buchannon

Čarodějnický učeň I. kategorie

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 21.9.2018  21:31
    Adele - recitál 2015 (koncert) (2015)

Písňový recitál prokládaný nějakým tím kecáním, kde Adele ukazuje, jaká je otevřená a přátelská. Celkem zajímavá show, zakončená asi tím největším hitem. Božská Adele, která se dá kvalitou přirovnat snad jen k mé oblíbené božské Annie Lennox, i když Adele má sytější hlas, a Annie naopak převládá ve výškách.

• 21.9.2018  19:37

"Nic než pravda" je naprosto strhující, tak trochu netypické soudní drama. Zaujalo mě, jak měl Alan Alda u soudu projev (ve zkratce) o tom, že žádný novinář by neměl prozradit svůj zdroj, aby pak ostatní informátoři neměli strach podávat informace a v důsledku toho aby si vláda nedělala, co chce... ...ale v kontrastu toho stojí národní bezpečnost. Jedna z nejkrásnějších hereček světa superbaba Kate Beckinsale ukázala, že neumí být jen krásná, ale že umí i hrát. Jedno z velmi mála dramat, které se mi líbí.

• 19.9.2018  18:20
    Producenti (1967)

Naprosto trapné cosi, co se snaží za každou cenu být vtipné, ale vůbec to nefunguje. Z tehdejší doby bylo jen velice málo komedií sledovatelných. Ale zase vidím, že se místní pozéři opět dokonale předvedli, podle nich čím starší "film", tím lepší (jako u vína), bohužel tomu tak opravdu není!!! Tento "superspektákl" si možná ani tu jednu * nezaslouží.

• 17.9.2018  23:09

Tak takové filmy můžu, to je TEN FILM, při kterém jsem si vzpomněl na všechny mé lásky, zřejmě opravdu jsem romantik. Třeba je kýčovitý, třeba je to slaďárna, je pravda, že scénář je neuvěřitelný a útočí dost na divákovy city, ale sálá z tohoto filmu pozitivní energie a velice se mi líbil. A ta máma Cybill Shepherd byla asi ještě větší potvora než Joan Allen ve filmu "Zápisník jedné lásky", který se hodně podobá tomuto snímku. Film jsem viděl s českým dabingem TV Barrandov a musím říct, že byl celkem povedený.

• 16.9.2018  14:39
    Studio Kamarád (TV pořad) (1980)

Kdyby mi bylo pořád deset, asi bych dal vyšší hodnocení, ale teď s odstupem času nemohu hodnotit více.

• 13.9.2018  18:07

Gary Ross dokázal už originálním scénářem ke snímku Dave (1993), že umí a zde to dokázal znovu... Naprosto originální námět (skoro by se dalo říci formanovský, ale komediální), který vždy pobaví. I když jak psal Beastmaster4, není na něm nic velkého k přemýšlení. Ale podle mě je to velice příjemná oddychovka a přece není nutno u každého filmu přemýšlet, naopak nenáročné snímky jsou taky potřeba. Really pleasant movie!!!

• 13.9.2018  16:56

Film jakžtakž sršící nápady a humorem, jistě, není to žádné umělecké dílo, ale to od tohoto snímku snad nikdo nečeká. I když není bůhvíjaký, přesto se jedná o lehce nadprůměrný český film. Dokonce jsem se i jednou zasmál. Je, nebo není Phil Marlowe klasa? Zas tolik ne. 65,000001%

• 12.9.2018  16:27

Nechápu, co na tomhle filmu všichni vidíte. Oslava jednoho průměrného komika, která mě moc nezaujala. Myslím si, že Carrey je rozhodně lepší komik, než kdy byl Kaufman. Průměrný film.

• 11.9.2018  19:02

Když mi bylo asi tak dvacet, tak jsem na tomhle filmu fuckt ujížděl a... ...za ty roky se moc nezměnilo, ujíždím na něm pořád, i když ne zas tolik jako dřív. Nemá žádné hluboké poselství, je to jen mlátička, a ač slabý a jednoduchý, přece jen to má příběh, i když obsahuje typické americké klišé prodeje drog mládeží mládeži. Evrgrín mého mládí. Možná je to pošetilé, ale vždycky jsem si přál vypadat jako a umět to co umí Mark Dacascos. Choreografie celkem dobrá, podílel se na ní legendární Frank Dux, podle kterého byl natočen známý film "Krvavý sport".

• 9.9.2018  14:38

Na hromnice o den více a možná i trochu Lásky čas tentokrát pro panice. Tak trochu výplach, u kterého jsem po 20 minutách věděl, jak to dopadne.

