Wild Man Blues (1997)

Tři hvězdičky za rozvleklost, ale scény kde tehdy 23letá Soon-Yi Previn radí tehdy 62letému Allenovi jak se správně chovat v různých sociálních situacích jsou vyloženě roztomilý :)

Sex, Death and the Meaning of Life (2012) (seriál)

V prvním díle se krátce objeví například Steven Pinker, neurovědkyně Kathleen Taylorová nebo odborník na pocit znechucení David A. Pizzaro. ___ V slabším druhém díle najdete například krátký rozhovor s Dawkinsovou mámou a emočně velmi náročný rozhovor s mladými věřícími rodiči, kteří právě využili služeb hospice pro čerstvě narozené děti u kterých se předpokládá, že zemřou do několika hodin po porodu. ___ Nejlepší scénou třetího dílu je asi ta, která se odehrává v knihovně cisterciáckého kláštera a týká se knih od Hawkinga a Sagana a dokonce jedné přímo od Dawkinse. Krom toho třetí díl obsahuje asi čtyřminutový rozhovor s Gervaisem. Poselství dílu týkající se smyslu života je ale pro radikálnější čtenáře Alexe Rosenberga než jsem já asi trochu naivní. ___ Kompletní seriál s anglickými titulky lze najít na youtube ZDE.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Výsledkem spolupráce Judda Apatowa a Nicholase Stollera se stalo přesně to, co bychom od obou čekali, tedy nadprůměrná sprostá romantická komedie s poněkud gargantuovskou stopáží. Pokud máte základní přehled v oboru sociální psychologie, tak si ke zdejšímu hodnocení neváhejte přimyslet pár procentních bodů navíc, protože právě kvůli vědecké kariéře v sociální psychologii hlavní hrdinka odloží datum svatby a hodně scén z Violetiny katedry vyznívá vtipněji, pokud víte co zkoumaly některé experimenty, které se opravdu uskutečnily.

Architekt odpadu (2007)

Michael Reynolds je pracovitý hipík, který není ani tak architektem odpadu jako spíš architektem bláta zdobeného pivními plechovkami a sklenicemi od sodovky. Michael Reynolds si myslí, že ho politici šikanují, protože chtějí, aby jeho stavby splňovaly statické a hygienické normy a navíc požadují, aby zákony, které navrhuje, nebyly napsány humpoláckým slohem. Michael Reynolds chce svými stavbami snížit objem emisí v atmosféře, což by omezilo počet zemětřesení, které způsobuje globální oteplování.

Qiu Ju da guan si (1992)

Těhotná žena má rozhozené hormony a na základě banálního incidentu (jehož obětí je její manžel) začne mít pocit, že se ocitla v Kafkově románu. Její muž jí dvě hodiny není schopný upozornit na to, že z toho těhotenství trochu magoří.

Huo zhe (1994)

V podstatě je to něco jako čínská verze Knihy Jób s tím rozdílem, že hlavní hrdina tohohle příběhu je na rozdíl od Jóba zpočátku pěkný zmrd. Poslední scéna, přes kterou běží titulky dvouhodinový divácký maraton perfektně zakončuje.

Prozíravost (2012) (seriál)

Neurovědec v converskách uvádí seriálovou encyklopedii neuropsychiatrie.____ Lékaři a biologovi Danieli Pierceovi byla před 25-ti lety diagnostikována paranoidní schizofrenie. Symptomy nemoci se začaly objevovat v době, kdy studoval třetí ročník medicíny na univerzitě v Chicagu a Daniel se rozhodl, že své poruše porozumí a vrhl se proto na studium mozku. Postupem času se stal uznávaným odborníkem, vydal několik knih zejména o forenzní neuropsychiatrii a dlouhá léta přednáší úvodní kurz do neurovědy. V současné době je Doktor Pierce sice zábavným a inspirativním přednášejícím, projevy jeho poruchy (zejména živé sluchově-vizuální halucinace) ho ale nutí vyhýbat se blízkým vztahům k druhým lidem. Ze stejného důvodu se Daniel rozhodl rezignovat na hledání pravé lásky. ____ Vzhledem k jeho znalostem z oborů neurovědy a forenzní neuropsychiatrie Daniel navíc (... pokračování textu na blogu)

Havran (2012)

Vzhledem k tomu, že se Zack Snyder v poslední době věnoval dvěma filmům s ratingem PG-13 resp. PG je režisér James McTeigue asi největším současným odborníkem na digitální krev - viz. jeho předchozí film Ninja Assassin a povídka Jáma a kyvadlo zde v Havranovi. Jinak jsem evidentně fanouškem filmů, ve kterých psychopatický masový vrah esteticky aranžuje mrtvá těla svých obětí (Se7en, Muži kteří nenávidí ženy, ale třeba i Andělé a démoni) a k tomu všemu mám navíc chuť si některé z těch Poeových povídek přečíst.

Znovu a jinak (2011)

Tall, large-jawed, small-breasted woman screwing around, breaking up relationships and eating babies. První pětihvězdičkový Reitman.

Fun to Imagine (1983) (seriál)

Původně šlo o šestidílný seriál BBC, který britští filmaři natočili na návštěvě u Richarda Feynmana v Kalifornii. Každý díl měl asi 12 minut. Pokud se zrovna nacházíte ve Velké Britániii, pak si videa můžete přehrát přímo na stránce BBC. Záznam seriálu ve znatelně horší kvalitě pak dal k dispozici na svém kanálu přímo jeho režisér. Šestidílný seriál přitom rozsekal na 12 menších částí. Jednotlivé díly pak řeší otázky jako proč není pravda že rostliny staví svá těla z živin přijatých z půdy, proč se v zrcadle nevidíme vzhůru nohama, co se děje v gumičce přetažené přes srolované noviny nebo jak je možné, že vlaky mohou projíždět zatáčky i přesto, že nápravy vágónů a lokomotiv nemají diferenciál.