• Fantasy

Velcí bratři (2008)

Jako dobrej nesmysl. Proč není na plakátu i to malý afrodítě? Je to rasistický. Dal jsem čtyři hvězdičky jenom proto, že jsem viděl dvoje kozy.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Docela vtipná vykrádačka ještě více okolních pohádek. Jen mám trochu zmatek v tom paradoxu, že se nikdy nenarodil, tam to trochu pokulhává. Jinak vtipný to nijak extra není. Ale zase už je to poslední díl, tak už je klid. Ne počkat, koukám, že se ještě něco chystá. A sakra...

IO (2019)

Celý je to takový tuhý a pomalý. To, že se ve filmu objevují všehovšudy tři postavy by nemuselo nutně být na škodu, ale tady to po chvíli začne být nuda. Já jsem nikdy Sam nevěřil, že to udělá. Nebylo to tam dostatečně vyjádřené. Věděl jsem jak to dopadne a momnet překvapení je ve filmu podobné atmosféry to jediné, co by vás mohlo držet u obrazovky, co by mohlo držet vaši pozornost. Respektive jinak, ono vás to drží a čekáte, že se něco stane, ale ono se nestane a vy shlížíte titulky velice zklamaní. A to i já, který si post-apo filmy hodně užívá. Ocenil bych u tohohle filmu lehce banálnější konec. Možná je to moc deep a to jsme všichni čekali.

Zabiják & bodyguard (2017)

Do kina jsem se vážně těšil jako ještě nikdy teď o prázdninách a lituji jen toho, že jsem se na to nedostal. Každopádně na Neflixu taky dobrý. Náramně jsem se pobavil. Hodně mě to překvapilo. Nebylo tam slabé místo. Oba hlavní protagonisté jsou top, takže ani nejsem překvapen. Klape jim to. Super.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Caprio potvrzuje svoji formu (u mě, není to chronologicky seřazeno). Nečekal jsem, že ten film bude zrovna tohle, ale konec se mi zase hrozně líbil. Tom Hanks je tam taky naprosto úchvatný. Mám rád tyhle scénáře založené na skutečných příbězích. I kdyby to nebyla pravda, když to tam napíšou, hned mě to zajímá.

Kamarád taky rád (2011)

Je to tak strašně klišovité. Když bych pominul začátek, kde se chová jako taková ta drsná Ňůjorčanka (čti: pi:cha) a část, kde se jí splaší hormony a před zbytkem rodiny ostentativně opustí Elej i Justina, protože se domluvili, že budou mít sex bez emocí a právě to včera měli a vlastně cokoliv, co ona udělá potom, tak to mezi Justinem a Milou neskutečně klape. Takže dávám 1,5 za to a půl hvězdičky za Justina. Ne za Milu, za Justina. Je to sympaťák. Má ale na víc. Heh.

Duch ve stroji (2017)

Svět je tak nějak celý nelogicky komponován jako moře betonu a mnoha holografických projekcí propagujících cokoliv robotickýho. A celý je to jakoby v Asii. Proč je všechna sci-fi budoucnost za Uralem? Ale jako pro mě za mě, pokud tam takovouhle budoucnost chtějí, ať si ji mají. Mně nijak nekonečná tma, déšť a lidi oblečený do mechasraček nijak nechybí. Pointa filmu je celkem předvídatelná, takže jsem se snažil v tom najít něco víc, ale nepovedlo se. Skončil jsem u observace vizuálu a ten mě, jak naznačuje první část komentáře, nenadchl. A hlavně jsem se těšil na kozy a ty jsem tedy opravdu nedostal. Alespoň párkrát zadek, takže 3. Konec šmitec.

Prokletý ostrov (2010)

Caprio není schopen hrát blbě asi. A vybrat si blbý scénář. Prostě asi ne. Miluju Vlka, těším se na medvěda a povodeň a tohohle psychopata už mám teď taky dost rád. Je to udělaný naprosto pekelně. Nevím, co víc se k takovému veledílu dá říct... byl jsem celou dobu dost napjatý a přestože jsem čekal, že to nějak celý smrdí, nečekal jsem jak moc. Zlí, hodní... tady prostě člověk neví. Jo a konec dělá film, to já říkám od jaktěživa. A tohle je konec, který jsem si ani ve snu nepředstavil. A těch skvělých myšlenek v tom filmu? Hladina je fakt vysoko!

Lhář, lhář (1997)

Klasika s Jimem Carreym. Dobrý nápad, někdy ale trochu neseděl a bylo to na sílu. Náramně jsem se pobavil a to je hlavní.

V pasti (2018)

Nemám rád horory a neukončený filmy, tudíž nemůžu dát 5, ale jako bylo to dost hustý.