• Krátkometrážní

Love Hurts (2009)

Krátká chuťovka, která dobře pracuje s atmosférou a napětím a má dobrou kameru. Přikláním se k vyššímu hodnocení.

Entity (2012)

Tak na odpad to nevidím, námět velmi dobrý a závěrečná část si dokázala vyrobit alespoň trochu té duchařské atmosféry. Jenže zbytek se neuvěřitelně vlekl, o opravdové lekačky je ve filmu nouze, navíc režie víceméně selhává. Film působí velmi amatérským dojmem. Slabé dvě hvězdy.

Halloween (2007)

Film mne spíše zklamal, především jeho druhá polovina, která se doslova utopila v klišé a hororových stereotypech, bez závanu původní atmosféry. Z nadějně vyhlížejícího filmu se vyklubalo podprůměrné béčko.

Les sebevrahů (2013) (TV film)

Zvláštní, jedná se o neskutečně nudný film, a to včetně lesní vyvražďovačky i pokusů o lekačky. Přitom mysteriózní les Aokigahara funguje jako skvělý námět, a prostředí okolí hory Fudži jako příležitost pro skvělé záběry. Takže hvězdička za jakž takž udrženou atmosféru. Jinak bohužel nemá toto podprůměrné béčko cokoli dalšího nabídnout.

Show Me (2011)

Hlavním tématem je deprese z těžké ztráty vedoucí ke ztrátě zdravého rozumu. Děj je zasazen do 30. let 20. století, rodiče (oba břichomluvci) se vyrovnávají s úmrtím svého synka. Otec se proto upne na břichomluveckou panenku Joeyho. Herecké výkony jsou velmi dobré. Panenka zde funguje trochu odlišným způsobem, než by se u hororu čekalo - tedy nečekejte Chuckyho, spíše psychologický rozklad nalomené mysli. Což ovšem vidím jako klad. Nakonec se totiž ukáže, že je všechno trochu jinak. Krátká stopáž zamezuje vzniku přebytečné vaty. 80%

Treevenge (2008)

Vánoční kraťas aneb pomsta je sladká (zde pořádně krvavá). Nápad zajímavý, stejně tak stromová mluva, první část poněkud rozvleklá a řádění náramně brutální (viz kojenec), které neváhá semlít i domácího mazlíčka. V rámci žánru stojí film nad průměrem. Velmi silné 3* .

Šťastný Luke - Daisy Town (1971)

Sled fórků a vtipných scén, kde se na děj příliš nehraje, zato je zde hodně srandy. A také slušná animace.

Ptačí úlet (2013)

Film na jedno zkouknutí. Námět dobrý, hudba též, první část krásně švihlá, ale pak se z originálního filmu postupně stává obyčejná tuctovka. Při rozhodování mezi dvěma a třemi* ale přihazuji za zdařilou animaci.

Closet Space (2016)

Spíš humorný, než hororový kraťas, ale bavila jsem se.

Coffer (2014)

Lotta má opravdu nevšední domácnost :-) Kraťas se mi hodně líbil, na pět hvězd nemá kvůli konci, ale i tak velmi dobrá atmosféra.