buchannon

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 18.11.2018  18:07
    U konce s dechem (1960)

Když se hovno děje, tak se hovno děje, ale proč se na dějící se hovno mám hodinu a půl dívat v televizi? Jsem toho názoru, že francouzská nová vlna je to nejhorší, co mohlo světovou kinematografii potkat. Klidně si nad tímto "suprkůl spektáklem" onanujte, já se toho raději vystříhám. Jsem převelice smuten, že můj hrdý odpad nesnížil celkové hodnocení.

• 18.11.2018  03:00

OK, jak charakterizovat toto dílo? Nejspíš jako hodně ulítlou, zvrácenou hororovou "komedii", která mě občas téměř přinutila k smíchu, ale dvě věty na konci mě definitivně k smíchu donutily: "Tohle je přesně to, co Amerika potřebuje. Tohle mi možná vynese i prezidentské křeslo." Není to taková syrová a surová úchylárna jako první dva díly a řekl bych, že to je dobře. Mimochodem se zde dozvíme lékařský názor, že lidská stonožka je v rozporu s Hippokratovou přísahou. :) Tom Six je úchyl!!!

• 15.11.2018  02:44
    Já, Claudius (TV seriál) (1976)

Tento seriál jsem po očku sledoval v TV už v devadesátých letech, a i když po těch letech jsem si z něj nepamatoval lautr nic, vím, že mě tenkrát zaujal. Proto jsem se jal zkouknout ho znovu. Bohužel musím přiznat, že jsem se ze začátku dost ztrácel, pamatovat si všechny postavy a vědět, kdo proti komu spřádá intriky, není u tohoto britského díla snadné. Kýžené rozuzlení nastává až v posledních čtyřech dílech a právě za ně dávám jednu hvězdu navíc. Rozhodně seriálu nelze upřít výbornou dobovou atmosféru (ačkoli zde nenajdeme nějaké velkolepé kulisy) a kvalitní herecké výkony, njn britové... V každém případě doporučuji všem sledovat s původním dabingem ČST. P.S.: Nalejvat se každý den litry vína, smilnit s kým se mi zachce a přemýšlet, koho asi tak nechám zítra popravit... jó kde jsou ony báječné časy (ve snímku Caligula z roku 1979 vybarveny do nejmenšího detailu), to musel být tenkrát život, i když pravda často dost krátký vlivem nešťastného napíchnutí na meč nebo naprosto náhodného a "nikým nezaviněného" požití okamžitě účinkujícího jedu. A taky bych raději nechtěl být zapsán do historie jako šílenec Caligula, nebo poloblb Nero.

• 14.11.2018  23:46

Oficiálně jeden z nejhorších filmů všech dob, absolutní fušeřina. Neoficiálně opus magnum plný totálně dementních hlášek a dialogů. Naprosto absurdní sci-fi, jak má být a naprosto absurdní zápletka. Tento snímek určitě nemohl být myšlen vážně.

• 13.11.2018  00:18

Strhující pohled do života jednoho z nejvýraznějších a nejvlivnějších hudebníků, jehož tvorba je stále aktuální a stále má co nabídnout. Nirvana se za krátkou dobu svého fungování stačila zapsat zlatým písmem do mého srdce a do mých uší jakožto jedna z nejlepších kapel světa, ano i já jsem hrdým majitelem originálního CD Nevermind. R.I.P. Kurt.

• 9.11.2018  17:33

Dokument je vyprávěn srozumitelnou a pomalou formou, stějně jako žijí samotní korejci. Jejich vztah k tradicím a k přírodě bychom jim mohli závidět. Ale s některými věcmi, které zde zazněly, moc nesouhlasím (např. o čaji nebo o putujících duších). I tak ale se jedná o zajímavý dokument, v rámci žánru jeden z těch lepších.

• 6.11.2018  18:12
    Fontána pre Zuzanu 3 (1999)

Strašná p*******, nezbývá než se tomuto výtvoru smát, skutečně nevím, zda byl myšlen vážně, nebo jestli si z nás tvůrci dělají prdel. A neuvěřitelně stupidní dabing hlavní černošské postavy (film jsem viděl ve slovenštině).

