• Thriller

Útes smrti (2010)

Ja som s tymto pocinom maximalne spokojny. Film je napinavy, atmosfera je v niektorych momentoch vygradovana na maximum a nikdy neviete, kedy zautoci bestia z hlbin. Mozem iba odporucat.

Mělčiny (2016)

Opat davam plne hodnotenie ako aj v pripade 47 metres down, pretoze natocit dobry zraloci horor je umenie a som prekvapeny, ze v priebehu jedneho roka sa to podarilo obidvom filmom, ktore som ocakaval. Hudba dobra, zralok taktiez a Blake Lively tiez nezahala. Odporucam! Aj ked podla mojho nazoru je to o cosi slabsie ako 47 metres down.

47 metrů (2017)

Nemozem si pomoct, ale mne sa tento zraloci horor pacil. Aj ked tu bolo viacero nelogickych zalezitosti, ale tomuto filmu to dokazem odpustit. Atmosferu mal skvelu, taktiez zralok vyzeral doveryhodne. Spolocne so Shallows sa jedna o dve podarene zralocie horory. Po vsetkych tych podpriemernych hororoch o zralokoch konecne vyslo nieco, co dokaze cloveka nenudit a dat ho do pozoru. Za mna ano.

Pád do tmy (2005)

Vyborny klaustrofobicky horor, ktory nenecha nikoho chladnym. Kamaratky sa rozhodnu preskumat jaskynne prostredie avsak po kratkej dobe zistia, ze su v inej jaskyni, než si naplanovali a ze tu na nich ciha smrtelne nebezpečenstvo. Gore bolo obstojne, masky priser tiez, herecky to zvladli tiez dobre. V prvej polovici ide o desivu klaustrofobicku atmosferu, no v druhej polovici tento film nabera na obratkach v podobe boja s priserami. Ale aj napriek tomu si udrziava svoj nabehnuty standard, aj ked je druha polovica o cosi slabsia.

Mother's Day (2010)

Mile prekvapenie! Po tom, ako som sledovanie tohto filmu neustale odkladal, prislo prekvapenie. Tento film rozhodne nenudi a je pozeratelny. Nema dlhy rozjazd ako to u vacsiny hororov byva zvyykom, aj ked toto by som nenazyval cistokrvnym hororom, ale skor thrillerom s hororovymi prvkami. Rozhodne odporucam pozriet, pretoze sa v nom strieda napatie, akcia, aj nejake gore a na povrch vyplava aj temna minulost niektorych postav, takze nebude tu chybat ani psychologia postav.

Ledová smrt III (2010)

Nemozem si pomoct ale mne sa tento prequel pacil a to som videl videl vsetky 3 casti. Pekna priroda, nesympaticki herci, ale to nevadi, dobra hudba a taktiez tu nebolo vela priestoru na nudu. Nahanacky su taktiez spracovane na vysokej urovni a s postavami som bol vzity do deja. Nerozumiem tomu nizkemu hodnoteniu, pre mna velmi dobry horor, ktory splnil vsetky atributy pre kvalitny slasher.

Charlieho farma (2014)

Na tento slasher som sa tesil, pretoze podla traileru vyzeral nadejne, ale ked som si to pozrel prislo sklamanie. Uvod bol este obstojny, ale nasledne prisla obrovska nuda! Tvorcovia sa ani len nepokusali aspon o aky taky naznak atmosfery, dookola pocuvame hlupe reci, ktore vychadzaju z ust blbych protagonistov. Musite cakat 1 hodinu kym sa nieco zacne diat, nebyt aspon tych flashbackov, ktore popisovali Charlieho zivot, tak by to bol odpad. A uz ked sa zacne aj nieco diat a to az po tej jednej hodine, ktora je bez atmosfery a lakaciek, tak pride na scenu Charlie. Niektore sceny su podla mna urobene amatersky a trapne a vzbudzuju skor smiech nez zdesenie. Hudba tiez nie je velmi dobra a zaverecna tretina ma velmi rychly a predvidatelny spad. Vrazdy su este dobre ale to nestaci a Charlie vo mne taktiez nevzbudzoval hrozu. Tara Reid je hrozna herecka a neviem co robi v tomto horore, pretoze tu ide partiu mladych ludi a myslim si, ze zena ktora ma 40 rokov uz k mladej herecke rozhodne nepatri, je nesympaticka a vychudnuta na kost, oblecenie na nej len viselo ako na strasiakovi z pola..KATASTROFA!!! Postavy sa chovaju dementne a ani jednej z nich nedrzite palce, pretoze pocas filmu ani nemate moznost sa s nimi aspon trochu stotoznit.Pre mna je tento vytvor sklamanim a to som sa tesil. Myslim si, ze toto vysoke hodnotenie, ktore tento film ma, este casom pojde dole.

Děs po setmění (2014)

Zaujimavy pocin, takyto slasher som uz dlho nevidel.V sucasnej zaplave novodobych slasherov je toto trochu ine, atmosferu to ma...Pribeh nenudi, ale jedina vec, ktora mi vadila bolo velmi rychle ukoncene finale filmu.Zaver bol pre mna prekvapujuci, pretoze som cakal, ze vrahom bude niekto iny.

Girlhouse (2014)

jeden z originalnejsich slasherov, prijemne prostredie, vrah sa podoba na Leatherface z texaskeho masakru a jeho utoky su akcne a napinave...slasher este zdaleka nepovedal posledne slovo, pretoze tento zaner este ma co ukazat

Žraločí invaze (2012)

Uprimne, vyhybam sa hororom o zralokoch, ale tento ma prakvapil, pretoze je pozeratelny. Popritom kolko podpriemernych hororov sa natocilo a este aj natoci je toto skvost. Kazdy vie, ze najlepsim hororom o zralokoch su Celuste od Spielberga, a samozrejme, ze toto na Celuste nema, ale da sa na to pozerat. Moj rebricek obstojnych hororov o zralokoch - Celuste 1 a 2, Zradna Hlbocina, The Reef (2010), Odsudeni zomriet, Bait. Ostatne zralocie horory su prepadaky.