Úsměvy smutných mužů (2018)

Po dlouhé době v českém filmu zajímavé nosné téma a na naše končiny netradiční pojetí. Je to film evropských rozměrů se spoustu neortodoxně uchopených a odvážně řešených momentů (opět na české prostředí) a to se musí cenit. Na vině bude určitě kvalitní hutná předloha, již jsem nečetl, ale vím o ní zprostředkovaně. Režie spolu s hudbou jsou vskutku nekompromisní, filmu však kralují herci v hlavních úlohách. David Švehlík předvádí perfektní výkon, těsně následovaný Simonou Babčákovou, Jaroslavem Duškem a ostatními. Nečekal jsem, že mě to vůbec nějak pohltí a stalo se.

Bába z ledu (2017)

Čím víc zažiješ a čím víc si ceníš bližních svých a chvil s nimi, tím víc si užiješ filmy Bohdana Slámy. Nečekal jsem, že Bába z ledu dosahuje takových kvalit.

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

Všechno všem sežere, i když nechce užírat. Hubenej bulimik. Vsadím se, že po každém díle všechno vyzvrací, anebo má pak tejden půst. No, anebo má jen dobrou látkovou výměnu. Pacholek. Je to super!

MOST! - Epizoda 6 (2019) (epizoda)

Uvidime, jak serial ustoji po zvratech v brutalni cerne komedii prerod na misty romanticke psychomelodrama. Cekam na navrat lichvare, zda se dostane v nejakem vypecenem nacasovani na scenu. Tusil jsem ho trochu v bordelu, o to bylo vyzneni pak jeste necekanejsi a vic absurdni. Vzdycky Most!

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Anooo. Rictchie je definitivně zpět! Po prvních záchvěvech a pozitivních ohlasech okolo pro mě průměrné RocknRolly a unylých Holmesech potvrdil dvěma filmy svou nově nabytou energii. U U.N.C.L.E jsem si ještě nebyl zcela jistý, ale u energického, napínavého jak kšandy, Arthura není pochyb. Prosím, ať se nevrací s první ligou k Sherlockovi (tudy cesta nevede) a točí dál autorské, ničím nesvázané, kusy jako tenhle. Být to Rko, ubrat na digitálu, je to masakr. V této podobě 75 %

Šéfkuchař na grilu (2014)

Nezávislácká pohodička s kupou kvalitního jídla, námětů, jak možná právě teď chutně žít a spoustou pouček pro začínajícího otce. Moc pěkný soundtrack doplňuje propečenou osádku filmu, které vévodí trochu uřvaný Jon Favreau. Je vidět, že se umí obklopit správně naloženou partou, která ho má asi ráda. Za pár babek mu borci z ní přihrají i uvolněný štěk, co ještě víc pomáhá relaxem prorostlé jízdě. Hřejivý, avšak nepřepálený konec potěší. Viděno zatím dvakrát a stojí to za to. V jednoduchosti je síla.

Prezident Blaník (2018)

Aktuální, naléhavé, zábavné, smutné. Rychle na to běžte, než nastupující totalita spálí všechny kopie.

Válka o planetu opic (2017)

Chytře, odvážně, důrazně, tak trochu jinak.. Velkofilm jak ze zlaté éry brutálních bijáků první Planety, Star Wars, Indyho.. Postavy nejsou jen loutkami scénaristy, sloužící k pobavení, ale jednají, mění se, žijí a my jim držíme palce, nemáme je rádi, smějeme se s nimi, truchlíme.. Skoro plnej kotel dávám za odvahu v dnešní mega uspěchané a přetvářkovo - pozlátkové době tvořit tímto stylem, který boří bariéry mezi novými technologiemi a klasickou filmařinou. Zatím si nechávám hvězdičku rezervu, neboť Úsvit mi přišel v mnoha detailech více konzistentní, s jasnější tváří a bez toliko logických bot. Maurice je bůh.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Komediálním vrcholem je obchoďák, filmařským rozuzlení podfuku a jeho následné vyšponování. Dannyho parťáci těsně před smrtí s notnou dávkou sebereflexe a bez zbytečné patologie.