Náhradníci (2009)

Myslím, že námět dobrý. Jenže nějak se pořád neví, jestli to bude akční, krimi nebo sci-fi, a tak dlouho se to vrbí, až se to vůbec nevyvrbí a je konec. Pořád čekáme, že se něco stane a ono nic. Takže chladná nezáživná podívaná, ovšem blbá to zase ne. 60%

Zná ji jako svý boty (2005)

Příběh dvou sester, které se tak milují, až si stojí v cestě životem. Drobná krizička jejich vztahu je rozdělí, aby si každá vyřešila svoje osobgní schízy. Každá se v tom plácá po svým a trápí se. Pointa je samozřejmě zcela banální- opětovné smíření. Naštěstí se film nebere moc vážně, takže nadsázka brzdí příliv patosu, který by nepochybně film úplně zabil. Jakmile na scénu vkročí Shirley MacLaine, je všechno v pohodě, ta má svoji roli pevně v rukou, má šmrnc a komediální talent. Bez ní se to ovšem zase zřítí do průměru, zejména závěr už tu nadsázku krutě postrádá, ten bych klidně o půl hodiny zkrátil. První polovina je skoro za plný počet, závěrečná natahovačka film sráží na 70%. V každém případě jeden z mála filmů, ve kterém Cameron Diaz skutečně "hraje"....

Osmý smysl (2015) (seriál)

Pokud má někdo v životě tolik času, aby mohl trávit čas u seriálů, kde se nic neděje, nemám proti tomu námitek. Já ten čas nemám. Strávil jsem pět dílů svého života s tímto seriálem, abych stále čekal na něco, co se nakonec nestalo. Pak jsem si pustil naslepo pro jistotu jedenáctý díl, abych o něco náhodou nepřišel. Nepřišel jsem. Obávám se, že větší zvraty a zajímavější děj má i Doktorka Quinnová. Ta má zde na csfd 50% a stejně hodnotím i tento spektákl. Tímto seriálem a Jupiterem vycházejícím jsem definitivně s Wachowskými skončil....

Ladíme! (2012)

No jako za ty koule, které měli tvůrci do tohohle jít, to nemůžu dát míň než pět hvězd. To je fakt hardcore. V žánru náctileté komedie určitě překvapení s jakýmsi přesahem. Ze začátku jsem kroutil hlavou a chtěl to vypnout, ale bylo to tak hrozný až to začlo být dobrý. Parádní úlet. To je něco pro mě, takohýhle hovadiny. Nikdy bych neřekl, že se mi něco takovýho může líbít....85% Je mi naprosto jasné, že na notebooku bez velkého obrazu a hlavně velkého zvuku to je pěkná nuda. Tomu odpovídá zdejší hodnocení. Jenže v v dobrém domácím nebo městském kině je to zvuková lahůdka. Po x-té projekci musím říct, že film je naprosto ojedinělá supernova žánru teenage komedie. Fantastické. 100%

Alenka v říši divů (2010)

No tak se teenageři konečně dočkali a Tim Burton jim natočil Alenku. Pro nás starce zbyly obrázky a docela hezky vytvořené postavičky. Zbytek je bohužel zcela sterilní jako většina Burtonových filmů, on holt dává dúraz na efekt a moc mu to pak neodsejpá. Závěrečný taneček a píseň do titulků mne fakt vyděsila. Jelikož se ale jedná o klasiku, do filmu se nepodařilo protlačit černochy se zlatými řetězy, i když by to mládež určitě rozjuchalo. Taže zatím jen nejstupidnější radiopopík, co existuje, aby si děcka mohly hned hitovku stáhnout do mobilů. No tak jsem Alenkou začal a asi i skončil na 60%.

Pramen panny (1960)

Nebyl jsem zklamán. V polovině filmu jsem si musel dát sice přestávku, abych si trošičku odpočinul a nabral síly do druhé půle, ale bylo to dobré. Celou dobu se schyluje k závěrečnému dramatu a vyplatí se na to počkat. Příběh je jednoduchý a jednoduše i natočený. Syrovost značná. 80%

Pravidla moštárny (1999)

Ačkoliv jde v podstatě o laciný cajdák, je natočen s takovým zaujetím pro věc, že ho považuju ve svém žánru za absolutní majstrštyk. Každá scéna je vypilovaná v obraze i v dialozích, Michael Caine podává svůj asi nejlepší výkon co jsem měl možnost vidět. Vedlejší role výtečně obsazené, pro mne film nemá hluchého místa. Navíc jeden z nejlepších soundtracků za dobu co chodím do kina. Viděno nejméně pětkrát a stále neztrácí na síle. 100%

Poslední křížová výprava (2. část) (1971)

Jak už to tak bývá, když se karty rozdají, začátek jde vždycky dobře, jelikož má člověk karet plnou ruku. Podstatné je ale vždycky závěr hry, komu ty trumfy vydrží až do konce. Michal Chrabrý byl dobrý stratég na bitevním poli, ale chyběl mu rozhled a zázemí velkého státníka, takže ho nakonec křesťansko-turecký konflikt zneužil, semlel a vyplivl. Velké dějiny o něm mlčí, ale stal se národním hrdinou, sjednotitelem. No a my si alespoň dokreslili obrázek toho "duševně chorého" muže na pražském hradě (Rudolfa II.), který je sice interpretován jako lunetik, ale jak vidno za nitky evropské politiky tahal docela slušně. Zároveň jsme se opět utvrdili v tom, že o moc a prachy jde vždy v první řadě, víra je vždycky jenom způsob jak ovládát masy ve jménu materiálních cílů. Kromě vynikající výpravy film tedy pěkně ilustruje tehdejší politické pletichaření. Být mostem mezi Východem a Západem zkrátka není nikdy a nikde vděčná role. 80%

Poslední křížová výprava (1971)

Historický velkofilm výpravou nepochybně na nejvyšší úrovni. Vzestup a pád šlechtice, který na krátké období zažehl jiskru naděje na znovuzrození samostatnosti Valašska, Sedmihradska a Moldávie. Tyto země smetené tureckou vojenskou kampaní se ocitli v nárazníkovém pásmu nikoho, v soukolí Osmanů a Svaté říše římské národa německého. Na jejich území se bojovalo, jejich lidé umírali, oni byli zneužíváni pro politické cíle obou stran. Občas se v jejich středu objevil šlechtic, který dokázal být na vojenském a politickém kolbišti důstojným soupeřem a vynutil si pozornost. A to byl Michal Chrabrý. 80%

Život bez kytary (1962)

Taková letní romance o klukovi na mašině, partě kamarádů a jedné holce, která tomu klukovi zamotala hlavu a život. Aneb zlomový okamžik lidstkého života, kdy se z chlapců stávají muži. Na jedné straně průměrný film, ovšem dá se vůbec něco takového natočit líp? Asi těžko. 70%