• 9.9.2018  09:46
    Ženatý se závazky (TV seriál) (1987)

Klasický buranský komediální seriál, zřejmě to nejburanštější, co bylo kdy natočeno, když nepočítám film "Burani z Beverly Hills", ale ten rozhodně nemá takovou kvalitu. Rozhodně je na tomto seriálu vidět, že byl natáčen na přelomu 80. a 90. let, něco podobného už zřejmě nevznikne, což je zřejmě dobře, jeden originál stačí. A ten dabing je naprosto boží, Pavel Zedníček a Valérie Zawadská fakt excelují, NOVA občas dokázala vykouzlit neskutečné skvosty.

• 9.9.2018  09:17
    Kalendárium (TV pořad) (1993)

Občas jsem se na tento "suprkůl" pořad podíval a musím říct, že se za ty roky vůbec nezměnil. Vyžilá existence Burešová pasovala maximálně tak do rané postkomunistické éry. Ne že by zde nebyly občas zajímavé informace, ale ten monotónní projev S. B. už by klidně mohl skončit...

• 8.9.2018  23:10

OK, tak jo, takže tohle má být TEN FILM, tohle má být nejlepší český film všech dob? Je jasné, že je to umělecké dílo, estetické stránce není co vytknout, chápu, že právě takovéto filmy se kritikům líbí. Ale na můj vkus je dost neosobní, příliš mě nezaujal a taky jsem ho moc nepochopil, je pojat megalomansky, co se týče výpravy, a zároveň minimalisticky, co se týče dialogů, děje a příběhu. Tento snímek je evidentně pro náročnějšího diváka (což nejsem, mně stačí, když Seagal uřízne pilou nějakýmu hajzlovi ruku:)), je natočen poeticky a nezatěžuje se nějakým vysvětlováním. Musím říct, že druhou polovinu jsem sledoval už jen "z povinnosti". Takže nejlepším českým filmem všech dob pro mě zůstává OBECNÁ ŠKOLA!!!!!!!! Zajímavý komentář: Matty

• 4.9.2018  17:24
    Malé ženy (1994)

Ani po druhém zhlédnutí nemůžu říct, že by to byl bůhvíjak dobrý film, ale nemůžu ani říct, že to je patetická sračka. Zkrátka takto nějak to mohlo v Americe vypadat v 19. století, ale na prdel si z toho opravdu nesednu, i když... ...no uvidíme, třeba při příštím zhlédnutí se mi tento film zalíbí víc, rozhodně mu nemohu upřít jistou poetičnost a konec dokonce vykouzlil na mé tváři úsměv. A jak píše golfista, Winona Ryder je fakt krásná holka, s tím se nedá nesouhlasit.

• 30.8.2018  21:01
    Diana, naše matka (TV film) (2017)

Tak, abych ukázal i moji lidskou stránku, budu hodnotit tento dokument. O princezně Dianě jsem skoro nic nevěděl, v tomto filmu jsem se dozvěděl něco o její výjimečné lidskosti a musím říct, že jsem byl docela dojat. Jen škoda, že toto slzavé údolí opustila tak brzy.

• 30.8.2018  18:45
    Prince & Michael Jackson (TV film) (2009)

Srovnávat Prince s Michaelem Jacksonem je jako srovnávat šťouchaný brambory s lososem. Když jsem si pustil na YouTube "Prince Greatest Hits Songs", neslyšel jsem nic než ticho, a řekl jsem si: "sakra tohle je mnohem lepší než skutečné jeho "písně""!!! Kralevic má zřejmě jediný hit, nevím kdo si koupil těch asi 80 milionů jeho desek, zřejmě gayové a maminy po přechodu s vážnými emocionálními problémy. Naproti tomu Jackson je jiná káva, byl to největší šoumen všech dob a jeden z nej zpěváků. Jacksonovy klipy režírovali takoví velikáni jako Martin Scorsese nebo David Fincher. Tak schválně, kdo prodal víc desek, bůh Michael nebo ten... ...ehm druhej? Sice se oba hlásili ke Svědkům Jehovovým, ale tento hřích jim budiž odpuštěn. Takto hodnotím jen za Michaela, kdybych měl hodnotit za Kralevice, bylo by hodnocení nižší, třeba uměl zpívat, ale jeho písně mě skutečně neoslovily.

• 28.8.2018  14:21

Komplexní průřez historií kapely Queen, který jsem viděl už podruhé a opět jsem ho naprosto hltal. Roger Taylor řekl: "Při zpětném pohledu se domnívám, že Queen nebyli nikdy módní záležitost, nikdy jsme nebyli moderní kapela. Podle mě ne." Podle mě rozhodně ano, jejich hudba byla nadčasová a v lecčem inovativní. Klip k písni "I Want To Break Free" mě fakt baví, jen američtí puritáni ho nevydejchali. :))) Natočili minimálně 40 hitů, což se nepodaří každému v branži. Jejich vystoupení na Live Aid v roce 1985 bylo zvoleno nejlepším koncertem všech dob. Jak jsem psal již zde, je to podle mě nejlepší skupina všech dob (vždyť prodali víc než 200 milionů alb) a pokud se v budoucnu příliš radikálně nezmění hudební styly, ocení Queen i budoucí generace.

