Speed Racer (2008)

Tento film by som prirovnal k Avatarovi, vizuál je doslova ako z iného sveta a odpáli vám dekel, ale ten príbeh.....nestojí za veľa, vlastne ako v Avatarovi. No i keď je mi pretekanie bližšie ako Pandora, nedávam vyššie hodnotenie. ......Upravím svoje vyjadrenie, dej nie je úplne márny, má svoje kvality, ale je podaný nie práve najlepšou formou.

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010) odpad!

Dalo sa to čakať, pokračovanie celkom sľubného prvého filmu je nízkorozpočtová tuctová skupinová vyvražďovačka, ktorá skončí v prepadlisku dejín (či vašej pamäti) ešte skôr ako skončia záverečné titulky. Pôvodne som chcel dať jednu hviezdičku zo súcitu, no za ten smiešno-trápny koniec (kde hlavná postava nejak vypustila svoj mozog z hlavy) si film zaslúži odpad.

30 dní dlouhá noc (2007)

Za 90% vybudovanej atmosféry treba poďakovať Benovi Fosterovi, ktorý už tradične skvelo zvláda postavy psychošov, hlavne vďaka nemu je to mierne nadpriemerný horor. Námet síce totálne tuctový, ale spracovanie a obsadenie na úrovni + pár (doslova boli asi dva) zaujímavých nápadov ako bonus.

Z pekla (2001)

Je to také chirurgické (no pun intended): kvalitný herci hrajú kvalitne, dej je v poriadku (celkom zaujímavý pohlaď na prípad Jacka Rozparovača), prostredie vyzerá správne špinavo a zúbožene a snaží sa nabudiť hororovú atmosféru, ale nejak to celé dokopy ide iba na pol plynu. Chýba tomu šťava, grády, je to také "len OK". Iba posledných 25 minút, mi ponúklo kvalitu, ktorú som tak trochu očakával po celu stopáž.

Rocketeer (1991)

Celkom OK, akoby na Hallmarku povedali, "film pre celú rodinu". Len mňa už po cca 40 minútach začal nudiť a ďalej to už bolo len povestné "sledovanie hodiniek" a odrátavanie času do konca. Ale veľkolepé a tak trochu prehnané (správnym spôsobom) finále dojem trochu vylepšilo.

Želvy Ninja 2 (2016) odpad!

Budem parafrázovať jednu známu filmovú repliku - "You went full Bay, man. Never go full Bay." Logika, fyzika alebo všeličo spoločné so zdravým úsudkom alebo normálnou mierou letelo von oknom a Michael Bay predvádza Transformerov mixnutých s korytnačkami - Megan Fox je tu iba na jedno (a vy viete na čo), product placement všade, kde sa dá napchať, postavy sú tak jednorozmerné, že aj keby ste chceli robiť paródiu, tak ich tak komicky nevykreslíte, dialógy ako keby ich písal desaťročný a akcia a celkové vizuálne spracovanie je tak absurdné, že to nie je ani vtipné. Toto sa môže páčiť maximálne druhému stupňu základnej školy.

Želvy Ninja (2014)

Remake TMNT poslal korytnačky a klan Foot do nového tisícročia a ide mu to celkom slušne. Akčná štvorica má nové povahy, nové schopnosti a vybavenie a sú ešte viac teenedžerské. Celé sa to posunulo z filmu pre deti skôr do filmu pre 14-ročných. Čakal som niečo ako Bayových Transformerov (keď už to produkoval), no našťastie sa film držal celkom pri zemi (oproti skôr uvedenému hnusu), až na to, že v každom zábere je vypučená Megan Fox, ktorej jediné prednosti sú cupitanie po chodníku, robenie "novinárčiny" na mobil a hádzať veľké oči do kamery. I keď som asi dvakrát starší ako cieľová skupina, normálne som chvíľu rozmýšľal nad 3-mi hviezdičkami, no ten úplne (aj na teen zábavku) jednoduchý dej a Megan to úspešne ťahajú nadol. PS: Celkom slušná akcia s pár dobrými nápadmi. To som od tohto filmu nečakal.

Želví nindžové III (1993)

Tak toto už bol celkom bizár, aj na pomery korytnačiek a navyše to bol nezáživný bizár. (A prečo každým dielom kvalita masiek klesala? To pôvodné stratili?)

Želví nindžové 2: Tajemství kapaliny (1991)

Otupená ("dumbed down") kópia prvej časti - ešte viacej bitiek, príbeh je rozriedený čaj z jednotky (jedna korytnačka sa po konflikte v partii stratí, ďalšie ju idú hľadať, objaví sa záporák, ten istý mimochodom, a novinárka April je tu už len do počtu). Aspoň hlášky ostali poväčšine vtipné.

Želví nindžové (1990)

OK rozprávka pre mladších násťročných, mierna vykrádačka Karate Kida, ale v trochu inom podaní, takže sa to dá odignorovať. Vtipné hlášky, šablónovitý príbeh o rodinných hodnotách a veľa bitiek (su to predsa ninja korytnačky).