Expendables: Postradatelní (2010)

Ubral bych na sentimentálním motivu Stalloneho v jeho činech během filmu. Přidal bych i do druhé půle sebeironie, která se postupem času vytrácí a nahrazuje jí těžkotonážní cool braní sebe sama až moc vážně. Krve, akce, muziky, hrdinů je tu přehršel. Ale stejně, jediná hodná věc zapamatování se jmenuje scéna v kostele. Ta je prostě mňam. Škoda, po druhé už Expendables zřejmě sám od sebe neuvidím. Na jedno pokoukání proč ne. Jo a taky Sly nemusí být v každém druhém záběru, už mu dochází dech a křečovitost holt nejde vymazat ani digitálním probodáváním Erica Robertse, klipovitý střih mu jde lépe než 'efektní' běhání a skákání. Ať žije masakr.

Rallye smrti (2008)

On je cool, ona je cool, všichni jsou cool a všechno je cool. Nářez bez kapky inteligence. Prostě a jednoduše: zábava. Malinko krvavá (Director's cut) a postupem času monotónní. A ten závěrečný proslov ...si mohli odpustit.

Repo Men (2010)

Za ten konec jsou to lepší 3*. Silnější, to jest pravda, zbytek mi přijde jako klasický lehký nadprůměr (stylizovaný). Ale vidět charizmatické trio Law - Whitaker - Schreiber za dané konstelace pohromadě je nevšední zážitek. Z dvakrát ukradeného nápadu se dalo vyždímat rozhodně více. Místy celkem krvavější záležitost, vyloženě slabším povahám bych už to nedoporučoval. 70%

Predátoři (2010)

Fandovská pocta původnímu Predátorovi, nic míň, nic víc. Fishburnovu postavu nakopat do zadnice a škoda jest, že Trejo nedostal více prostoru. Adrien Brody obstál v podstatě na jedničku, přál bych mu více roztodivných rolí! Zbytek je jednoduše solidní nadprůměr. 70%.

Iron Man 2 (2010)

Klasicky mezi třemi a čtyřmi. Velice sympatická podívaná, která je však bohužel plná nelogických momentů a situací, i když si na nic přehnaného nehraje, ví, co chce a baví. Iron Man 2 je pro mě akční komedie spojená s protizbrojící agitkou a mám dojem, že byl takto zamýšlený. Chtěl bych více akce, více holek ( Scarlett + Gwyneth = in love ), více Mickeyho Rourkea. Favreau vlastní potenciál, jelikož se jedná o nenáročný, nijak nátlakový, umírněný, přesto ale velice chytrý a zábavný elaborát. Zatím se nedostanu výše než na 70%. Downey je borec. Viděl jsem titulkovanou verzi - jasná volba.

Devítky (2007)

Myslím, že The Nines se dají pochopit hned napoprvé. Já jen děkuji oné poetice a skutečnosti, že se točí takovéto filmy. Skvělý nápad, herci a pointa (hlavně její vyobrazení - jak to jde hezky přirozeně). Hodnocení u mě skončilo těsně pod vrcholem, možná za to může pomalejší rozjezd, o to jsou však lepší všechny obraty... malinko se mi to rozleželo.. jelikož mě to vůbec nenutí si vzpomínat na nějaké momenty z filmu, stahuji jednu hvězdu. Přesto bych poděkování za tkaové filmy nechal, jak je napsané.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Pěkný holky, jejich zadečky jak se mlátěj (přehlídka dokonalých těl a zjevů, čistej záporák, nadupaná muzika, hodina a čtvrt, klasická klišé šablona. Jízda (!!) ale taky totální dementní výplach s pekelnou 'antigravitační' akcí. Jsem ale zastáncem postoje, že hrát si na intelektuála nejde prostě pořád. Jo, na tohle se dá koukat (kluci)! 60-70%

Sherlock Holmes (2009)

Není na tom nic, co by mi vadilo. Jenže na tom není nic, co by mě vyloženě zaujalo (jednu chvíli na mě málem přišlo spaní). Navíc ani sám nevím, proč na mě snímek místy působil zmateně. Naštěstí je tato popcornová zábava dostatečně chytrá i rozumná a příjemně napsaná a zahraná. Guy Ritchie zrežíroval vyprávění s přehledem, po RocknRolle se však mnohem víc těším na nějakou jeho další gangsterku. Na druhou stranu v druhém díle Sherlocka by nemusel být k zahození možný záporák pan Prof. Moriarty. Určitě se na ní podívám, jestli bude, ale napnutě očekávat nebudu a dospat do onoho dne mi též problémy dělat nebude. Rozhodně lehký nadprůměr. Pro mě též silnější tři hvězdičky.

Hip Hap Hop (1992) (pořad)

Myslím, že na tu dobu se jednalo o hodně povedenou dětskou soutěž a navíc mi vyloženě sedla. Dneska už vidíte Hiphaphopery jenom na ulici.

Prosincoví kluci (2007)

Tři s odřenýma ušima. Totálně průměrná a nudná záležitost, kde prim hraje jedině skvěle vybraná hudba, pěkné záběry kamery a že se přibližně v půlce začne konečně (alespoň) něco dít. Daniel Radcliffe potvrzuje to, co dávno možná víme. Z ústředních postav v HP umí hrát o třídu až dvě lépe než ostatní. Náběh na zasloužené tři kazí ale křesťanské výjevy a snad i podtext (???) a přetáhlý, kýčovitý konec.