Láska jako blázen (2014)

To chození po New Yorku a plácání nesmyslů je zřejmě jakási nemoc a někdo (Woody Allen asi první nebyl) se jí kdysi dávno rozhodl zfilmovat. Od té doby se čas od času objeví nějaká romantická komedie o lidech, kteří jsou slušně řečeno naprostí "ufoni", jsou zcela mimo realitu včetně svých názorů na život, a my diváci se na ně ještě musíme dvě hodiny koukat. Když jsem byl mladší, byl jsem mnohem tolerantnější, dnes takový film považuju za ztrátu času. Longest week dostal šanci hodinu a pak šel tam kam patří...DELETE 40%

Terapie láskou (2012)

Sice průběh romantiky jako obvykle, ale zpestřený účastí de Nira coby tatíka. Ten předvádí, že není malých rolí. Bradley Cooper pravděpodobně předvádí svůj životní výkon, poprvé asi i něco hraje. Místy lehounká nuda, ale celkově docela příjemný film o méně příjemných věcech. 65%

Total Recall (2012)

Musím říct, že je to tak jak jsem očekával. Přetechnizovaná přeplácaná nuda. I když mají hlavní postavy hodně prostoru, jsou chaboučce vyprofilované a rejža než aby se zabýval nějakým přehledným příběhem, narve tam radši milion efektů a na nějakou dějovou linii se zkrátka vysere. V tom bylo kouzlo starých akčních filmů, že tam byl tah na branku a my jsme přesně věděli na kterou. Tady to furt bouchá a my vlastně ani nevíme proč. Celkově tedy Total Recall nestojí za nic. 40%

Burácení (2015)

Tak to já jsem zase rád za filmy jako je tenhle. Je to jiné, má to nějakej názor, prostě to není mainstream. Osobně mě existence tohoto snímku potěšila. Trochu mi to připomínalo westerny s Eastwoodem, ten to vždycky na konci zabalil, skočil na komoně a uháněl za horizont, zatímco ho sledovali udivené pohledy obyvatel městečka osvobozeného od padouchů. Svoboda nade vše. 70%

Díky za ty dary (2012)

Tohle dost těžko hodnotit. Pokud by ten námět člověk měl brát vážně jako film o skupině závislých na sexu, kteří se z toho léčí, je to naprostý blábol. Takže nám zbývá komedie, na což to není ale skoro vůbec vtipné, naopak přavážně vážné. Film se potácí mezi dramatem a parodií, není to ani tak anit tak, celkově tedy průměr. Je ovšem fajn vidět Tima Robbinse a Gwyneth Paltrow.60%

Čekání na zázrak (2009)

Úspěch filmu Magnolia zřejmě inspiroval mnoho filmařů, že se dá točit film nejen o drsných borcích, ale i o zoufalcích. Tento film je plný zoufalců, je to tak špatné, že chybí už jen aby padali sledi a došlo k samovznícení starosty Varšavy. Jediným opravdovým pozitivem jsou taneční kreace Jessicy Biel, která se na roli striptérky poctivě připravovala, jelikož scénář dával tušit, že bude hrát hlavně tělem. Vypadá velice dobře, nějaké ty činky asi nazvedala. No a zbytek je řeka patosu, která mne osobně dost znechutila a měl jsem co dělat, abych film dokoukal. Superpero to popsal úplně přesně, není co dodat. 45%

Nezlomný (2014)

Kromě toho, že jsem pořád měl pocit, že se jedná o remake nějaké staré klasiky, nemám v jádru filmu co vytknout. Možná trochu zkrátit, ale jinak to byl vcelku kvalitní epos. Nebude to film, který bych musel mít doma ve sbírce, ale svoje kvality nepochybně má, minimálně některé scény a situace. 70%

Fracek (2011)

Když je život posraným navrch, člověk asi nemá moc možností jak ho změnit. Mladá Luli se rozhodla opustit své zcela troskoidní rodiče a dát si road movie.To se ovšem odehrává zcela ve scénáři jejího předchozího života, těžko překročit vlastní stín. Divný film plný divných lidí, jehož sledování vyžaduje tvrdou sebekázeň. Málem jsem nevydržel. Závěr nakonec film posunul o hvězdičku nahoru, ale jen tak tak....55%

Země zatracených (2006)

Myslím, že je hrozně těžké a hlavně nevděčné točit takové filmy jako je tenhle. Válku můžeš začít kdykoli, ale nikdy nevíš kdy a jak opravdu skončí. Machiavelli je citován v epilogu filmu, jehož hrdinové jsou frustrovaní navrátilci z bojů z Iráku. Válka v Iráku neměla jednoznačnou podporu ve světě a ani v USA. Častokrát jsem přemýšlel jak to ti kluci měli těžké, když se vrátili domů a vlastní lidi je měli za vrahy. No tady to máme zfilmované se vším všudy, možná trochu víc patosu a patriotismu než bych chtěl, ale pořád ještě v mezích únosných. Řada momentů k zamyšlení, i když místy není co vyprávět. Ono jak taky vyprávět o člověku, který je prázdný a nic momentálně necítí....60%

Uzavřený kruh (2013)

Taková poctivá žánrovka ve stylu Tři dny kondora. Západní civilizace a její ideály pravdy a demokracie hájené tvrdou rukou tajných služeb. A do toho nemá žádnej právník co strkat nos. Dobře natočené a zahrné, místy napínavé, nepříliš nápadité a trochu schematické. Už to tady bylo, ale vůbec to nevadí. Jen bych klidně přivítal film o tom, jak je dobře, že účel světí prostředky, protože to je to, co Západ opravdu drží pohromadě. Pragmatismus. 70%