• Fantasy

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Druhé pokračování příběhů ze světa Harryho Pottera bez Harryho Pottera přineslo spoustu zajímavých momentů. Oproti jedničce tu již toliko nejde o zvířata. A to je převážně dobře, protože to byla jedna z věcí, která se mi na prvním dílu nelíbila. Karikatury fantastických zvířat jsou zde zahaleny do temného hávu grindelwaldových zločinů a sluší jim to více. Ikdyž i tak jsou příliš barevná a jakoby nelogická a tím pádem skoro neuvěřitelná a to myslím v tom špatném slova smyslu. Celkově se mi ale líbí, jak je zde nakládáno s magií jako takovou. Čarodějové a čarodějky ji používají téměř ke všem činnostem, což je naopak velmi racionální a uvěřitelné, a v původní sérii Harryho mi to chybělo. Pokud mám říct něco o technických kvalitách filmu, tak mě už docela nebaví Mlokův autistický pohled ‘prosím, neubližujte mi, jsem hodný a mám všechno rád’. Kamera se mi zdála místy tak jakoby odfláknutá s podivným ostřením, což ale mohl být umělecký záměr. Týká se to především prvních scén z ministerstva a pak několika scén z konce filmu, například proslov. Celkově se ale jedná o slušný filmový zážitek, který si ale asi nechám na podruhé utéct.

Zlý časy v El Royale (2018)

Tarantinovka bez Tarantina a taky to podle toho dopadlo. Půlku hrdinů nestihnete poznat a nechápete, proč se ocitli tam, kde se ocitli. Koncept je zajímavý, ale film má spád a napětí jen do chvíle příchodu Chrise H. Pak už je to o ničem. Jen se tak nějak rychle zabije všechno, co se ještě hýbe a ten co vyvázne se zabere někde spokojenej. Hotovo. Celkově je to ale hezky udělaný, to zase jo. Prostě se mi to vlastně líbilo.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Oukej, asi je nefér hodnotit film přesto, že jsem ho nedokoukal ani do dvacáté minuty, ale tedy ruku na srdce, všichni víme, jak to dopadne. Záporák má komplexy z toho, že mu slezly téměř všechny vlasy z hlavy a vypadá jako chodící mop, plus je černej a ruce má malý. Nezdárek, nulo. Ups stane se nehoda, co asi udělá? Jo a tady je ještě důležitý, že se Spidermanem potkali jednou na ulici. Takže co asi udělá? No nemá samozřejmě nic lepšího na práci, než svoje superschopnosti použít pro pomstu tomu červovi! Předpokládám, že ta hlava pomazaná do toho ještě zatáhne Gwen, která tedy nevypadá o nic lépe než on, aby to bylo jakože dramatičtější. Taky že je, celý film jste zaražený do sedaček, čumíte na to s otevřenou hubou, do toho nějaký ten orchester s dramatickou hudbou, nebo možná ne, je tam něco modernějšího. Ale stejně je to dramatický. Pak teda velký finále, potkají se tam, Gwen se ocitne někde v nesnázích, protože je to uplná kráva a nedělá, co jí hodný a o poznání zkušenější, co se boje týče, Spiderman poradil. Atmosféra hosutne, vy už skoro ani nedýcháte, zatímco Spiderman se snaží levou rukou zneškodnit Chodící Mop, pravou správně načasovat vytažení Gwen z hořícího čehosi tak, aby to hned za ní všechno vybuchlo, a do toho si jede jakoby nic svoje teenage hlášky, ze kterých je vaše přítelkyně nejspíš dost na větvi. No přiznejte si to, kdy jste ji naposledy takhle rozesmáli? Jo takhle, vy jste na tom podobně jako Mop. Takhle nějak to skončí, dají si pusu a žijí spolu šťastně až do smrti, až tedy na to, že je čeká ještě trojka. Jako ne s Mopem nebo tak, ale jako třetí díl. Oukej, asi bylo nefér nedat na začátek spoiler alert, ale tedy ruku na srdce, všichni víme, kolik lidí doopravdy čte moje komentáře. Tímto zdravím Honzu a Michala, především tedy Michala. Díky, že jste to dočetli až sem. Jak se máš, Míšo? Sorry, že teď na tebe nemám moc čas, no. Je toho fakt hodně, ale těším se na další brzké setkání. Asi nebude zase až tak brzké, protože ty už ses taky pochlapil a našel si nějakou tu štěrbinu. To už mi zbývá jenom jeden mop... co se dá dělat.

