Smrtelné stroje (2018)

Výprava dobrá, možná i nějaké náznaky "mytologie" by tu byly, ale v druhém plánu prázdnota, všecko strašně přímočaré a nekomplikované. Není-li o čem přemýšlet, akce to nezaplní. Nudil jsem se. 60%

Agenti chaosu (2020) (TV film)

Je dobré vidět dokument o tom, jak snadno a levně lze dnes ovlivnit lidi a potažmo voliče. A že na to demokracie není připravená vidno denně na sítích. Nebral bych tento dokument jako bernou minci, ale rozhodně mi to zase trochu rozšířilo obzory. Pro nedostatek informací nemohu hodnotit ta uváděná data, ale jen filmové zpracování a to je na 60%

Zlo s lidskou tváří (2019)

Divně a dost odtažitě natočený film. Studené jak psí čumák. Těžko se s někým ztotožnit, není moc komu fandit. Možná docela dobrých posledních 10 minut, jinak pořád čekáme jen na verdikt.

Láska mezi regály (2018)

Film o jednotvárném životě lze asi těžko točit barvitě, takže i tento snímek o chlapíkovi snažícího se nějak ukotvit v normálním životě je vleklý a nepříliš pestrý. Je ale natočený poctivě a nedá se mu upřít jistá originalita. Severská škola tu byla určitě hlavní inspirací. Nepropadejte žádné naději, ale nemělo by smysl vyhýbat se životu...70%

22. míle (2018)

Jsem trochu zklamaný, čekal jsem víc. Střih matoucí, akce tudíž nepřehledná. Navíc mi trochu unikl smysl celého toho cirkusu. Takže jen takový výkřik do tmy. 60%

Najednou jsme rodina (2018)

Je to úplně obyčejná rodinná komedie, ale ty já z duše nesnáším. To, že hodnotím 70% je tedy vlastně veliký úspěch. Film má svá silná místa, taky spoustu klišé a předvídatelnost samozřejmě naprostou. Ale nakonec to beru jako docela solidní zábavu, nenáročnou.

Zelená kniha (2018)

Veskrze příjemný a povedený film. Viggo M. žádnou svou roli neošidí a i toahle je jedno velké sólo. Jen ho sledovat je veliká zábava, ani nemusí být ve filmu. Je to sociální drama s prvky komedie, na konci dokonce romantické. Kamera i výprava super. 85%

The Cloverfield Paradox (2018)

Trochu mi to pripomnělo Sunshine, což je výtečný film. Toto však výtečný film není, myslím si. Obraz i zvuk dobrý , ale smysl nedává. 40%

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Docela povedené psycho. Do poslední chvíle nevíte jak to vlastně je. Žánrová zmatenost, ale tím asi zajímavé. 70%

Monstrum (2008) odpad!

Toto není film, ten má totiž svá pravidla, jakože kamera se netřepe tak, že se divákovi udělá po deseti minutá blivno. Bez ohledu na to co snímek chtěl sdělit, nedalo se to zkrátka vydržet. Normálně se mi z toho rotřeseného obrazu dělalo zle.