John Wick (2014)

Akčný film ako má byť. Žiadne vykecávanie, žiadne nútene romantické scény. Akcia od začiatku do konca kopa mŕtvych, drsné reči, výborná rozprávka pre chlapov.

Bahno z Mississippi (2012)

Dávam 4 dávam 4 hviezdy ale jedna je čisto za Mcconaugheyho. Takisto sa mi páčilo prostredie rieky mississippi tento film si možno za pár rokov pozriem opäť rád.

In the Blood (2014)

Ok, máme tu nesympatickú mužatku, síce s peknými prsiami, ale to je asi tak všetko, táto amazonka bola vycvičená svojím otcom na Brutálnu Connectticuttskú Nikitu, ale v poriadku, môže byť žena ktorá kosí chlapov ako žito....znie vám to povedome?....niečo také tu už bolo viackrát azda naposledy to bola Colombiana, takže si tieto dva filmy možeme postaviť oproti sebe, tam zistíme, že ked odhliadneme od neuveriteľnosti celého scenára a budeme to brať len ako rozprávku pre dospelých, tak Colombiana bola lepšia vo všetkých ohľadoch, krajšia herečka, lepší scenár, kamera, choreo boja, atmosféra....tým pádom sa dostaneme k tým 2 hviezdičkám, ktoré vnímam ako také objektívne ohodnotenie.

Bronson (2008)

Pre mňa osobne podobná hlúposť ako Len Boh odpúšťa. Jedna hviezdička ale právom patrí Hardymu, ktorý síce hral v tejto kravine ale výkon podal naozaj hodný pozornosti hollywoodu

Birdman (2014)

Minulý rok Grandhotel Budapešť, tento rok Birdman... Filmy ktoré časť ľudí bude žrať, ale ja proste nie, nie je to nič čo by som si chcel ešte niekedy pustiť.

Odpad (2014)

Brazílske filmy mám veľmi rád, toto je ďalší zo veľmi kvalitných filmov brazílskej produkcie a napriek tomu, že nedosahuje kvalitu mesta bohov alebo elitnej jednotky, tak sa jedná od kvalitný a zaujímavý snímok s ďalším pohľadom medzi chudobu brazílie a korupcie od polície až po politiku.

Minulost (2013)

Viac ako dve hviezdy to odo mňa proste nedostane, dve hodiny riešiť či niekto e-mail čítal alebo nečítal, nie je to moja šálka kávy. Na tieto európske art filmy nie som, navyše ani ničím nevynikal oproti svojim konkurentom, sám som zvedavý koľko ešte filmov o iránskych frantikoch ešte plánuje pán režisér natočiť, ja osobne ich už ale pozerať nebudem.

Den po konci světa (2014)

Osobne si myslím, že sa zo toho dalo vytrieskať trošku viac, ale bohužiaľ to bolo dosť plytké, odflaknuté. Takže výsledok je taký, že je to totálny americký gýč, na ktorý si nebudem pamätať už asi zajtra.

Nepřítel státu (1998)

Film ktorý sa už stal skutočným kultom ... Jeden z najlepších svojho druhu ak nie najlepší. Film ktorý po asi treťom zhliadnutí už radim ku filmom ako Sedem, či Pulp Fiction, teda km úplnej špičke deväťdesiatych rokov. Škoda že tony scott už nie je medzi nami a filmy ako tento, či posledný skaut pre nás už nenatoci.

Action Jackson (1988)

Jedna hviezda je za krasnu a mladu Sharon Stone, inak, vdaka kratkej stopazi a mnoho akciam, slusnym hlaskam, sledovanie filmu ubehlo dost rychlo, napriek tomu, ze to nie je ziadny velkofilm, dokonca ma dost daleko aj od nadpriemernych akcnakov, ale na taku neskoru noc, hodinu, dve po polnoci je to ideal