• 5.11.2018  23:19

Co tohle mělo být? Po dobrých prvních dvou dílech mi tohle připadá jako špatný vtip. Takzvaný humor zde nefunguje, spíš působí jako zoufalá křeč. Ani se nedivím, že Anjelica Huston a Christopher Lloyd zde odmítli účinkovat.

• 5.11.2018  21:03
    Hon na Josefa Mengeleho (TV film) (2017)

"Za svou činnost obdržel Mengele Kříž za válečné zásluhy a byl povýšen na vedoucího lékaře jednoho z táborů v Birkenau." Já bych určitě věděl jak ho vyznamenat a povýšit úplně jinak... Potěšila mě závěrečná věta: "Většina pachatelů zločinů proti lidskosti spravedlnosti neunikla."

• 2.11.2018  20:38

Při sledování tohoto "filmu" jsem skutečně trpěl, ale určitě ne tolik jako jednotlivé články lidské stonožky. Jsem zvědav, jaké utrpení mě ještě čeká v celé bezvadné trilogii.

• 2.11.2018  17:10
    Bomfunk MC's - Freestyler (hudební videoklip) (1999)

Jeden z největších hitů devadesátých let, fuckt jsem na něm ujížděl, jednou dokonce na dni otevřených dveří Rádia Vysočina jsem si ho nechal v živém vstupu zahrát (pro všechny freestylery). A videoklip taky stojí za to.

• 2.11.2018  01:20
    Oscar Wilde (1997)

Mohu prohlásit, že tento film není nijak zvlášť zajímavý, lehce proplul kolem mě a toť vše. Dozvíme se zde jen, že Wilde byl přehřátej jak reaktor Temelínu, přitom tento snímek není natočen špatně a kdyby se v něm dělo něco (pro mě) zajímavého, zřejmě bych hodnotil výše. Ale sledovat dvě homoklády to opravdu není pro mě, 'cause I am straight! Tohle asi nebudou sledovat v Alabamě aneb jak uvedl Top Gear: "MAN-LOVE RULES OK".

• 2.11.2018  00:49

Chápu, že tento 45 vteřin trvající film bratří Lumièrových je průkopnický, jak ale hodnotit něco, co netrvá ani minutu? V tehdejší době to ale musel být mimořádný počin.

• 31.10.2018  21:42
    Osm a půl (1963)

Další pseudoumělecká ******. Fellinimu bych těch pět Oscarů sebral a místo nich bych mu s radostí a nemalým uspokojením udělil pětkrát Zlaté maliny, které jediné si zaslouží. Fellini i s tím svým takzvaným uměním (které je jen pro "opravdové znalce, fajnšmekry a převelice moudré, erudované filmové kritiky", kteří blaženě slintají nad každou pseudouměleckou onanií) může jít do háje zelenýho.

• 30.10.2018  19:46
    Tetsuo (1989)

Kompletuji sbírku nejdrsnějších filmů podle tohoto článku: https://xman.idnes.cz/salo-caligula-lidska-stonozka-i-svatebni-vaza-nejdrsnejsi-filmy-vsech-dob-1r4-/xman-styl.aspx?c=A120604_141844_xman-styl_fro Ale takovou zvrácenou peachovinu, jakou je "přelomové umělecké dílo" Tetsuo (kde hlavní "hrdina" má místo penisu vrtačku), jsem opravdu nečekal. Takové "filmy" prosím ne.

• 28.10.2018  21:06
    Kanibalové (1980)

Byl jsem zvědav na tento "nejzvrácenější" snímek, a byl jsem dost překvapen, bohužel negativně. Prakticky celý film se toho moc zajímavého neděje, většinou se jen žvaní a je tu určitá snaha odvyprávět jakýsi příběh, což se moc nepodařilo. Se svým názvem film koresponduje jen na konci, ale docela to stojí za to, přesto ale nechápu, proč kolem tohoto výtvoru bylo takové haló, no i když tehdy asi působil více šokujícně.

