• Fantasy

Pasažéři (2016)

Film hodnotím kladně pro jeho velmi vydařený vizuál. Dějová linie má slabiny. Stejně jako lidé. A čekal jsem, že to bude víc právě o nich. Dva velmi dobře rozjeté charaktery a pak jako když utne. Jejich příběhy se dovypráví spíše náznakem. Z jedné strany je to vlastně škoda, na druhou stranu film nebyl nikterak přeplácaný.

Polární expres (2004)

První věc, co mě hrozně vadila, byl vizuál. To sráží film strašně dolu. Jako ok, přemrštěný dialogy o přátelství a těhlech věcech k vánocům asi patří ale jinak se vlastně ve filmu nic jiného nestane. Nuda. Dávám jednu hvězdičku navíc za rozbitou rolničku.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Prodstředky dvacátého prvního století se spojily s charakterem a kouzlem první trilogie. A výsledek? Neskutečná mrda! Normálně přijdeš do kina. Nadrženej na Star Wars, že jo. Stojí ti péro, husina a tak. Ale tohle! Hrozně tě to ze začátku sejme neskutečnym vizuálem. Pak to prostě šlape a nechápeš. Tim, jak postavy neznáš, tak tě nesere, že chcípaj. Prostě jedeš dál, dál nechápeš, co se děje a seš z toho vzrušenej, jak mladej na skejtbordu. Hrozně tě baví ta atmosféra, protože je strašně epická a celý je to ve vesmíru ale najednou v kamenýn dole, co vlastně ani neni kamenej důl. Nebo je, ale to je ti taky jedno, protože je to super. Pak prostě láva! Super! Darth Vader! Kurva, jo! Pak si šaháš na péro, cejtíš ještě teplou moč, protože sis před chvílí u scény s umírajícím slepcem maličko učůr a přeješ si, aby to nikdy neskončilo. Přitom víš, že to skončí. I jak. Jen doufáš, že nevíš kdy.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Název filmu by napovídal cosi o zvířatech. Ve skutečnosti je tam tahle dějová linie při nejlepším až sekundární. Což teda nemusí nutně znamenat, že je to špatně. Pak ale samotná zvířata; většina z nich vypadá úplně blbě. Jak z příšerek s.r.o. To teda ulplně do jinak celkem hezky potemnělého New Yorku nepatřilo. Spíš jako působilo kýčovitě. Ale třeba ten prototyp blbečka vlastně byl zpracován dost blbě a asi nejlepší mi přišlo to hlavní zlo! To jo. Jako nečekejte Harryho. Na ten svět to navazuje fakt málo.

Doktor Strange (2016)

Po dlouhé době jsem zašel do kina na film. A byl to hnedka mnou velmi očekávaný Doctor Strange. První věcí, co mě překvapila byla jeho krátkost. Všechno to hrozně rychle uteklo a důležité, zlomové scény jsme za sebou viděli v rychlém sledu. Vlastně jako ruce pryč, temnota, bitva, konec. Přišlo mi to jako tak půl hodina. Dále vzhledem k tomu, že jsem aichmofob, tak mi scény z prostředí nemocnice úplně nedělají dobře (tak proč na to chodíš, vždyť se to sakra jmenuje 'DOKTOR Strange'?!)... Pak se dostáváme k těm scénám jak vystřiženým z Počátku, kde se všechny ty tvary po osách zrcadlí a kroutí do zborvených ploch a mizí v nekonečných spirálách, které mi přišly hrozně zmatené a nepřehledné, což mi dojem z nich kazilo. Ale záměr chápu a vlastně je to provedené dobře. Celkově je to vlastně fajnovka.

Tohle není Kalifornie (2012)

Naprosto fantastické archivní záběry. Komentáře ze současnosti taky skvělé. Závěr filmu je prostě úžasný. Zároveň smutné...

Sebevražedný oddíl (2016)

Film zabaví. To jo. Děj to ale vlastně nemá a jedná se tak o sérii hustých scén, jako z traileru, poskládaných za sebe. Každá z mnoha postav dostává prostor ale některé postrádají smysl. Například dějovou linii té Japonky poskakující s katanou jsem nepochopil. Občas do scény vešla ale pak tam nebyla. A takhle je to vlastně s celým filmem. Zmatení. V potitulkové scéně se pak dozvíme, že se asi spíš jednalo o připravení půdy pro další DC film, stejně jako tomu bylo u Batman v Superman, aby DC dohnalo Marvel a nemuselo se srát s originy.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Série o obživlých hračkách dobyla mé srdce již prvním dílem. Třetího jsem se jako obvykle obával. Jenže zbytečně. Je to super. A ten konec je opravdu nejvíc.

Teorie tygra (2016)

Musím dát hodnocení nižší, než jsem očekával v průběhu filmu. A to proto, že mě hrozně zklamal konec. Nic se jím pro mě nevyřešilo. Naopak. Některé dějové linie, které mně přišly zajímavé a ve své podstatě i důležité pro celkový obrázek z filmu, zůstaly neuzavřené a otázky s nimy spojené nezodpovězené. Celkově jsem měl vlastně problém s pochopením zápletky (některé neppchopitelné změny nálad postav a tak podobně...). To byl asi hlavní nedostatek snímku. Dalším bodem budiž část komediální. Opět mám problém smát se tam, kde většina publika. Respektive v tomto případě jsme seděli u tak vtipně smějícího se pána, že jsme se smáli také, ale to nepatří k filmu. Ovšem nechci tím říct, že by film nebyl vtipný, v některých scénách jsem se od srdce zasmál i nahlas! Takže shrnuto: povedený český film, který sice ničím neurazí, ale vlastně ani nijak nezaujme.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Začátek sezóny je pomalý. Pak se to ale hezky rozjede a začne to do sebe zapadat. Poslední díly jsou však až příliš zmatené.