• Thriller

Útok z hlubin (1999)

Tak toto je jeden z lepsich zralocich hororov. Toci sa ich plno, no ich kvalita je podpriemerna. Tento film je napinavy, akcny, s dobrymi hereckymi vykonmi aj zralokom. Co by som vytkol je zralok, ten posobi v niektorych scenach ako realny zralok, ale v niektorych scenach je digitalny. Taktiez ma tu prekvapilo aj to, ze zomierali tu tie postavy, o ktorych by ste si mysleli, ze preziju. Stoji za pozretie...

Krvavý Valentýn (2009)

Mam rad slashery a tento ma tiez nesklamal. Nechybaju napinave nahanacky, skvela dynamicka hudba a gore. Co si moze fanusik slasheru viac priat? Je to taka prijemna oddychovka, ktora nesklame. Videl som uz aj ovela horsie slashery ako je tento. Vrah je nekompromisny, rychly a dobre zamaskovany a postavy su tiez sympaticke, hoci niekedy sa spravaju nelogicky, ale co uz...

Šťastný Nový rok (2011)

Nemozem si pomoct, ale mne sa tento film pacil. Herecke obsadenie plne znamych tvari, pribehy, ktore nenudili, uzasna novorocna atmosfera a vynikajuci zaver. Mna tento film dostal. Hoci je to komedia plna klise, ale mne to vobec nevadilo, je to taka prijemna oddychovka, ktora sa podla mna vydarila.

V kómatu (1978)

Napinavy thriller so slusnou atmosferou a hudbou. Napinave nahanacky po nemocnicnych chodbach nenechaju nikoho chladnym. Aj po vyse 30 rokoch tento thriller dokonaluje funguje aj na sucasneho divaka.

Spolek nemilosrdných (2009) odpad!

Vazne nerozumiem tomu ako moze mat tento film take vysoke percentualne ohodnotenie (tych 51 % je privela na takyto film). Toto je uplny, podpriemerny slasher, ktory vas unudi k smrti. Vidiet, ze si tento podpriemerny kusok vzal inspiraciu z lepsieho slasheru Tajomstvo minuleho leta. Divak len caka, kedy sa skonci ta prehliadka luxusu a vrah vyvrazdi tie namyslene pipky (mimochodom ani tie vrazdy za nic nestoja). Toto je jeden z tych horsich slasherov, ktore uz nechcem vidiet. Taktiez nerozumiem tomu ako moze mat tento slasher lepsie percentualne ohodnotenie ako ine slashery, napr. Cierne Vianoce, Krvavy Valentin, Piatok 13. alebo Muzeum voskovych figurin, pretoze tieto slashery su na ovela vyssej urovni ako je tento. Netvrdim, ze su to skvosty, ale toto im nesiaha ani po clenky. Cisty odpad!

Silent Night (2012)

Dalsi z tych vydarenejsich slasherov. Mame tu nelutostneho vraha, prezleceneho za Santa Clausa, ktory morduje kazdeho hlava-nehlava. Gore sceny su na slusnej urovni, postavy taktiez a vianocna atmosfera je tiez vcelku vydarena. Hlavne finale hororu je vygradovane a zaverecny suboj hrdinky s vrahom je na slusnej urovni. Odporucam si to pozriet, prijemna oddychovka, ktora neurazi.

Jolly Roger: Masakr v zálivu (2005) odpad!

Toto je horor? To nemyslite vazne. Ak by aj vsak islo o komediu, tiez by islo o odpad. Aspon keby tento film nebol taky nudny, neustale som ho iba pretacal. Takto vyzera filmove bahno. Vrah pride do bordelu, tanecnica okolo neho tancuje a zmasakruje ju (tie vrazdy za nic nestoja, lebo su digitalne :D). Horsi film som asi ani nevidel, vyhnite sa tomu obrovskym oblukom. Ale ak chcete vidiet ako vyzera filmovy upadok, tak smelo do toho.

Pach krve 6: Krvavý hotel (2014)

Pach krvi 6 padol do hororoveho bahna. Tato seria uz nema cim zaujat. Masky zaporakov su este viac odflaknute ako v 5. casti a to uz nehovorim o pribehu, ktory nestoji za nic. Vrazdy su samoucelove, ale chcu byt silou-mocou originalne, pretoze tato seria uz nema co ponuknut. Prosim, netocte siedmy diel...KATASTROFA! - radsej sa tomu vyhnite.

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Myslim si, ze po dokonceni 4. casti si mali producenti, scenaristi, reziseri a neviem este kto, povedat dost. Pach krvi 5 je obrovske sklamanie. Dej je ubohy, vrazdy taktiez nestoja za nic - su brutalne, ale niektore posobia digitalne a to nevzbudzuje az taky pocit hnusu. Masky hlavnych zaporakov su taktiez odflaknute a to, ci preziju postavy je vam uplne jedno. Je to dost nudny horor a divak iba caka na koniec alebo nejaku vrazdu...Obrovske sklamanie.

See No Evil 2 (2014)

Z hotela sme prisli do marnice a zacina sa boj o zivot. Dost ma zarazila absencia brutality, bola tu iba 1 dobra krvava scena s podrezanym hrdlom. Inak sa tu cely film iba nahanaju po chodbach marnice. Nechyba tu napatie, ale je tu mix klise, ktore by sa uz pri toceni novodobych slasherov malo minimalizovat. Oproti jednotke, ktora tiez nebola extra dobra dobra, je toto este o nieco horsie.