Stopař (1978)

Stopař je vlastně hrozně fajn film. A na tu dobu vlastně poctivě psychologický. Manželský trojúhelník se díky stopaři změní ve čtyřúhelník a na chatě se dějou věci. Sonda do lidských vztahů povedená, jestli někdo vyhrál? Snad ten stopař? Možná...80%

Lvi salónů (1978)

Komedie tedy určitě ne, ale film o klopotné cestě životem dvou zedníků z maringotky. Nástrahy velkoměsta určitě, ale na vážno. Za mně určitě palec nahoru. 80%

Bankovní dům Daubner (1988) (TV film)

Král televizních inscenací Háša s králem dialogů Daňkem napsali těm dvou hru. A je to prostě paráda. Absolutorium.

Záviš a Kunhuta (1985) (TV film)

Oldřich Daněk dokonale zpracoval to mystérium, které nás pronásleduje po staletí. Byl Záviš za Přemyslem? Co si ve stanu řekli a mohlo to nějak zvrátit nevyhnutelnou katastrofu naší dynastie? Co byla ta Kunhuta vlastně zač, že se Závišem nechala zlomit? Byl Záviš opravdu tak neodolatelný nebo Kunhuta štětka? Či jen slabá žena pod tlakem? To se nedozvíme a ani inscenace nedá odpovědi. Je to jen plácnutí do vody, ale faktem je, že jsem tam v tom stanu byl s nimi a to se počítá.  Za ty rozhovory Přemy se Závišem tedy 75%

Herec (1988) (TV film)

Luděk Munzar, sólo jako na dívadle. Ještě že hraje alespoň tedy toho divadelního herce a ne doktora v nemocnici, jelikož by to určitě zahrál stejně. Výkon dobrý, ovšem nikoli civilní. Škoda,  že nakonec nekolaboroval, bylo by to mnohem kvalitnější. 70%

Hrom do kapelníka (1983) (TV film)

Je to takové bakalářské, ale herce to bavilo a je to vidět. Tak za to nadšení, které mne strhlo, dávám 75%

Královské řádění (1974) (TV film)

Trampoty císaře Karla s manželkami. Forma? Komedie. To co jedné dělal on, druhá mu vrací. Nic víc. Dalo se toho tam vrazit o mnoho více, ale tvůrci to evidentně nekomplikovali. 50%