• 22.8.2018  18:33
    Dubček (2018)

Až v tomto filmu jsem alespoň částečně pochopil, jaký byli sověti svině, dá se to napsat i šťavnatěji, ale na ČSFD radši ne. Podle slov Brežněva jsme jim byli dlužni za osvobození, ale de facto kolonii z nás dělat nemuseli. Od té doby se sice dost změnili, ale roztahovačnost jim zůstala (Krym), mohl bych se tady rozepsat, jak nemám rád rusy, ale pak by mi mohl v poště přistát nepěkný příspěvek... Adrian Jastraban hrál celkem slušně a tovarišč Brežněva zvolili taky docela vhodně, celý film mi připadal dost autentický a věrohodný, takže jsem celkem spokojen.

• 21.8.2018  22:33
    Dnes před 50 lety (TV pořad) (2018)

No ku*va, tak tento pořad o šedesátém osmém mě fakt dostal. I když je mi jen 37, takže tuto dobu nemohu pamatovat, přesto je mi jasné, že musela být obrovskou křivdou a ponížením československé republiky. Ale důležité je, že v Rusku si taky připomínají 50. výročí, i když určitá část okupantů si i po těch letech myslí, že invaze byla v pořádku a že zabránila vpádu imperialismu do ČSSR, myslím, že jsme těmto okupantům ještě "řádně nepoděkovali"... ...vidlema do prdele!!! A na konec pořadu stylově píseň Karla Kryla.

• 18.8.2018  20:54

Tento film jsem viděl min. 2x a pokaždé mě bavil, jestli se to tak dá napsat, pokud si uvědomím, o jakých vážných událostech snímek je a taky, že je z 98% podle skutečnosti (slova skutečné Erin Brockovich). Navštívil jsem stránky PG&E a zjišťoval jsem o nich nějaké informace a na jejich webu jsem nalezl přesně toto: "Understand how we help keep our customers and employees safe. We always put safety first. View our pledge to safety." Nevím, jestli během soudního procesu s poškozenými uváděli podobný blábol, ale nyní už je to snad pravda a 16 milionů zákazníků se nemusí ničeho bát. V historii společnosti (na jejich webu) pochopitelně není o tomto případu ani zmínka, ale přesto existuje na www.pge.com stránka Hinkley, kde společnost uvádí spoustu informací o probíhající sanaci podzemních vod. I když je film drama, nenudil mě ani chvíli a děj přiměřeně odsýpá, k dokonalosti mu moc nechybí. Po právu byla Julia Roberts oceněna Oscarem i Golden Globe a dalšími 11 cenami (zdroj IMDB). A obyvatelé města Hinkley se mohou vrátit do svých domovů asi za nějakých 40 let...

• 16.8.2018  14:57

Vždycky jsem chtěl být bankéřem... ...ve spermabance. Tam totiž hrozí prakticky nulové nebezpečí vyloupení, i když by se teoreticky mohla objevit nějaká ženština, která ujíždí na zázračném mužském produktu. A teď vážně. Tento film se rozjíždí pomaleji, prakticky celou dobu se toho moc neděje, rozhodně jsem čekal akčnější jízdu. I když to nebyla vyložená nuda, tak ho musím hodnotit průměrně.

• 12.8.2018  15:19

Na tento film s mojí oblíbenkyní Jodie Foster jsem se celkem těšil. Koneckonců, kdo ji nemá rád, že? Je to tak trochu snímek ze staré školy, a trochu je natočen novějším postupem, asi něco mezi. Někdy příběh ztrácí tempo, ale celkově musím napsat, že se jedná o nadprůměr. Jsem opravdu velice potěšen, že Jodie za svou roli získala Oscara. Z právníka obžalovaných se mi fakt dělalo dost šoufl, zkrátka z některých filmových právníků se mi zvedá kufr.

• 1.8.2018  21:35

Nevím, jestli jsem typický konzument hudby, každopádně mám rád od všeho trochu, pop, rock, elektronika a taky dobrý folk a dobré country, což byl bezesporu případ Michala Tučného. Věčná škoda, že nás opustil tak brzy.

• 28.7.2018  20:23

Důvody, proč jsem v poslední době moc nesledoval filmy, jsou tyto: Mnohem radši jsem sledoval MS ve fotbale a pak taky moji oblíbenou Le Tour de France a taky mě sledování filmů baví čím dál míň. Už mě moc nebaví sledování vymyšlených filmových příběhů, zvlášť když většina z nich za moc nestojí. Už jsem zkrátka filmy přesycen. A tento dokument? Zajímavá sonda do splněného amerického snu. Pepsi nebo Cola? Je to stejná otázka jako: horské kolo, nebo silnička? Čistě otázka vkusu. Ještě během sledování pořadu jsem zajel do obchodu a koupil oba proklamované nápoje a opět jsem se přesvědčil, že je mezi nimi minimální rozdíl. Jen Coca Cola byla zkrátka první.

