Krvavé léto v New Yorku (1999)

Neuvěřitelná hora keců, spousta prdlejch Talošů a ukrutánská nuda. Já tyhle konverzačky tak nesnáším....20%

S láskou, Rosie (2014)

Tenhle film není prostě určen pro takového primitiva jako jsem já. Nedokážu rozlišit ty emoční nuance, které se vinou filmem jako tenká růžová čára. Životní cesta je dlouhá a i když po ní dva lidé kráčí jako kamarádi, trvá někdy dlouho, než se zjistí, že k sobě ti dva patří i jako muž a žena. To bývá často námětem romantických komedií, kdy jeden už to ví a druhý je natvrdlý trouba, a dojde mu to až těsně před koncem- tedy před těsně happy endem. Otázkou u takových komedií vždy je, zda se tvůrcům mezi začátek filmu a happy end povede vměstnat dostatek zábavného materiálu, aby se divák nenudil. Pokud padnou vtipná moudra, veselé situace, poučení- tím lépe. Tady mi stačila první půlhodina, abych věděl, že mne z toho filmu nezajímá absolutně nic- ani začátek, ani konec, ani ti lidi co plácali jeden nesmysl za druhým. 30%

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Myslím, že je to ideální model na spaní anebo na žehlení. Nesmírně mne iritují tupé dialogy postav, naprosto nevěrohodné chování postav. Na samotných hercích je vidět, že projektu nevěří a že hrají jen pro peníze. Podle toho to taky vypadá. 30%

Chlap na roztrhání (2012)

Naprosto a zcela předvídatelný film s podtitulkem "Rodina je základ státu". Je zajímavé, že se tak průměrný film povedlo tak dobře obsadit. Chybí tomu ale chytrost a švih, aby se tak dobrý herecký ansámbl vyplatil. Takže jen zcela průměrná komedie. 50%

Bahno z Mississippi (2012)

Ti kluci byli fakt dobří a film tak precizně gradoval k finále, musím uznat, že takhle pomalé tempo a přesto jsem se nenudil ani chvíli, klobouk dolů. 80%

Jack se chystá vyplout (2010)

Jak trefně okomentovala má žena: "Tohle je film natočenej pro magory, aby si nepřipadli, že jsou magoři jen oni, ale mnohem víc dalších po světě skáče." 60%

Železná srdce (2014)

Tak jako toto nechápu. Oni natočí film, za který by se najedla celá jedna země v Africe, a pak to takhle zvořou. Bojové scény sice velmi hrdinské, sestříhané a strhující, ale je jich málo a místo toho přichází nový fenomén válečných filmů- psychoanalýza hrdiny. Kdyby byli Amíci skutečně taková banda retardů jak nám film popisuje, nikdy do Německa nedojeli. Ty nekonečné proslovy a řešení volovin, vysvětlování "proč jsme takoví, to z nás udělala válka jak jsme stříleli raněné koně", no potěš hrábě. Zkrátka tady má být tah na branku a místo toho rozebíráme, jak se nám ten tankista cítí a jak se s tím vyrovnává. Tak to nedávám. Ke konci už úplně nesnesitelné. 50%

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Poctivá žánrovka o borcovi, co se zdravě nasral, nečekal na policajty a vyřídil celej gang sám dřív, než mu stačil sejmout starou. Nic víc nic míň. Vše je tak jak má být, nic nechybí, nic nepřebývá. Osobně nemám větších výhrad. 75%

Moje ségra má prima bráchu (2014)

Anglický název mnohem lépe vystihuje náladu filmu, podle českého bych čekal komedii, která se ale nekoná. Jde o nefalšované životní drama dvou sourozenců, kteří jsou na tom psychicky dost bídně, mají chuť si to hodit, ale vzájemná bratrosesterská podpora je drží tak nějak naživu. Není to veselý film, ale nabízí dobré herecké výkony a ne úplně otřepaný příběh, jen možná chybí jakákoliv energie. To je ale asi v pořádku, jak hledat energii ve filmu o lidech se sklonem k sebevraždě. Pár pěkných scén, docela povedené. 70%

Láska na kari (2014)

Film je v podstatě reklamou na prázdniny v Provence, kde jsou lidé přívětiví, jedí místní produkty, vzájemně se podporují, přejí si úspěch- a hlavně rádi dobře jedí. Chvíli jsou to "kluci v akci", chvíli Ind v kuchyni, zkrátka záběrů na zeleninu, kuchaře a vůbec cokoliv s jídlem společného je spousta. Pokud ovšem člověk touhou nevzdychá nad každým záběrem jídla, začne se velmi brzy nudit, příběh je velmi prostinký. O reálnosti nemá smysl mluvit, jelikož je to pohádka o tom jak jedna indická rodina ke štěstí a k novému domovu přišla. Film je ovšem profesionálně natočen, takže ho nelze kvůli nudě celý zavrhnout. První půlka je docela vtipná a celkově fajn. Zbytek už je čekání na konec. Není to můj šálek kávy....60%