Thunderball (1965)

Spolu s From Russia With Love nejlepší Conneryovka. Goldfinger je sice klasika, ale Thunderball jakbysmet. Na jeho dobu totiž obsahuje nevídané podvodní záběry a též další akční sekvence, které vás strhnou i v dnešní době. Skvělá hudba i režie.

Gravitace (2013)

Po IMAX projekci (napoprvé jsem viděl v normal 3D) nabývám dojmu, že si z nás Cuarón pěkně střílí. Ale já mu to žeru, protože kombinace scén hutných jak UHPC a dynamicky dokonale se odvíjející zvukové linky přebije i evidentní mírné nedostatky (příběh, scénář a sem tam porušování fyzikálních zákonů, i když je to prý jako opravdu). Za mě oscar: efekty, zvuky, hudba, výprava, kamera, mužská vedlejší role, režie.:)) My ale akademii známe.

Světová válka Z (2013)

Rodina, láska, mír, odpovědnost, trest, zombíci a Brad Pitt. Vivat Forster and his crew.

Divoši (2012)

Unrated cut. Pecka. Super herci (až na Lively.. Benicio, Salma, Aaron bezkonkurenční), skvělá hudba, energická režie v našláplém filmu. Uua, nečekal jsem to. Zbožňuju, když po trailerech dostanu něco jiného, navíc pokud mě to takhle krásně trefí.

Fantastický pan Lišák (2009)

Aneb jak pětihvězdičková druhá polovina filmu dokáže změnit Honzínův názor na film. První nezačíná špatně, nicméně mě kolem půlhodinky začla nudit. Ale když dojde na hlavní plán a finálních 25 minut, které přímo překypují skvělými nápady, fanouškovo srdce zaplesá. Super animace, super vychytávky a ucházející soundtrack.

Fighter (2010)

Wau. Tohle mě pobavilo a rozsekalo mnohem víc, než například Scorseseho ságy, jež jsem měl tu možnost zatím vidět. Pravda, nemám ještě 'mistra' dostatečně nakoukaného. Ale zpět k Fighterovi. Brilantně, civilně, přirozeně, a hlavně uvěřitelně odvyprávěný rodinný příběh z boxerského (a trochu drsnějšího neighbourhoodu) prostředí. Zápasům vyloženě sedí dokumentární podání, tím pádem celé sportovní pozadí působí mnohem realističtěji. Narozdíl od Warriora, kde víte, co se bude dít za deset minut a jak to všechno musí skončit, Fighter pluje perfektním scénářem. Přiznám se, nevěděl jsem a ani jsem v průběhu sledování filmu neměl chuť se zabývat myšlenkou, kudy děj půjde dál, jaký bude závěr. Herci jsou boží, Oscary zasloužené a já po zhlédnutí Médi a Fightera za sebou v relativně krátkém časovém sledu mám rád Wahlberga. Co se to stalo?:)Ve Fighterovi se skutečně předvedl a oscarovému Baleovi (frajer neskutečnej) je dle mého názoru vyrovnaným partnerem. Na konec ódy si nechávám hudbu a zvuk. Soundtrack je jednoduše boží! A když ho doprovází ucházející zvuková stopa... není, co řešit. Duel Fighter : Warrior má jasného vítěze. Záměrně pompézní Warrior těžce pokulhává za přirozeně energicky sálajícím Fighterem.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

S Thunderballem pro mě nejoblíbenější Conneryovka. Tady se nachází skutečně jen to nejlepší z guláše Bonda a hodně spíše těch tradičních špionážních dílů ze Srdečných pozdravů sosá inspiraci (Casino Royale, Jeden svět nestačí, Muž se zlatou zbraní)._Conneryovka s nejlepším scénářem a nejvíc 'špiónský' Bond vůbec.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Hodně netradiční zážitek. Tenhle film mísí brutální syrovost a osudovost s naprosto béčkovými atributy a kolikrát velice úsměvnými momenty. Ano, je to dáno menším rozpočtem. Ten je znát, neboť z takového námětu by například Cameron nebo Spielberg vyprodukovali velkolepou akční výpravnou jízdu. Jenže: Zápletka je pro mě originální a příběh je vystavěn a odvyprávěn neskutečně dobře. Když se do toho přidá navíc skvělá hudba (zejména bluesovky mě dostávaly), hodně dobří herci a pevně uchopená režie, která nám mimo jiné naservíruje hned několik opravdu intenzivních scén a totální kick-ass závěr, sci-fi freak jako já jednoduše nemá co namítat. A proto jsem z kina odcházel s pětihvězdičkovým pocitem. A ještě něco. Jedná se o ten tip filmu, kde vás trailery navnadí a na oko ukážou, o co půjde, ale ono je to pak všechno trošičku jinak. A to já rád. (Maribor, English, Slovenian subtitles)

Jump street 21 (2012)

Aneb jak drze parodovat všechno, co se dá na klasických buddy a action movies. Rozjezd je naprosto perfektní čili za čistých pět, během stopáže však zákonitě dojde na hlušší místa a skrytý moralizující závěr (ironie, nebo myšleno vážně?) sráží moje hodnocení na 75%. Perfektní honička s 'výbuchy' a dostatek 'hlasitý smích' vtipů_Když se napodruhé nenudíte ani vteřinu, není co řešit. Perfektní sebeuvědomění, skvělá komedie. Pár chybiček se sice najde, čili čistá pětka se nekoná, přesto je to jen vskutku nemnoho vad na filmové kráse a radosti, spatřené fandou tradičnější komediální školy. Ať žije představivost a tvůrčí odvaha.