není doopravdy o koho opřít a MIchael Paré tomu moc nedá,tak koukáte vesměs na no name ksichty,který si musí říct na začátku tu pohádku o tom,jak na něj čekají děti,holka a hamburgery.Prostě v tomhle by to ještě šlo.Zde dost komentů směřuje na atmosféru.Tu jsem bohužel absolutně nedostal,protože to Uwe vzal malinko jak slasher a chtěl vše do minutáže narvat až to stojí i klidně pět životů během chvilky.Bohužel filmu vůbec chybí nějaký úkol.Četa si prostě jde a spadne do díry a hned je tam vietcong.Prostě žádný plány,jdeme se zabít na první dobrou.V tunelu už Boll dělá menší klaustrofobickou show a má doopravdy něco do sebe,ale opět to kazí zhovadilosti.Těch je tu na válku hodně,ale v béčkovém ranku by to jeden mohl zkousnout.Jakmile jsem si říkal,že jsme dlouho v díře,dobře Uwe vzal své plány nahoru a nechal vybouchnout doslova americkou základnu.Ty teatrální pády bohužel nejsou z filmu Komando,na to si bohužel režisér moc myslí,že takhle je to dobře.Nejhorší nešvar je ta kamera příšerná,která se snaží tím proplout,ale je to vážně katastrofa.Když to neumím,tak to nedělám.Takže opět do země a jdeme se ploužit od někam,bez cíle!Ano film nemá vlastně cíl a už předem víte,že tahle selanka bude končit neslavně nebo se tlouct do prsou,že ženská zabije v tunelu frajera a ostatní dva na to se koukají je KO.Nějaký nástřel to mělo,ale doopravdy by to chtělo lepšího řemeslníka a větší budget do filmu,protože z toho mála v tom tunelu,dvouch gore efektů to nenabídlo ani to pozlátko na konec o zbytečnosti války.Pravda je,že dodívat se to dalo,ale ten potenciál co to mělo,mě děsí ještě než samotný film.50%

Národní třída (2019)

Žádný zázrak to není a o zbytečnosti filmu by se dalo bavit taky. VanDam v podání Hynka Čermáka je sice skvělej blázen se kterým se dá i ze života něco brát a něco ne,ale jinak film se absolutně potápí v příběhu,který je nějakým mentorem táty,života,síly a nevím čeho ještě.Ty roviny si absolutně nemají co říct,nejdřív nějaká poslední bitva,kdy si zatrénuji,pak chci jednu vyčepní za barem a za třetí rozbiju jednoho floutka,který si vyskočil právě na jeho oblíbenou hospodu.Vůbec jsem nechápal jakou to mělo mít sílu,ale knížka je asi slušná sračka a z filmu se vybrala aspoň postava samotnýho Čermáka,který zvednul o procento laťku film z vod podprůměru.Hudba taková jalová,ostatní herci vcelku nic,žádná velká sranda se nekoná a to tu sprostá slova jsou každou chvilku,což možná zní jako autentický hospodský bonbónek,ale i tak vše ostatní nemá absolutně co říct.Takže jediná hláška,která z balkónu kolovala už před samotným filmem,je bohužel ta nejlepší.50%

První zrádce (2019)

Film s vcelku přesnou osudovou rekonstrukcí,hlavně co se týče soudu.Dnes akorát běží na STV2 o tom dokument.Já viděl film,který nahlodal moje zjištění,že tohle bude lahůdka.Popravdě jsem mírně zklamán,než nadšen.Netřeba říkat,že P.Favino je vynikajícím hercem a opět to dokazuje i zde.Chyba vlastně ani není v obsahu,takto měl být natočen a to je možná problém pro ty jako já,že možná nečekal až tak místy zmatený guláš v postavách,protože film má být o tom,dostat se k herci pod kůži.Výhra je,že do Buscetti se právě díky hlavnímu herci dostaneme hned,ale co ten zbytek?To je ta chyba lávky,která ještě díky časovým rovinám udělal v mém případě díru přes rozpočet a moje mozkové závity jsem ztratil jak při partičce žolíků při úplňku.Totuccio Contorno je vlastně druhá postava,která dostane menší hodnotu ve filmu a jeho příběh se zabije tím,že ve filmu není vidět.Ve filmu zazní,jak Contorno se bude mstít,pojede do Itálie a zabije všechny.No režisér to udělal za něj sám a "nezabilo" se nic,kromě poslední vizitky soudu,kdo byl odsouzen.Tohle mě doslova nasralo a opět to ukazuje na fakt,že to chtělo ubrat místy postav a možná se držet jedné a druhé strany a o tom vyprávět,než vlastně soudní drama o Coso Nostře v pelmelu odsouzených.Téma je to obrovské a kromě vynikajícího Favina a italské preciznosti a soudního líčení zde nic navíc není a můžete klidně se podívat na ten dokument,protože je to ještě víc hodnotnější.Škoda.65%

