• Krátkometrážní

Zvláštní efekty (1996) (seriál)

Přiznávám, že kdysi měl pro mě seriál svoje originální kouzlo, které mě donutilo, abych se na něj občas dívala. Takže dávám jasné tři*.

Lights Out (2013)

Až na ten závěr dokonalá atmosféra. Těším se na horror, protože tahle chuťovka je vynikající.

Mylène Farmer : Stade de France (2010) (koncert)

Pro mě se koncerty Mylène Farmerové vždy řadily mezi to lepší, co může (nejen) francouzský pop nabídnout, přičemž mají kvalitativně stoupající tendenci. A tento měl výborný zvuk.

Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty (1993)

Mnohem lepší, než Cesta na Měsíc, a i kdybych uvažovala dát Nesprávným kalhotám čtyři *, závěrečná, na kolejích ujetá honička mi to nedovolí.

Zahrada (1968)

Alegorický snímek s úžasnou atmosférou (kterou z části vyrábí detailní záběry, jejichž frekvence hraničí až s posedlostí), kde hlavní roli hraje živý plot - a že těch kůlů má požehnaně, až z toho mrazí.

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1 (2004)

Teda, nenudila jsem se, po stránce vizuální velmi dobrá práce. S humorem je to jako na houpačce, chvíli frky dobré, chvíli ty hloupé, ale na druhou stranu nic, co by mě urazilo či znechutilo. O ději a různých klišé radši nemluvím. Ale vzhledem k tomu, že jde o německou parodii a humor, dávám 60% a tři hvězdy.

Slepičí úlet (2000)

Byl to originální film s krásně humornými scénami, k tomu se přidal skělý soundtrack. 5* a 90%.

Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

Velmi dobrý seriál, opravdu bláznivý, místy doslova šílený humor. Hned mi bylo líto, že počet dílů skončil u šestky. Dávám zasloužených 90% a 5*.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Zábavný film, vizuálně zvládnutý na jedničku. Souhlasím s tím, že žebřík do nebes mu podtrhává odfláknutý scénář a ledabyle napsané postavy, u nichž hlubší emoce a rozpitvání motivací a postojů by jeden pohledal, o tom není pochyb. Myslím, že po šprinclích ho však zdařile tahají nahoru John Boyega a též Daisy Ridleyová. Takže doufám, že tento díl je pouhou předehrou pro lépe propracované další dvě epizody, na kterých se scenáristé hodně vyřádí. A hlavně přinesou něco nového! 70%