• 24.10.2018  23:03

Prehliadka krásnych dievčat a čarokrásnych pŕs, to všetko prekladané náznakmi húdby, to je asi tak všetko, čo tento "očarujúci" film môže ponúknuť. Zmätený príbeh takmer nulový. Tento "fantastický a hustokrutoprísny" snímok sa rozhodne nezapísal zlatým písmom do slovenskej kinematografie, ktorej sa radšej oblúkom vyhýbam, až na pár výnimok.

• 24.10.2018  00:06

V Rio de Janeiru bych tedy žít nechtěl ani omylem. Všichni nadáváme, jaký je v našem státě bordel, ale stačí se podívat do slunné, Caipirinhou nasáklé a kriminalitou a korupcí prolezlé Brazílie, a hned se mi tu žije líp. Tento film o zkorumpovaných i nezkorumpovaných policistech a o drogových dealerech si nebere servítky, směle nám ukazuje každodenní boj mezi nimi aneb, jak jsem kdesi četl, mrtvý drogový dealer je dobrý drogový dealer. Přesto ale první polovina nebyla tak dobrá a záživná.

• 23.10.2018  21:05

Tak tenhle film má fakt koule aneb 100+1 způsobů jak sekyrou otevřít lebku. Banda vyhládlých zmutovaných zrůd sveřepě zabíjí jinou bandu nevinných obětí a musím říct, že zde nechybělo napětí, ale hlavně ta poslední půlhodinka, ta byla velice výživná, kosil je tam opravdu fest, málem jsem byl svědkem zrození nového Ramba. Film ve mně vyvolal emoce, jednoznačně jsem přál těm zmutovaným defektům okamžitou smrt, zkrátka některé filmy dost prožívám. P.S.: Viděl jsem delší 108 min verzi.

• 22.10.2018  20:36

Tento film je docela drsný a nesledoval se moc příjemně, přesto ale musím napsat, že je to velice sugestivní životopisné drama o přežívání nemocných AIDS. Hlavní postava Ron a jeho hlášky mají fakt koule a poprávu Matthew McConaughey získal Oscara i Golden Globe. Zajímavý komentář: POMO

• 22.10.2018  17:24

Strategií komerčních stanic je nashromáždit co největší kopu hnoje a tyto sračky nám pak blaženě každého půl roku servírovat. V této záslužné činnosti vyniká samozřejmě TV Barrandov - nejumělečtější ze všech stanic. Ale Nova moc nezaostává, příkladem buď tento "film", který je opravdu "báječný", má "úžasný, poutavý a smysluplný příběh" a "skutečně stojí za zhlédnutí". "Doporučuji" všem.

• 20.10.2018  16:34

Mělo mě varovat, že je to rádoby "umělecký" western... ...jehož "děj" se vleče pomaleji než stavba dálnice D11. Když je celý "umělecký" film plný žvástů naprosto o ničem, tak se může líbit jen přemoudřelým kvazierudovaným "kritikům". Pohled na Kejsyho Afleka, kterému teklo mlíko po bradě, mě nijak zvlášť netěšil. Jediný western, který lze nazvat opravdovým uměním, je ten nej ze všech - Tenkrát na západě, žádný western se jeho stylu ani nepřiblížil. Zkrátka není UMĚNÍ jako "umění". "Zabití J.J...." je onanie, která předstírá, že má nějakou kvalitu, jednu * za to, že mi vyplnila čas před obědem, aspoň jsem se na něj víc těšil...

• 20.10.2018  12:46
    Zloděj (1981)

V komentáři na IMDB jsem četl, že Michael Mann je nejlepší žijící režisér (hlavně díky jeho asi nejlepšímu filmu "Nelítostný souboj" z roku 1995), s čímž tedy úplně nesouhlasím. Ale Zloděj, od kterého jsem příliš neočekával, mě příjemně překvapil. Mann zde příliš netlačí na pilu, každý záběr je natočen s precizností a hudba dobře podkresluje napětí ve filmu. Takto nějak si představuji hutný kvalitní krimi thriller.

