V jako Vendeta (2005)

Na svůj ohromný potenciál hodně plytké a prázdné. Navíc si Vendeta místy hraje na víc, než ve skutečnosti říká (film). Vlastně celá první půlka byla o dost slabší než druhá, ve které ale jako v první nechyběly logické chyby a dementní prostřihy. Stejně však V for Vendetta stojí za vidění, na vlasatou Natalii Portman se hezky dívá, příjemná dávka násilí zas přidává na intenzitě spolu s dobrým zvukem a hudbou. Lehký nadprůměr.

Ataque de Pánico! (2009)

Když jsou schopni takové destrukce jako na konci, nač to před tím? Vypadá to hezky, ale trochu se to veze na Districtu, Transformerech atd... Aby to nebyla jen módní vlna, ale jestli bude celovečerák, půjdu na něj.

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Hrst docela dobrých nápadů (nejlepší je sekvence na trampolíně). Eli není marný, ale evidentně zatím nemůže točit dlouhometrážní snímky.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Nabývám silněji a silněji dojmu, že se tahle věc zatraceně povedla. Hlavní představitel nemůže být lepší a.. stojí to jendoduše za to!_Zas tak dobré to není, sundavám *.

O statečném kováři (1983)

Hodně solidní hudba a prima atmosféra, bohužel režie občas pokulhává, stejně jako doslovné dialogy a repliky, které plodí průměrný scénář. Některé děti by to mohlo docela postrašit.. i když v dnešní době?

Pavučina snů (2003)

První polovina naprosto super, ale ve chvíli, když se počnou řešit militantní otázky a na scénu přibudou všichni vojáci, se ze slibně se rozjíždějícího sci-fi hororu stane neuvěřitelný mišmaš a ten konec... Přes veškerou kritiku zde já míním, že je Dreamcatcher velice zábavný počin, který měl rozhodně navíc (což dokazuje omílaný začátek). Škoda. Ale po vašich soudech jsem čekal mnohem větší propadák. 60-70%.

Veřejní nepřátelé (2009)

Snímek táhne syrová, nepřikrášlená akce a herecké výkony a to zejména ústřední dvojice v čele s Johnny Deppem, u kterého jsme si samozřejmě již zvykli na brilantní a hlavně uvěřitelné herectví. Mann zručně vystavuje silný příběh na přímočarém scénáři. Jeho režie, hlavně v akčních scénách a detailech se bohužel někdy mele s tou proklamovanou digitální kamerou. Toho je škoda. Nebýt digitální kamery, přímočařejšího scénáře a zbytečně dlouhé přestřelky v lese, bylo by mé hodnocení vyšší. Skvělých scén je sice moc, ale druhý den sám nevím které to byly... Čili zážitek z kina jsem si odnesl, bohužel nebyl bezchybný. Přesto Public Enemies fandím.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Princ Dvojí Krve je rozhodně horší film než Fénixův Řád. Mnohdy jen otrocky opisuje knize a to filmu slouží skutečně méně, než kdyby se snažil o nějaké změny tempa, gradaci. Tempo má jen jedno, od začátku do konce. A opisuje bohužel beze šťávy, chabě, nudně. Nad šedivý průměr to u mě vytáhlo paradoxně zmiňovaný fakt, že z knížky je tam toho poměrně dost (i když chaoticky), mnohdy zas bohužel chybí celkem očekáváné věci (pohřeb, boj při dohánění Snapea Harrym atd.). Poté k dobru filmu přispívá úsek mezi třiceti minutami do konce a pěti minutami do konce, kde mohu hovořit o nejzdařilejším úseku filmu a pokusu o nějaké finále i když předčasné. Škoda, že z mého nejoblíbenějšího knižního dílu, z už celkem literárně horrorové záležitosti zůstává často jen romanitcká a stále infantilní komedie. Doufám, že si Yates vrátí reputaci posledním dvoudílem. Lepší tři - skoro 70%._60%