Dobré ráno, Brno! - Epizoda 7 (2023) (epizoda)

Nejkonzistentnější epizoda. Ubralo se na vulgarismech. Místo toho se vsadilo na tak akorát ostrý, vypointovaný situační humor (a lá Okresní Přebor) s nejvtipnější a nejlíp vystavěnou zápletkou v rámci seriálu. Bomba, škoda, že se nejede takhle od začátku, spolu s dílem BRN vs. OVA top. .....A v Hostinném nad Oslavou máme 15°C.... 90%

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 6 (2023) (epizoda)

Za mě poprvé už občas na hraně. Most! byl taky ostrej, tam vyhrocené situace šly s dějem, posílaly ho dál a nebyly tam jen tak pro nic za nic. V Brně mi přijde vulgarita občas samoúčelová. Holt nejlépe jim to jde klukům dohromady. Jinak celkem kvalitka, měl jsem po minulém díle nejspíš vysoká očekávání (S05 OVA vs. BR top!).

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 5 (2023) (epizoda)

Ve čtvrtém dílu se už blýskalo na lepší časy a pětka to rozjela naplno. Scéna na benzínce dosavadní vrchol série, je tak dál, prosím!

Kopačky (2008)

Jason Segel to táhne, Russel Brand parádaně karikuje, Kirsten Bell do počtu, Mila Kunis naopak. Jonah Hill s Paulem Ruddem trochu slabší, ale druhý jmenovaný má hrstku solidně uvolněných momentů. Slabší čtyři, ale velké sympatie, hlavně za parádní konec a 'opravdovou' scénu dvojitého rande s červeným vínem.

MOST! - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Druhý díly na třetí pokoukání je o malinko slabší než ten první. Je naopak o něco vulgárnější a k tématům homofobie přidává lidové filosofování nad LGBT. Za mě těsně pod Olympem a pátou hvězdu musím oproti prvnímu dílu sundat. Herci snad ještě dokonalejší. Hofmanna na potřetí musím skutečně vyzdvihnout do nebes. S jakou přesností a uvěřitelností kreslí trosku vyčůraného Luďana, je fenomenální. 'Ilonko, na kozy si vyhrála a běž už...'

MOST! - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Vcera jsme pri znovuuvedeni v CT do tretice rozkoukali a musim u prvniho dilu hned jeste o hvezdu zvednout. Kvalita, trefnost, udernost prvniho dilu je obrovska a vubec vetsina hercu (Hofmann!) je tak presne obsazena a ve svych precizne vyprofilovanych roli hraje jak orchestr, ze nejde jinak. Krom jiz probehleho zkultoveni hrozi Mostu vyznamna nadcasovost.

Avatar: The Way of Water (2022)

Mohutna krasa. Film, ktery ma potencial donutit vas nenavidet vasi vlastni rasu. A i na ten Titanic nakonec doslo. Nastesti krom mnou nejmin oblibeneho dilka maestra je z toho citit i jeho nejvic mnou milovane dilko - Propast. Diky za 3 hodiny v jinem, uzasnem svete.

Trhák (1980)

V podstatě geniální film, který trpí pouze na brutální přecpanost postavami a napěchováním opravdu vtipnými nápady minimálně na 2-3 filmy. Z toho pak plynou ona ulítlost, útržkovitost a občasné nevyznění vtipu.

K zemi hleď! (2021)

Takovy drsnejsi hrany WALL-E. Za WALL-E si dosadte Lea, za Eve vedecka fakta a jejich prime aplikace v dnesni dobe, za laskavy Disney/Pixar humor satiricky cernohumorneho McKaye, ktery je nekde na pomezi stroheho Tarantina a mene ukecaneho Scorseseho. Vztah Lea a vedy proveri oblouk filmu, kde je Zeme zamorena medialnim bramboroidem podle skutecnych udalosti, diky kteremu se velmi slusne snazime z hlavy vymazat jakoukoli konfrontaci s neprijemnem. Z vedeckych faktu si kazdy muze vzit, co se mu lip swipuje na jeho oblibenou stranu, vyjadrit se pak a jeho nazor musi byt verejne tolerovan. Sami uz si nespocitame ani rozpocet na zakladni nakup. Kolize se zda byti nevyhnutelnou. Jedine, co se da vytknout, je, ze ti, jez by se meli chytnout za nos, se budou rovnez kralovsky bavit. Urcite se tomu neda vytknout strih, scenar, rezie, casting a vubec ne Mark Rylance, jehoz karikatura je mrazive neuveritelna. Kazdopadne se to stane, jen jeste nevime, co to bude.