Westworld (2016) (seriál)

Ohshit, ten soundtrack!? Jeden z mála, které jsem schopen si pustit prostě.

Westworld - Dveře (2018) (série)

Zmatek první série se ještě prohlubuje. Naštěstí všechno dobře dopadne. Asi.

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Reklama v metru, která nebyla na Rohlík nebo Alzu, a já si aktivoval měsíc HBOGO zdarma. No, řekněme, že mi na tu srandu nestačil, ale stál za to! První série někam spěje, vy nevíte kam, kdy se co posere, jak moc a tak. Pak se to začne divně motat, někdo je někdo jinej, psycho. Pak je to celý ještě jinak a trochu se do toho začne motat někdo jinej ještě, ale ten je nakonec taky někdo jinej a ten první je pak vlastně ten samej. Respektive je ten, kdo jste si mysleli, že je, ale mysleli jste si to špatně. Potom přijde ta chvíle, to je zhruba v půlce té série, kdy už si myslíte, že to tak nějak chápete. Že už se v tom tak trochu orientujete. Jako i v tom světě, kam kdo chodí, kolik je hodin a tak. To je přesně ta chvíle, kdy zjistíte, že teda jste si to mysleli blbě a vlastně je to celý vyprávěný uplně jinak, možná skoro i o něčem uplně jiném, ale to už jste si ve skutečnosti mysleli, jenom jste na to zapomněli. Teda nezapomněli, jenom vás zmátlo to, že ten někdo jinej, je ve skutečnosti tamten, co vypadal, že je ten, co o něm mluvili předtím. Nicméně, oni to pak maličko ještě zamotají, protože ti dva se potkají, ale někde jinde, než kde jste se domnívali, že se celou dobu mohou potkat. To už tam ale je někdo jinej, ten tam přišel od nich jakoby nečekaně. Nebo takhle, oni to nečekali, ale vy už jste si podle toho, jak se to vyvíjelo, mysleli něco jako tohle. Pak to nějak dokoukáte a chcete teda ten zmatek nějak vysvětlit, tak si to pustíte a myslíte si, že jako nevíte.

Venom (2018)

Už tak jako z nudy jsem si po práci skočil do kina Venoma, o kterém bych býval, kdybych ho nedávno netetoval kolegovi z práce na rameno, ani neslyšel: 'Jo a Eminem k tomu udělal track.' Super, tak teď tam chci jít. No, ale šel jsem. Tom Hardy je kdo? A proč je celej film spocenej jako by doběhl pátnáctistovku v Riu? Jasně, začíná to jako Predátor. Jo tak, ono to tak i končí. Aha. Tak to já jdu domu, ještě toho Eminema doposlouchám. Dobrý to bylo. Na titulky po delší době dalo koukat jen tak. 'Co? Dal bych si číze.' PS: Třísté padesáté hodnocení patří uplnou náhodou Venomovi.

Baby Driver (2017)

První půlka stojí za nic. Ke druhé se tedy musíte prospat a pak se to všechno stane ve 20 minutách... film o ničem.

Wonder Woman (2017)

Pln očekávání jsem si tenhle kousek pustil teprve včera a už to nikdy neudělám. Všechno mi přišlo tak nějak zbytečné. Proč to existuje? Zápletka filmu je naprosto čitelná, zvrat na konci podle mě nikdo nečekal jenom duševně chorý jedinec. Herecké výkony hlavní dvojice nebyly nikterak přesvědčivé. Dalším problémem bylo to, že jsem celou dobu nemohl zbavit dojmu, že koukám na hloupějšího kapitána. Tohle ještě stvrdila poslední scéna na letišti, naštěstí ale snad nehrozí oživení pilota.

Alibi na klíč (2017)

Super v topu francouzská komedie. Po dílech jako Asterix a Mise Kleopatra, Taxi a další, je toto opět řemeslně skvěle odvedená rodinná zábava. Přízemní humor, parodující prvky, to prostě umí.