24 hodin (2001) (seriál)

Z mého pohledu je to kousek, který odstartoval vlnu dnešního moderního a lehce mysteriózního seriálu a dal mu jeho tvář. Rozstřesená, téměř ruční kamera, rychlé střihy a časté dějové zvraty. Jediná první série je pro mě pouze devadesátiprocentní. Ostatní řady mě už naprosto dostávaly do kolen. Avšak každá je vždy o ždibec lepší než ta předchozí, jsem zvědav, kde to skončí a hlavně jak. Neuvěřitelně politicky nekorektní, hlavně ve čtvrté a páté sérii. Velmi často přemýšlím nad tím, jak je možné, že tento seríál ve státech běží. Ať už pro časté prezidentovi kompromitující peripetie nebo Bauerovy nekompromisní vyšetřovací metody. Kiefer Sutherland má skvělý hlas a kdyžtak český dabing patří k těm lepším. I když originál je prostě originál. Nejlepší dramatický seriál poslední doby.(- koment po pěti sériích-) 7. série po prvních pěti dílech - famózní restart, prostě nářez._8. série specielně v druhé půlce ukázala, že na to celý tým kolem 24 ještě stále má. Zejména posledních sedm dílů bylo naprosto brutálních. Masakrální závěr! Come back Jack!!

Špion, který mě miloval (1977)

S Žít a nechat zemřít asi nejlepší Mooreovka. Moore ve formě, nádherná Barbara Bach, démonický záporák, příběh ještě těsně na uzdě před totálním peklem Moonrakerem. Po ní už byl na Mooreovi čím dál více znatelný jeho věk a když Moorea srovnáte s Connerym nebo s Craigem v dalších bondovkách, připadá vám jako kůl v plotě.

Vrchní, prchni! (1980)

Perfektní český film, dokonalý na zlepšení nálady. S povedenou finální sekvencí i závěrečnou scénou. Spousta krásných vtipů... 'Douchová, běžte zamést chodník.' 'Chodník??'

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Dokonalé. Čas od času mě nějaký snímek prostě totálně dostane a já nejsem pomalu ani schopen zjistit proč. Úchvatné záběry v perfektních scénách v krásném filmu. Co víc si přát.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

26. 6. 2011 - přepis komentáře kompletně. Jestli někdo chce vykreslování charakterů, musí zvolit jinou než brakovou filmografii. Indiana Jones nikdy neměl, nemá a nebude mít největší sílu v hloubce svých postav, psychologii atd. Jeho největší síla je zde. James bond střihlý normálním chlapem, větší špetkou humoru, hvězdnými válkami a hlavně profesionálněji zvládnutým dobrodružstvím. V Chrámu zkázy je jeho akčně dobrodružný a temný (dávka hororu větší než obvykle) potenciál vyždímán do poslední kapičky. Jedna legendární scéna střídá druhou a to doslova, jednoduše na sebe navazují. Gradace neuvěřitelná, jež končí scénou na mostě, která je jednou z nejlépe zrežírovaných samotným Spielbergem. Kolik nápadů narvali do závěrečné hodiny Lucas se Spielbergem a vůbec do celého filmu (chce to odvahu zařadit vyrvání srdce, týrání dětí či woodoo do hollywoodského blockbusteru - navíc skoro před 30 lety) je neuvěřitelné. Jeden z nejlepších dobrodružných filmů všech dob. Hudba nejlepší z celé série. Za mě 100% a TOP 20. PS: Kdyby dnes takhle vypadaly dobrodružné snímky, chrochtali bychom blahem a chtěli bychom zavést šestou hvězdičku.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Indyho první objevení se na plátně je lehce neohrabané a místy nemotorné. Málo kdy se stane, že druhý a třetí díl předčí ten první. Zde můžete jenom oslavovat, protože Dobyvatelé jsou skvělým filmem, který umožňuje nebojácně vstoupit na plátno filmové legendě. Ale až ty druhé dva díly dovedou vše do dokonalosti, pro mě nejslabší z původní trilogie.:) 90-100%

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Spousta nezapomenutelných scén, hudba, kamera, Steven Spileberg, nej artefakt v sérii, Sean Connery, Harrison Ford, Sean Connery, Harrison Ford, Sean Connery.. Všechny klady Indiana Jonese se zde spojili v jedno úžasné dílo, aby mohla vzniknout Poslední křížová výprava, která je nejvíce komediální z Jonesů. Nacisti dostávaj zase zabrat. 100% jako u Chrámu!

Mlčení jehňátek (1991)

Uf, posledních několik málo minut je jen těžce vydýchatelných. Mlčení jehňátek je něco, co dlouho před tím nebylo (Vetřelec) a nebojím se říct že i do dnes nebyl natočen film podobné síly. Anthonymu stačí jen málo času, aby vás rozložil. Stejně vás rozloží kompletně celý film. A netrvá to ani dvě hodiny.

Život Briana (1979)

Rozhodně nejslabší z trojice klasických dlouhometrážních filmů Pythonů Smysl života, Grál a Brian (nepočítaje Hollywood, bo šlo v podstatě o souhrn scének již předvedených). Přesto všechno je Life of Brian téměř dokonalá zábava, kde se směšují všechny odnože humoru, jež zbožňuji. Pythoni jsou pro mě nepřekonaným vrcholem humoru. Miluju je. 90%

Sedm statečných (1960)

Je jen opravdu škoda, že se jedná o dokonalý remake, originální jen svojí (perfektní) hudbou. Jenže se bavíte u pistolníka zřejmě více než u dvousetminutového megaopusu samuraje.