Anna (2019)

Na rovinu nemám moc rád Johna Wicka a myslel jsem si,že choreo je od stejného frajera a chyba lávky.Ve výsledku je to jedno a kromě restaurace,která se stane v rázu přehnanou,jsou ty headshoty zbraní po chvilce příšerný.V tomhle důsledku moje chyba je,že Sasha Luss na první dobrou nebaví a člověk jí věří jen tu modelku,kterou i ve svém životě je.Na ruskou krásku,která najednou v KGB šmáchnutím minutové vizitky,dělá z Anny pistolnický bojový monstrum,který sejme každého bez rozdílu věku a pohlaví(jen muži) neustále nedává absolutní drajf a to se Luc Besson snaží.On vždycky věděl,že známé postavy udělají film,tak tu máme Helen Mirren,která byla suprová. Luke Evans nemá absolutně co hrát a Murphy tu aspoň ten kousek udělá dejme tomu zajímavou čáru.Film jede ve fázi "flashbacků", který mají snímek dělat rozdílovým.Taky ním je a kupodivu se mu to daří,ačkoliv je to předem jasný,že jakmile je něco špatně,tak to nebylo jen tak.Film se vlastně přetáčí a diváka má upoutat to,že on chce nakonec vědě proč nebo co to mělo znamenat.Film vše vysvětlí a jede se dál.Tento prvek hlavně s Hellen Mirren jako Olgou dostává zajímavou šťávu,kdy zvraty dostávají zelenou.Místy přehnané a plno plevelu pro nic za nic,ale vše je stavěno jen na tom "meziročním období",že přijde zvrat.Nedokážu říct proč zrovna mě tohle bavilo,asi je to tím,že doopravdy film jede svoje tempo a nakonec i tu Annu dokáže přetrpět.70%

Torrente V: Misión Eurovegas (2014)

Co jsem čekal,to se naplnilo.Liché díly jsou prostě špatný a pětka není vyjímkou.Segura zapne plyn na konci a nahodí na plac Baldwina,který má docela i time před kamerou.Bohužel chyběl humor,dvakrát se tak zasmál a to bylo vše.Konec díky trikům nahodil i akční vložku a celkově posledních 15 minut bylo fajn a klidně se mohlo rovnou začít tady,než vymýšlet loupež.Motivy jsou už za zenitem a Segura se svým Atleticem poukazuje občas na denní chvilky španělů co je vše sere.Euro,černoch...Nic nového pod sluncem,spíše pod mrakem.Čtyřka bude nepřekonatelná.40%

Nemilovaní (2017)

Vytknout by se dalo mnohé a určitě jsou v tomhle ranku i lepší snímky,ale dva manželé,který předvádí naturální hypnózu do rozvedené rodiny a syna,který už to dál nedokáže snášet a uteče,začíná pro mnohé překvapení v podobě vykreslení dvou manželů,který má každý vlastního milence či milenku.Zde je to rozpol proč zrovna teď a za jakou cenu.Snímek dostává tu druhořadou stránku,že je dooopravdy realistický a herci na kousku předvádí koncert dvouch naštvaných lidí.Bohužel nějaký přesah do nitra či nějaký tabu,že tohle může postihnout i Vás jsem tak emocionálně nedostal.Snímek to předhodí a nechá diváka se dívat,jak jeden pomáhá,druhá je naštvaná,ale oba se vychrápou s milencema a mise syn opět začne.Kamera je skvělá,to artový bych zde klidně použil,ale konec pěkně i nepěkně veme všem divákům vítr z plachet.Najednou konec a jděte nad tím přemýšlet jestli vše za tohle stálo a proč nad prodejem bytu a nezájmem k vlastnímu synu má mít rodič povinnost.Podotýkám,že nepíšu přes mobilní aplikaci,nedej bože sociální síť VK,.:)85%

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

Popravdě nejhorší série.Příběh se neustále snaží přijít s něčím echt,ale je to jen paběrkování a politikaření ve vybledném schématu,kdy čtyři díly kromě technické stránky nepřinesou absolutně vůbec nic.Příběh si vezme na své břímě postavičky,které absolutně nedokáže prodat.Více se Shelbyovic dostáváme pod mozkovou kůru,ale koho zajímá neustále Arthur jako ten hejsek,co je ten blázen,ale jeho poloha už nevede moc nikam,přesto diváka dokáže bavit.Fašistická strana dostává nové obzory a poslední dva díly jsou konečně to,co jsem chtěl vidět.Je zde hudba,kamera a vše se rozjíždí jak za starých časů s Alfie na křesle jak zabíjí racky je prostě koncert.Hlavní herci opět dostávají vše co už člověk divák viděl a popravdě mně to přijde už jen natahovaná,kdy nás čekají minimálně další dvě série.65%