• Fantasy

Grimsby (2016)

V první řadě doporučuji počkat si na potitulkovku. Leccos se vysvétlí. Odlehčený scénář mě zabavil na celých 82 minut zcela královsky! Smál jsem se až se za bŕicho popadal a tak... Narážky na významné osobnosti současného i minulého svétového dění, které sami sobě nejsou vůbec podobné a ani nedává jejich spojení s tou kterou událostí, bych rád vyzdvihl jako hřeb celého filmu. Na hřeb by se měla pověsit cedule: 'POZOR, ZÁBAVNÉ!'

Hledá se Dory (2016)

S přáteli jsme se rozhodli vyrazit na film. Vedoucí výpravy zvolil Dory. Mysleli jsme, že zvolil nevalně. Po prvních zhruba 10 minutách jsem si přál, abych ztrátou paměti trpěl já. Jenže netrpěl. Ale vydržel jsem to. Pln očekávání podobného cirkusu jsem přikusoval kyselé želé a kromě nepříjemného pocitu v ústech se dostavil i příjemný pocit překvapení. Film se absolutně nevyvíjel podle mých představ. Mělo to celkem spád a vlastně i vtip. Jen teda mně to přišlo vtipné tam, kde jiní zůstavali ledově klidní. Jedna z těch hlavnějších křečovitě nastrčených postav vlastně v celkovém dojmu nepůsobila vůbec špatně a to hlavně protože se nesnažila být vtipná nebo ze sebe dělat debila. To považuji za velké plus filmu. Samozřejmě, že všechno to moře a Nemo a pak ta želva ve vás vyvolá nějaké ty vzpomínky. A celkem to v kombinaci s tim novym funguje. Plný počet asi nedávám především proto, že nejsem dítě.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Nebýt hereckého výkonu pana Čtvrtníčka, nejspíš bych film jednak nedokoukal, a jednak k hodnocení nevyužil hvězdičky. Film totiž kromě těchto pár chvil, kde jsou v hospodě či autoservise nemá absolutně žádný spád. To, že je film čitelný a všechno důležité, co se ve filmu odehrává je v prvních a posledních pěti minutách, by možná nemuselo nutně znamenat blbý film. Nicméně tohle je opravdu hodně blbý film. Jak říkám, film nemá žádný spád, děj se nikam neposouvá, hlavní postava - špatně mluvící, zarostlý instalatér - se nijak nevyvíjí a všechny scény působí uměle (především ty s násilím a rasismem) a jako celek film působí velmi nesourodě. Je možné, že má film nějakou hlubší message, kterou jsem přes všechnu tuhle hrůzu neobjevil ale spíš jsem ochoten věřit tomu, že ne.

Je s námi konec? (2016)

Jako na to, jak zajímavé a důležité téma to je, si myslím, že z toho udělali docela frašku. Leonardo tam chodí jako naprostý negramot a ptá se divných lidí a přitom pokrytecky cestuje kolem světa a točí pohromy, které tak nějak navozují pocit leonardovo Titanicu: ti nejchudší to poznávají jako prnví. Celé to tak nějak špatně ukončí pozitivním poselstvím, které neguje předešlých 90 minut. První Leornadova chyba, upřímné zklamání. Bohužel.

Kung Fu Panda 3 (2016)

Po dvojce jsem nečekal nic, než ještě slabší pokračování jedničky, která mě vlastně taky nějak extra nebavila. Teda ale co jsem viděl mě hrozně bavilo! Scénáristé nádherně navázali na předchozí děje, jako by to bylo plánované od začátku (možná bylo..), některé vtipy, nad kterými bych pravděpodobně jinde ohrnul nos mě tady náramně bavily! Dost tomu dalo originální znění, prostředí útulného kina, 2 promile v žíle a hromada tlustých pand. Super zábava od začátku do konce. Velmi se mi líbila celková grafika filmu, ty občasné jakoby 2D sekce... A titulky nejlepší Díky za to!

Pasažéři (2016)

Film hodnotím kladně pro jeho velmi vydařený vizuál. Dějová linie má slabiny. Stejně jako lidé. A čekal jsem, že to bude víc právě o nich. Dva velmi dobře rozjeté charaktery a pak jako když utne. Jejich příběhy se dovypráví spíše náznakem. Z jedné strany je to vlastně škoda, na druhou stranu film nebyl nikterak přeplácaný.

Pustina (2016) (seriál)

Výborný! Deprese, zmatek, beznaděj, úpadek. Pustina. Tohle mě celých osm dílů skutečně ničilo. To prostředí je dokonalý. Dokonale temný. V každém ohledu. Skvělá kamera. Všechny ty záběry na doly, na záclony, na šlapky, na stůl s popelníkem. Všechno to krásně dokresluje tu šílenou atmosféru, kterou série má. Charaktery mi přijdou neskutečně vyladěný, skvěle se spolu konfrontujou a vytváří dost drsný situace. Každou chvíli vyplouvá (občas doslova) něco dalšího na povrch, nový vztahy, nedořešený věci a tak. Dost všechno komplikuje vyšetřování, z různejch osobních důvodů, který jsou zase napojený na nějaký vyšší vazby. Ten má na lopatě tamtoho a proto neřekne tohle ale zase potřebuje od toho támleto, tak řekne něco jinýho jinde... nářez. Zmatek to byl šílenej, přiznám se, že o pachateli jsem ani nevěděl, že v seriálu byl. To bylo dost krutý, věnoval jsem pozornost holt dost jinejm věcem. PS: Z Duška jsem se prostě posral.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Prodstředky dvacátého prvního století se spojily s charakterem a kouzlem první trilogie. A výsledek? Neskutečná mrda! Normálně přijdeš do kina. Nadrženej na Star Wars, že jo. Stojí ti péro, husina a tak. Ale tohle! Hrozně tě to ze začátku sejme neskutečnym vizuálem. Pak to prostě šlape a nechápeš. Tim, jak postavy neznáš, tak tě nesere, že chcípaj. Prostě jedeš dál, dál nechápeš, co se děje a seš z toho vzrušenej, jak mladej na skejtbordu. Hrozně tě baví ta atmosféra, protože je strašně epická a celý je to ve vesmíru ale najednou v kamenýn dole, co vlastně ani neni kamenej důl. Nebo je, ale to je ti taky jedno, protože je to super. Pak prostě láva! Super! Darth Vader! Kurva, jo! Pak si šaháš na péro, cejtíš ještě teplou moč, protože sis před chvílí u scény s umírajícím slepcem maličko učůr a přeješ si, aby to nikdy neskončilo. Přitom víš, že to skončí. I jak. Jen doufáš, že nevíš kdy.