The Fable - Ohikkoshi (2024) (epizoda)

No, v prvním díle se toho teda moc nestihne no a uteče to strašně rychle :D ale to, co se stihne, je samozřejmě suprový. Zabiják, který nesmí rok zabíjet. Co je na tom složitého?! Scéna na pumpě přiměřená situaci. Co je na tom nezabíjení složitého?! No, úplně všechno  :D

Bajka (2019)

To jsem celá já: než se k něčemu dostanu :D a heleme se, už je venku i anime verze. Tak teda rychle dokoukat tohle :) první díl se moc povedl. Jako takhle, už jenom při pohledu na procenta hodnocení, mi bylo jasný, že se budu bavit. Bylo to takový tušení. No, a vyšlo to přesně podle očekávání: bavila jsem se a neskutečně moc smála. Celou dobu. Příběh zabijáka, který musí na rok strčit hlavu do písku a hrát vzorného občana. A hlavně nikoho nezabít. Ale to jde poměrně blbě vzhledem k tomu, co se kolem něj začne dít. No, a když začne téct voda do bot, tak holt nezbude nic jiného, než trochu podvádět. A nějak vyřešit situaci bez zabíjení. A je to vážně fajn! Skvělá akce, humor super. Závěrečná akce v továrně naprosto šílená. Asi jako nejsem úplně objektivní, ale když je všechno super, tak nemám náladu zbytečně hledat chyby. Takže spokojenost. Jo, a hlavně...foukat a papouškum zdar! ;) potitulka s kuřecíma křidýlkama velice výživná  :) :O

Gisaengsu: Deo Geurei (2024) (seriál)

Měla jsem strach, že nezvládnu být objektivní. Protože jsem se fakt těšila a protože Sang-ho Yeon. Ale ono to nakonec ve výsledku bylo úplně jedno, protože tady je opravdu všechno tak, jak má být. Správně vyvážený drama a akce, sympatický postavy a skvěle natočený. Pokud by byla druhá série, kde se to propojí, tak bych si nestěžovala ♡ :) objektivita je vážně jenom pro srabáky  ;)

Gisaengsu: Deo Geurei - Episode 6 (2024) (epizoda)

Super finále, super všechno. A oukej, ten konec byl prostě milej. Tak snad bude druhá série a něco tímhle směrem udělají ♡ a nebylo to jenom cameo :)

Gisaengsu: Deo Geurei - Episode 1 (2024) (epizoda)

Hodně příjemný vstup do další "Parasyte kapitoly". První díl totiž nabídne všechno, co by měl. Pokud nevíte vůbec nic, tak je to ze začátku správně napínavý a tajemný úplně stejně jako pro postavy. A vlastně i v opačném případě. Opravdu fajn atmosféra, které pomáhá zvolený způsob komunikace Su-in a jejího parazita. A protože lidi z Grey týmu chtějí pomoc od mistní policie, zároveň dorazí i pořádná nalejvárna informací. A musím uznat, že je to v takovém (všechno hezky najendou) množství, že kdybych všechny tyhle věci nevěděla už z dřív, tak by mi to asi lehce zavařilo hlavu. Ale chápu, jenom šest dílů...

Wedding Impossible (2024) (seriál)

Promluvme si o tom, proč je Wedding Impossible taková zábava. Protože zpracovává hned tři z top oblíbených tropes, které by samy o sobě jednotlivě zvládly utáhnout celý seriál. A právě z toho důvodu, že jsou tady tři hlavní postavy, je fajn, že si každá z nich pro sebe ukrade jednu z nich...a může se rozjet zběsilá jízda. Sice zakončená slzavim údolim, ale bez sklouznutí do patetičnosti, za což jsem byla ráda. Protože já mám slabost pro žánrovky, které jsou sice ve svém základu stále tou danou žánrovkou, ale zároveň si z toho dělají tak trochu legraci, a pracují trochu jinak s očekáváníma, ale zároveň bez váhání používají všechna správná klišé (podle pravidla: na klišé není nic špatného, ale na jeho špatném použití úplně všechno), a rozhodně se za to nikdo nestydí. A tady to je vybalancovaný dobře. Tj nejenom začátek, jak je běžné, mrkám na tebe Zoey, ale tohle se povedlo dotáhnout až do konce. Vážně milá zábava u které jsem kompletně vypnula a všechno kolem šlo stranou. Jenom prostě na pohodu  :) a těm pár dílům (doslova dvěm), který nebyly úplně top, jsem to už odpustila. Milých a spokojených 95% :)