Spaced (1999) (seriál)

Po piatich dieloch prvej série musím zatiaľ skonštatovať, že ma Spaced veľmi nebaví. Áno, občas sa zasmejem, odkazy sú fajn, Resident evil,Tomb Raider, či Tekken na Playstatione vrátili pekné spomienky, ale tie postavy mi nesedia(ešte ako tak Tim a Mike) a od britcomu mám trochu väčšie očakávania... V okolitých komentároch sa možno dočítať, že Spaced treba dať šancu a nezatracovať ho po prvých dieloch - no to som teda zvedavý, kedy sa to rozbehne ak vôbec. Po komplet dopozeraní napíšem viac, možno aj zmením hodnotenie, ale zatiaľ to tak nevyzerá. Update: No po komplet dopozeraní zvyšujem na tri hviezdy, ale viac ani ťuk. Trochu sa to zlepšilo, ale nejako dramaticky zase nie. "The first rule of robot club is you do not talk about robot club. The second rule of robot club is you do not talk... no wait I've got that wrong... no smoking!"

Oko dravce (2008)

Treba zažmúriť obidve oči nad neoriginalitou, naivitou i stupiditou príbehu, ale zato treba otvoriť oči a uši pred geniálnou audiovizuálnou stránkou. Najmä prvá hodina je v tomto smere dychberúca. A deštrukčná automobilová naháňačka je snáď lepšia ako v Bourne Ultimatum. Inak keby film skončil aspoň o tri minúty skôr, bolo by to lepšie, ale odvaha nebola. Škoda.

Everwood (2002) (seriál)

Everwood som zbožňoval hlavne kvôli línii Amy (božská Emily VanCamp) a Ephrama - ich záver pri Ferris wheel je perfektný...Už len kvôli Amy musím dať päť hviezd, A asi si začnem zhánať seriál Brothers & Sisters:).

JCVD (2008)

Veru ťažko je mi hodnotiť tento film. Ako akčného herca som ho mal vcelku rád v jeho začiatkoch. Tu je okrem začiatku v inej polohe a nedá sa povedať, žeby mu to nesedelo. A ten monológ do kamery je skvelý. Ale ako píše Adrian - ten druhý pohľad na udalosti na pošte je zbytočný, film stráca vtedy tak trochu tempo a nudí. Preto tie tri hviezdy a nie viac.

Falling Cat (1894)

Prvá polovica nudná, ale v druhej to naberie spád:)

Father Ted (1995) (seriál)

Zatiaľ som videl len po polovicu druhej série, takže hodnotenie sa ešte môže zvýšiť. Zatiaľ musím povedať, že je to zábava, Father Ted a Father Dougal ma pobavia skoro vždy, ale zato Father Jack ma nebaví, s ním je to všetko na jedno kopyto a takist Mrs. Doyle je nudná(ešteže má málo priestoru...). Niektoré diely boli slabšie a niektoré bombastické. Z takého nacvičovania pesničky na Eurosong 96 Dougalom a Tedom("Just play the fucking note!":D) som sa smial ešte dobrý deň po zhliadnutí:).Update:Po všetkých troch sériach musím chtiac nechtiac dvihnúť na 5 hviezd, začalo ma to baviť ešte viac, Father Ted ako Hitler a mnoho ďalších legendárnych scén - britský humor at its best.

Dům na špatné adrese (2008)

Prebytok klišé a hlúpy scenár film potápajú. Naopak, herci - teda hlavne Samuel (aj keď sa musím priznať, že som celý čas čakal na hlášku "I have had it with these motherfucking neighbours in this motherfucking neighbourhood.":)) film pred pádom na dno zachraňujú. Inak záver je strašne blbý, Abelov motív pre jeho správanie smiešny - film je však napriek tomu na pozeranie celkom zábavný a nenudil som sa.

Zack a Miri točí porno (2008)

Budem hodnotiť skôr z toho komediálneho hľadiska, nie romantického - lebo tam to proste nie vždy ide a pri tak originálnom nápade som čakal aj trochu upustenie od klasickej romkom šablóny. A jednoducho na mňa nefunguje "10 minútový" spomalený prechod Zacka do spálne so Stacey, pri ktorom na seba hádžu s Miri veľavravné pohľady...To už radšej Zackove poriadne R-rated vyznanie na pľaci s fuck za každým slovom - to bolo originálne. Ale romantická linka nevadí, lebo je upozadená vrchovatým množstvom hlášok a kopou skvelo zahraných postáv. Cameo Justina Longa je skvelé("No, you're right, I should just butch up and pretend that I don't love it when you shove your dick in my mouth.":D), ale film pre seba napriek hviezdnemu obsadeniu ukradol Craig Robinson - čo hláška to perla a jeho castingový monológ je z iného sveta:). Iba ten "Jayov" junk som nemusel vidieť, ale čo už...Inak komu sa tento film nepáči, mám len jeden odkaz - "You better shut your mouth or I'm gonna fuck it.":).

Hledám Amy (1997)

Celú prvú hodinu som sa pomerne nudil, ale potom, ako sa vyzradil pôvod Alyssinej prezývky fingercuffs film naberie neskutočný spád a takú tú realistickosť dialógov a hádok, že sa to často na filmovom plátne nevidí. Piatu hviezdy nedám len za ten pomalší rozjazd(i keď pekne vybudoval pôdu pre pôsobivú druhú polovicu filmu...) a preto, že mi nesedelo trochu herectvo Joey Lauren.

Kamarádova holka (2008)

"God, I'm a fag." Ono je to strašne nevyrovnané...A pritom to malo potenciál ísť veľmi vysoko. Film sa snaží byť pekne politicky nekorektný, ale často to vyznieva do stratena. Pekne to vidno na začiatočnom i konečnom "odpočítavaní", kde sa skvelé a poriadne vtipné momenty striedajú s takými, že človek má pocit, že ich snáď napísalo 12 ročné dieťa(so zmyslom pre humor na úrovni 11 ročného...). Naviac romantická línia je často divná...A film po svižnom začiatku trochu v druhej polovici stratil tempo i vtip, aby na konci zase pridal. Ja neviem no, taká jednoduchá, ale rozporuplná R-ková romantická komédia - a miestami debilná(ako tento komentár, ktorému snáď ani sám nerozumiem:D). Je to skôr na tri a pol a hviezdy, ale za ten jej zadok musím dať štyri hviezdy. A btw - cross joint z Pineapple expressu a cross pizza z tohoto filmu by tvorili pekný team:).