Vetřelec (1979)

Nikde nemôžete byť viac v ri*i, ako na vesmírnej stanici v odľahlom kúte vesmíru s krvilačným monštrom, ktoré zabilo celú posádku a teraz ide po vás.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Pekný vizuál a film suchý ako púšť. Je tu ešte Bale a Scott, ale tí s tým nič neurobia. Začiatok úžasný, koniec dobrý, ale to hlavné nefunguje a to je jadro. Každý strom môže byť zvonku krásny, ale keď hnije zvnútra, nič mu nepomôže... Aké Prometheus, taký Exodus.

Noční můra v Elm Street (2010)

Takto som si predstavoval Fredda ja a aj napriek tomu, že nie je film vo všetkých ohľadoch dokonalý, nie je to presne ako pôvodná nočná mora, mne sa to páčilo.

Děs po setmění (2014)

Zo začiatku je to perfektný slasher, ale ako to už býva, nikto nedokázal prežiť útok Fantoma, ale tu sa objaví mladá žena, ktorá prežila autonehodu, prežila prvý útok a zázračne vyviazla len s prestrelenou nohou a rukou. A debilný koniec radšej nerozoberám. Ale za tú tri štvrtinu filmu som musel dať štyri.

Babadook (2014)

Depresívna atmosféra, klaustrofobický dom, depresívna matka a decko, ktoré máte chuť zabiť. Do toho sa primieša kniha, ktorá z tohto filmu urobí absolútny horor v pravom slova zmysle. Všetko v tomto filme je príliš depresívne, aj to ako hlavná protagonistka líže zmrzlinu. Aj tak je to slušný horor, ktorý sa mohol skončiť tak, ako vyzerá celý film.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Od chvíle keď sa Jason preberie a vezme si masku, je tento film nádhernou cestou späť k prvým dielom, nádherná atmosféra Camp Crystal Lake, nostalgické skrývačky sa v lesoch a pokusy ako Jasona zastaviť. Do toho sa primieša otrasná záchranná misia detí a hlúpy koniec. To však neznamená , že je tento film zlý.

Zelená míle (1999)

Film je dlhý, perfektne natočený, vykresľuje príbehy skoro všetkých postáv a konfrontácia medzi nimi je úžasná. Ten pocit, ako keď väzni idú "zelenou míľou" je neopísateľný a ten, kto sa vie vcítiť do postáv, čo je v tomto filme jednoduché, prežíva film ako nikdy predtým. Film, ktorý by si mal pozrieť každý.

Dětská hra (1988)

Matka kúpi dieťaťu bábiku od bezdomovca, do ktorej dal pred smrťou dušu maniak. A teraz sa chce pomstiť. Vyvolá hrôzu a nenávisť voči bábikám, vykreslí teror, ktorý môže vzíjsť aj z takej normálnej detskej hračky.

Osvícení (1980)

Horský hotel, kopa snehu, rozbitá vysielačka a manžel, ktorý chce zabiť ženu a dieťa. Dieťa Danny oplýva výnimočnou schopnosťou Osvietením, ktorá nám odkrýva desivé tajomstvo tohto sídla. Čo viac si hororový nadšenec môže priať?

V zajetí démonů (2013)

Strašidelný dom a rodina, ktorá sa práve nasťahovala. Toto sme už videli sto krát, pokiaľ nie viac. Ale, tento film má akési kúzlo, ktoré treba spomenúť. Nie je to film, ktorý sa vás snaží vydesiť. Chce vám ukázať temné zákutia, chce sa hrať s vašou predstavivosťou a nakoniec pridá aj nejaký ten moment. Niekoho tento film nemusí vydesiť, ale aj tak je to perfektný film a pod dlhom čase horor dostal nový klenot, a znova od Jamesa Wana.