A Very Murray Christmas (2015)

Jest otázkou, zda starý pán už nepřecenil své síly a jestli ta jeho vtipnost už není spíš nevtipná. V každém případě je to hodně hodně na hraně. V druhé půli se to naštěstí překlopí na tu lepší stranu, divák si oddechne, že to nemělo jeden a půl hodiny, ale v nejlepším se přestalo. 60%

A Walk in the Woods (2015)

Staří chlápci se hecnou a vyrazí na poměrně náročný trek. Pro oba je to možná poslední procházka, čas bilancovat, vyrovnat se s minulostí, se společnými vzpomínkami. Téma nijak originální, tahákem jsou v tomto případě Redford a Nolte v hlavních rolích. Bohužel ti chlapi už jsou oba v reálu natolik vyřízení, že film měl vzniknout tak o deset let dříve. Oba jsou rádi, že se drží na nohou, hrát už moc nezvládají. Pár momentů má sílu, ale čekal jsem hlubší nebo alespoň zajímavější poselství. 60%

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Je to víc divné než napínavé. V tom vidím trochu potíž. Jinak ale docela pěkný film. 70%

Bitva o Sevastopol (2015)

První polovina je naprosto perfektní. Způsob nasnímání a vyprávění je svěží a neokoukaný. Pěkné válečné scény. Druhá půle se mění v blockbusterový velkofilm i se všemi negativy, které k tomu patří- zpomalené scény, patos. Celkově mne to ale docela slušně vzalo, je to protiválečný film jak má být. Srovnání s Nepřítelem před branami je nabíledni, tohle bych řekl je české duši trochu blíž. 80%

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina. Náš obchod potřebuje talenty všeho druhu. Já gangster, brácha senátor, kámoš to kreje v FBI. Je to holt země neomezených možností. 60%

Boj (2015)

Těžko soudit, to se musí vidět. V každém případě dost prostoru na přemýšlení. Svět v Dánsku je jiný než Afghánistán a na východě zůstává spousta věcí, které nelze soudit dánskými hodnotami. I když se o to celý Západ usilovně snaží. 80%

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Tak tímhle si v Číně vychovávají mládež věřící v sílu jednoty a ideálů. Proletáři všech zemí spojte se! Jako parodie příliš blbé, jako béčko přiliš vážné a jako áčko naprostá sračka. Stačí si tedy jen vybrat. 10% za obraz.

Brána temnoty (2015)

Tatínek Nicolas Cage vezme o Halloweenu synka na karneval a on se mu ztratí. No a pak začne mít duchařské vize. Tajemná postava v kápi, která má něco společného s jeho dítětem. Příjemná duchařinka, která má základní IQ a dokonce i příběh. To je v rámci žánru už nadstandard, takže jsem potěšen. Dobrá zábava. 70%

Bratři, synové Karla IV. (2015) (TV film)

Velice dobrý dokument, srozumitelný pro začátečníky v oboru historie. Takto si představuji profesionálně udělaný dokument, který vzdělá a neuspí. 90%

Burácení (2015)

Tak to já jsem zase rád za filmy jako je tenhle. Je to jiné, má to nějakej názor, prostě to není mainstream. Osobně mě existence tohoto snímku potěšila. Trochu mi to připomínalo westerny s Eastwoodem, ten to vždycky na konci zabalil, skočil na komoně a uháněl za horizont, zatímco ho sledovali udivené pohledy obyvatel městečka osvobozeného od padouchů. Svoboda nade vše. 70%