Francouzská spojka (1971)

Neuvěřitelně poučný film. Ve Francouzské spojce se nachází hned několik návodů, namátkou: 'Jak s procentuelní přesností určit čistotu zboží', 'Jak dohonit vlak, co nikde nestaví', 'Jak rozebrat automobil na prvosoučinitele'... To je samozřejmě legrace. Francouzská spojka se řadí k těm snímkům, které vám poskytnou úžasnou exkurzi do dob, kdy se dělala poctivá filmařina a definuje, že výtečná atmosféra lze vykreslit kolikrát mnohem lépe bez jakékoliv digitální a moderní pomoci. Jedna z prvních first person vychytávek (nejen automobil)!

Planeta opic (1968)

Geniální film._Právě jsem dočetl novelu Pierra Boullea. Musím podotknout, že film žije svým samostatným životem a pouze se inspiruje a dotýká předlohy v hlavních rysech, jinak jede podle svého (i díky rozpočtu) a po dočtení novely o to víc doceňuji nynější 'prequel' z Jamesem Francem, jelikož už vím, kde se notně inspiroval. Geniální kniha. Geniální film. Ale každý svým způsobem. Film více poplatný době s tehdy aktuálnějším poselstvím, knížka pak přesahuje na svou dobu (1963) všechny hranice. Doporučuji přečíst a vidět oboje! A oboje 10 z 10! Film TOP 20

Dannyho parťáci (2001)

Ocean's eleven mohu vidět kdykoli znova a vždy mě film blaženě hřeje. Veselé tajtrlíkování plejády herců, skvělá zápletka i pointa. Hudba naprosto dokonalá. Prototyp chytré komedie. TOP 20

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Dal jsem TBBT druhou šanci od začátku po tom, co jsem nejdříve zhlédnul pouze prvních pár dílů a seriál jsem na dlouho odložil. Právě jsem někde v půlce druhé série a musím přiznat, že jsem zvednul původní tři hvězdičky na pěkné čtyři. Seriál mě baví hodně. Ne že bych dostával záchvaty smíchu, ale při jeho sledování mám na obličeji takový mírně blažený výraz. Uvidíme co dál, potenciál, aby se stal mojí tajnou srdcovkou, určitě má. :) 1. série_85%_ Je to pecka, tečka.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Stejně jako stará generace, tak i ta nová se loučí ve velkém stylu. Po zhlédnutí v angličtině (konečně) přihazuji pátou hvězdou s kapkou nostalgie. Pro minimálně průměrného fandu se koná naprosto skvělé finále (trvající určitě třetinu filmu) a dojemný závěr. Doporučuji, v Nemesis je většina přísad, co dělají Star Trek Star Trekem. 90%

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Skvělý příběh, který přetavuje poslední dobrodružství původní posádky v opravdu nadupanou jízdu. Ve velkém a za ohlasu zasloužených famfár odešla jedna generace. A rovnou nejlépe jak mohla. Nejlepší původní Star Trek a ode mě čistých pět s přispěním neskrývaných sympatií a kapky nostalgie. Scénář smekám, režie s citem pro klidnější pasáže i napětí (scéna atentátu na klingonské lodi a to, co přijde hned po ní, je podle mě jedna z nejlepších sekvencích v ST filmech) a nadprůměrná hudba, záměrně píšu 'pouze' nadprůměrná, jelikož absence Goldsmithe je pro fandu ST jediným mínusem. Hutný, dojemný závěr a vyznění, s kapkou toho přesahu. Oh, take me back!_Tenhle Star Trek je prostě hustej. Nejlepší s původní posádkou. Detektivka, Thriller, sci-fi ve skvělé atmosféře a tempu s mírou sebeironie a vtípků tak akorát. Jediné dvě věci mohou vadit - slabší námět, který ale mistrně kryje skvělý scénář (bohužel osekaný kvůli rozpočtu, původně měl být širší úvod, škoda!); pro někoho stará a obtloustlá posádka (což je v řadě případů pravda, v řadě však ne - Sulu, Chekov, i McCoy na sedmdesát jedna značně ve formě). Mně však ani jeden nevadí a uzavírání míru s Klingony za pochybných okolností spíše hltám, než abych ho odsuzoval.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Považuji se za fanouška všeho trekovského a ani tahle odnož všech možných variant star treku mi nebyla cizí. Ba naopak! Cesta domů je extrémně zábavná sci-fi, na svou dobu hodně nad věcí a zároveň také nadčasová. Vynikající příběh a scénář. Opět skvělý ST, těsně pod plnou palbou. 90%

Pojďte pane, budeme si hrát (1965) (seriál)

Naprosto bezkonkurenční záležitost, kde hranice představivosti, animátorské tvůrčí schopnosti, filmařské vynalézavosti a hravosti jednoduše neexistují. Smekám a navždy budu obdivovat dokonalost tohoto perfektního projektu. Nejkrásnější na tom všem je ta odvážnost, kdy (pokud neznáte průběh) nikdy nevíte, co vás čeká za pár okamžiků. Promakané do nejmenšího detailu.

Křeček v noční košili (1987) (seriál)

Originální nápad a vskutku neotřelý scénář. Kdo by dnes natočil takto nabušený seriál pro celou rodinu? Odpověď: tohle uměl jenom Vorlíček s Macourkem na vrcholu svých sil.

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Už vím, na co se ještě taky J. J. koukal, než natočil nový Star Trek. Ukojený hlad trekkieho, fandy star wars a vůbec fandy vesmírných sci-fi po něčem novém. Silný pilot, s extra silnými momenty. Všechny ingredience působí na televizi až překvapivě filmově ( zamhouřené oko občas u triků). Nic podbízivého a herci mají, co hrát. Jo a k té fyzice.. funguje pouze u Viperů, Cylonské stíhací lodě už na tom tolik skvěle nejsou, avšak je to příjemný krok do reálnějších vod... nicméně, tahle tvrdší a syrovější nátlaková pohádka mě skutečně potěšila (nečekaně!). Zřejmě mě čeká nová seriálová droga. Pecka. 90%