• 26.7.2018  21:56
    To (2017)

Tenhle horor byl spíš k smíchu, ani jakžtakž dobrých posledních dvacet minut ho nezachrání. 50%

• 26.7.2018  00:09

No ty vole, rozhodně jsem nečekal, že tohle bude taková pecka. Opět po určité době film, který mě fakt bavil. Sice se nepočítám mezi fanoušky rapu, ale takhle popsaný zrod gangsta rapu mě opravdu velice zaujal. Nevím, do jaké míry je tento film podle skutečnosti, ale opakuji, že je to fakt "motherfucker" pecka!!! Všechno se zde povedlo skloubit do maximálního filmového zážitku: autentická drsná a sprostá mluva černošských hochů ulice z ghetta (která sem sedí jako prdel na hrnec), stejně drsné texty písní i kvalitní, zajímavý příběh. Interesantí bylo, jak všichni policajti byli proti této skupině, první polovinu filmu jsem čekal, že se něco posere, že přijde nějaký zvrat... ...a taky že jo, posralo se, co se mohlo posrat. Mimojiné mě zaujal song "Fuck tha Police" na koncertě, ale jelikož mám dva kamarády u Policie ČR, nikdy bych si nedovolil nahlas zařvat: "Fuck tha Police!!!" Je to paradox, v zemi, která se tváří jako jedna z nejsvobodnějších (spíš je asi Amerika policejní stát), není zřejmě dovoleno zpívat, o čem si černý raper zamane, ale na druhou stranu ty občanské nepokoje byly už fuckt přes čáru. Sice rapu rozumím jako Karel Voříšek zprávám, které čte, ale song "Straight Outta Compton" od N.W.A je podle některých posluchačů "the greatest rap song ever recorded". Zajímavý komentář: buchannon

• 24.7.2018  19:59

Že se mi film nebude líbit, jsem věděl hned, když jsem zaregistroval, komu se zde líbí. Další drama, které sice nebylo tak nudné jako některá jiná (byly zde světlé okamžiky), ale obecně pro mě platí, že dramata vůbec nemusím. Nevím, jestli by se nemělo jmenovat "Nejlepší sráč".

• 20.7.2018  19:28

Po XXX letech jsem se jal zhlédnout tento film a musím napsat, že v něm jsou i vtipné momenty. Aneb "Jak by jste reagoval na návštěvu mimozenské civilizace?" :))) Ale většinu času se jedná o typický podprůměrný československý film.

• 11.7.2018  16:53
    Jurský park (1993)

Některé filmy jsou tak blbé, že se ani nedají dokoukat do konce. Jiné se naopak dají sledovat několikrát. A tento je ten druhý případ. Opět jsem se přesvědčil o Spielbergově genialitě a navíc ve své době se jednalo o nejvýdělečnější film historie, ano, i já jsem na něm byl s mámou v kině. Je rozpracován do nejmenšího detailu, i když nejsem paleontolog (narozdíl od Rosse Gellera:)), ani paleobiolog, takže to nedokážu odborně posoudit, avšak Wikipedie uvádí některé nepřesnosti u některých dinosaurů, přesto je toto nejlepší snímek v rámci žánru. Když jsem ho zhlédnul v mých dvanácti, byl jsem opravdu ohromen, tehdy působil jako totální zjevení a když jsem ho viděl dnes, opět jsem trpěl lagoftalmem [pro ty, kteří nestudovali medicínu (já taky ne), tento termín znamená "neschopnost zavřít oko"... ...skutečně jsem nebyl během sledování schopen byť jen nepatrně přimhouřit ani jedno mé oko, naopak některé sračky se nedají sledovat ani se svářečskými brýlemi]. Zajímavý komentář: buchannon

• 4.7.2018  15:32
    Pozemšťan (2007)

Po delší přestávce, kdy jsem skoro nesledoval filmy, ale místo toho fotbal (který jsem prostě musel sledovat, vždyť jde o mistrovství světa, že? a který mě rozhodně bavil daleko víc, než ty kraviny, jež jsem v poslední době sledoval), jsem se odhodlal pustit se znovu do té "zábavy" - totiž sledování všech těch špatných, velešpatných, a výjimečně dobrých spektáklů. Bohužel musím napsat, že toto "veledílo" patří k těm velešpatným. Je to totiž velesračka, kde se pořád jen žvaní na kvadrát a ještě k tomu pořád v jedné místnosti a to je přesně ta velesračka, které bytostně nesnáším.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10