• 18.10.2018  22:57
    Volyň (2016)

Drama z nejkrutějšího období našich dějin. Ve volyňské oblasti byli jak kolaboranti s němci, tak i někteří poláci ukrývající pronásledované židy (což se často nevyplatilo), a pak tu byla Ukrajinská povstalecká armáda, která "musela" "očistit" Ukrajinu od poláků. I přes její zločiny, v září 2014 ukrajinský prezident Porošenko označil bojovníky UPA za "příklad hrdinství a vlastenectví na Ukrajině" a v dubnu 2015 Parlament Ukrajiny schválil zákon, který udělil příslušníkům OUN (Organizace ukrajinských nacionalistů) a UPA status bojovníků za svobodu Ukrajiny. Nepříjemná a těžká látka k natočení, což ale Wojciech Smarzowski zvládl výtečně. Syrové a zřejmě i věrohodné drama, kterému není co vytknout, zatím asi nejlepší polský film, jaký jsem kdy viděl.

• 17.10.2018  22:16
    Velká země (1958)

Ze začátku to vypadalo průměrně a celkem nezáživně. Jaké však bylo moje překvapení při vyústění filmu, uvědomil jsem si, že každé slovo, každý kamínek, dokonce i každé supí hovno má ve Velké zemi svoje místo, aby opravdu bylo patrné, jak jsou zde vybudované charaktery postav. Po zhlédnutí tohoto westernu ho řadím mezi klasiky žánru, narozdíl od filmů s Džonem Wejnem, které jsou jen pro "skutečně velké chlapy".

• 17.10.2018  18:01

Mám pocit, že tento autor je trochu přeceňován. Malého prince jsem četl před 30 lety, a celkem logicky si nepamatuji o čem byl, a dnes už bych se do něj určitě nepustil. Mimochodem, v tomto dokumentu bylo zmíněno, že Francie byla za II. světové války proti židům, více jsem se o tom dočetl zde: https://www.holocaust.cz/dejiny/holocaust-v-evropskych-zemich/holocaust-ve-francii/

• 17.10.2018  16:32
    Nostalgie (1983)

Panebože, co tohle bylo zase za sračku. Od ****** Tarkovského radši už nic nechci vidět, tohle a Solaris mi bohatě stačilo. "Dramatická" sračka na entou, které fuckt nesnáším a která se může líbit fuckt jen pozérům.

• 15.10.2018  17:57

Když jsem tento film neznal, myslel jsem si, že se jedná o další kulinářský pořad, i když skladba jídelníčku se mi zdála velice nezvyklá, těšil jsem se na fajn recept na medvědí ragú. Tento film je spíš pro děti, právem jsem se mu vyhýbal, neboť tato "nejbláznivější klauniáda" není nic extra a je docela infantilní. Tak, a inspirován názvem filmu si dnes dám vydatnou večeři... ...cibuli bych doma měl, jen nevím, ze které ZOO unesu ty medvědy.

• 12.10.2018  17:15

Tak toto období Hollywoodu mě naštěstí minulo, zaplať pánbůh, že už se netočí takové filmy bez náboje jako ve 20., 30. a 40. letech, které se mohou líbit, fuckt nevím komu?

• 8.10.2018  22:58
    Sabrina (1954)

Některé romantické komedie opravdu stojí za to a tohle je přesně ten případ. Opravuji svůj předešlý výrok, že jen velmi málo starších komedií je sledovatelných, některé skvosty rozhodně stojí za zhlédnutí, tak jako to několikrát dokázal režisér Billy Wilder. Nejprve jsem viděl novější verzi z roku 1995 a v této starší verzi byl děj prakticky stejný, takže jsem věděl, jak to dopadne, ale to mi nezabránilo v tom, abych tento snímek sledoval jako přikovaný a obdivoval zřejmě nejkrásnější herečku starého Hollywoodu moji oblíbenou Audrey Hepburn. Při sledování tohohle filmu jsem si skutečně přál, abych se býval narodil jako Humphrey Bogart. 100%

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12